אפיק מעבר במתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר במתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

אפיק מעבר במתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


לימודי מתמטיקה פותחים בפני הסטודנטים אפשרויות עבודה מגוונות בתעשיית ההייטק ובתעשיות המדעיות השונות, שבהן יש ביקוש מתמיד למתמטיקאים בעלי יכולות חישוב וניתוח גבוהות. לענף המתמטיקה יש גם חשיבות רבה בתחום מדעי המחשב, כשמתמטיקאים לוקחים חלק חשוב בפיתוח של מערוכת ותוכנות חדשות. הקבלה ללימודי המתמטיקה בדרך כלל מצריכה הישגים גבוהים במקצועות ריאליים, כמו בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה. בדרך כלל יש צורך גם בציון גבוה במרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. עם זאת, למי שלא עומדים בתנאים הללו יש אפשרות ללמוד באפיק מעבר כדי להתקבל.


במסגרת שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה, הטכניון והמל"ג פועל מסלול אפיק המעבר למתמטיקה שמאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה של הטכניון ללמוד במסלול חלופי לקבלה עם תנאים נוחים. הסטודנטים באפיק המעבר מתחילים את לימודיהם בטכניון ושם לומדים במקבץ קורסים שמקבלים לקורסים בטכניון. לאחר עמידה בכל חובותיהם במקבץ הם יכולים להמשיך אל הטכניון ושם לסיים את הלימודים. הקבלה לפקולטה למתמטיקה בטכניון מתבצעת לפי ההישגים בקורסים באפיק המעבר ולפי עמידה בחובות נוספים, הסטודנטים מקבלים פטורים מכל הקורסים שנלמדים באפיק המעבר עם המעבר אל הטכניון.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר למתמטיקה לומדים סוגיות יסוד במתמטיקה, הם לוקחים חלק במספר קורסים שאותם לומדים במהלך שנה א' ללימודי מתמטיקה בטכניון. הם מפתחים מיומנויות חשיבה כמותיות ובמקביל מכירים סוגיות מענפים משיקים במדעים כגון פיזיקה ומדעי המחשב.


קורסי החובה באפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל בטכניון
אינפי 1 ו - אינפי 2 אינפי 1 ו - אינפי 2 
אלגברה 1 אלגברה א'
תורת הקבוצות 1 תורת הקבוצות 1
אלגברה ליניארית 2 ו - מבנים אלגבריים אלגברה ליניארית ב' ו - מבוא לחבורות

 

כמו כן, יש צורך ללמוד קורסים בהיקף של לפחות 4 נקודות טכניוניות מן המגוון הבא:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל בטכניון
אינפי 3 אינפי 3
מכניקה פיזיקה 1
מבוא למדעי המחשב שפת JAVA מבוא למדעי המחשב

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר כולל מקבץ של קורסים שאותם צריכים הסטודנטים להשלים כדי לעבור אל הלימודים בטכניון. הם יכולים לתכנן את קצב הלימודים ומשך התכנית בהתאם לצורכיהם, באפשרותם לרכז את כל הקורסים הנדרשים בשנה אחת בלבד או לחלופין לפרוש את אפיק המעבר על פני מספר שנים. ניתן לקבוע את שעות הלימוד כדי להתאים אותן לשילוב עם העבודה. האוניברסיטה הפתוחה מפעילה מרכזי לימוד בפרישה ארצית מה שמאפשר לסטודנטים באפיק המעבר לבחור במרכז לימוד שקרוב למקום מגוריהם. הלימודים משלבים בין מפגשים פרונטליים במרכז הלימוד לבין למידה מקוונת בעזרת טכנולוגיות.


תנאי קבלה


מועמדים לאפיק המעבר אינם נדרשים להצגה של ציון בפסיכומטרי או לתעודת בגרות מלאה. האוניברסיטה הפתוחה מתמקדת בהישגים של הסטודנטים במהלך אפיק המעבר עצמו ולא ברקע הלימודי הקודם שלהם וזאת במטרה לפתוח את שערי האקדמיה בפני מגוון של אוכלוסיות. אפיק המעבר במתמטיקה מתאים בין היתר לחיילים משוחררים ומשרתים, לתלמידי תיכון, לאנשים עובדים ולהורים שברשותם יכולות מדעיות.


המשך לימודים


סטודנטים באפיק המעבר צריכים לסיים את המקבץ בציון של לפחות 70 בכל אחד מהקורסים. המעוניינים לעבור למסלול לימודי מתמטיקה בטכניון צריכים להציג ממוצע ציונים של 80 ומעלה, בעוד מי שברצונם להמשיך ללימודי מתמטיקה ומדעי המחשב בטכניון נדרשים לממוצע של לפחות 83.


כדי להמשיך ללימודים בטכניון, הסטודנטים באפיק המעבר צריכים להירשם לטכניון במועד הרגיל בסמסטר בו הם מתכננים לבצע את המעבר. לאחר השלמת כל הדרישות באפיק הם צריכים להעביר גיליונות ציונים אל הטכניון. כמו כן, הם נדרשים להשלים את כל הקורסים שנלמדים בשנה א' בטכניון אשר לא נלמדים במסגרת האפיק. הם צריכים להשלים את הקורסים הללו לפני תחילת הלימודים, למשל במסגרת סמסטר קיץ.


נוסף על כך, כל המועמדים צריכים לעבור מבחן סיווג בפיזיקה במסגרת תנאי הקבלה לטכניון. הם צריכים גם לעמוד בכל חובות האנגלית שנדרשים בטכניון, הם יכולים להשלים את רמת האנגלית בקורסים שנערכים באוניברסיטה הפתוחה במקביל ללימודים באפיק. מי שלא עומדים בדרישות האנגלית יכולים להתקבל על סמך ציון של לפחות 204 במבחן אמי"ר או ציון 104 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה