אפיק מעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

אפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


ההתקדמות הטכנולוגית שעוברת על המשק הופכת את לימודי מדעי המחשב למסלול נדרש יותר ויותר. אפליקציות מובייל, יישומי מחשב ומערכות ענק לעיבוד ולאחסון של נתונים הם רק חלק מן המרכיבים של עולם המחשוב שיש להם השפעה מכריעה על חיי היום יום שלנו. התעשייה של היום משוועת למתכנתים יצירתיים ואיכותיים שיכולים לתכנן וליצור פתרונות תוכנה מתקדמים כדי לענות על צורכים של ארגונים עסקיים ושל משתמשים פרטיים. בין הדרכים לבנות את סל הידע והכלים שדרושים למתכנתים אפשר למצוא את לימודי מדעי המחשב. לימודים אלה מצריכים בדרך כלל נתוני קבלה גבוהים, לרבות הישגים גבוהים במבחנים כמותיים כגון הבגרות במתמטיקה או החלק הכמותי של הפסיכומטרי.


מי שמעוניינים להתקבל ללימודי מדעי המחשב אך אינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד במסלול אפיק מעבר למדעי המחשב, תחילת הלימודים באפיק המעבר היא באוניברסיטה הפתוחה והמשכו בחוג למדעי המחשב של אוניברסיטת חיפה. מסלול זה כולל מקבץ של קורסים שמאפשרים לסטודנטים להמשיך ללימודים בחוג למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, כאשר מי שעומדים בדרישות אפיק המעבר יכולים להתקבל כסטודנטים בשנה ב' למסלול החד חוגי במדעי המחשב או ללמוד בתכנית דו חוגית במדעי המחשב ולשלב את התואר עם ענף ידע נוסף. מדובר במסלול לימודים נוח וגמיש במיוחד, שמציע לסטודנטים להתקבל בתנאי קבלה נוחים ללא הצגת הישגים בלימודים קודמים, כמו כן היות ומרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה פזורים ברחבי הארץ, המסלול פתוח לסטודנטים מצפון ועד דרום שיכולים ללמוד קרוב למקום מגוריהם ללא צורך לעבור לחיפה במהלך השנה הראשונה.


תכנית הלימודים


כחלק מאפיק המעבר במסלול זה, הסטודנטים לומדים קורסי בסיס בתחום מדעי המחשב, הם מתוודעים לסוגיות יסודיות במתמטיקה, בתכנות ובהיבטים נוספים שמהווים את אבני היסוד של עולם המחשבים. קורסים אלה הם בעלי מקבילה באוניברסיטת חיפה והם נלמדים במסגרת השנה הראשונה ללימודים בחוג למדעי המחשב. הנה היצע הקורסים שמתקיים במסגרת אפיק המעבר למדעי המחשב:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים באוניברסיטת חיפה
מתמטיקה בדידה מתמטיקה דיסקרטית
אלגברה ליניארית 1 אלגברה ליניארית
אלגברה ליניארית 2 אלגברה ב'
אינפי 1 חדו"א 1
אינפי 2 חדו"א 2
מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה ו -
מעבדה בתכנות מערכת
מבוא למדעי המחשב ו -
תכנות מונחה עצמים
מבוא לאלגוריתמים ומבני נתונים מבני נתונים

 

מתכונת הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה מציעה מתכונת לימוד גמישה במיוחד במסגרת אפיק המעבר, המאפשרת לסטודנטים להתאים את שעות וקצב הלימודים לצורכים האישיים. הדבר מתאפשר לאור השילוב שבין לימודים פרונטליים והנחיה בשלוחות האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ יחד עם לימוד מקוון שאותו הסטודנטים יכולים לבצע מהבית או מכל מקום בסיוע של טכנולוגיות מתקדמות. ישנה אפשרות להשלים את כל דרישות אפיק המעבר במשך שנה אחת בלבד.


תנאי קבלה


מי שברצונם להתקבל לאפיק המעבר אינם נדרשים להציג ציונים בפסיכומטרי או בתעודת הבגרות. זאת כחלק מן השאיפה של האוניברסיטה הפתוחה להנגשת האקדמיה לקהל ידע נרחב של סטודנטים, גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהם. האוניברסיטה הפתוחה שמה דגש על ההישגים של הסטודנטים במהלך הלימודים במסגרתה ולא על הרקע הלימודי שלהם בעבר.

 


המשך לימודים


מועמדים שמעוניינים להתקבל לשנה ב' ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה צריכים לעמוד בהצלחה בכל דרישות אפיק המעבר. עליהם להיות בעלי ציון ממוצע של 80 לפחות וכן להשיג ציון של 70 ומעלה בכל אחד מן הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר. יש לציין כי מי שברצונם להתקבל למסלול דו חוגי ללימודי מדעי המחשב צריכים לעמוד גם בדרישות החוג השני, ניתן לעשות זאת במקרים מסוימים דרך אפיק מעבר נוסף.


ההרשמה לאוניברסיטת חיפה עבור סטודנטים שלומדים באוניברסיטה הפתוחה מתבצעת במועד הרגיל לשנה שבה הם מעוניינים לבצע את המעבר. הם נדרשים לצרף לטופסי ההרשמה גם גיליונות ציונים מן האוניברסיטה הפתוחה, אישור על הלימודים באפיק המעבר ופירוט כיצד הם מתכננים להשלים את הדרישות הלימודיות שנחוצות לשנת הלימודים הבאה.


יש לציין כי מי שברצונם לעבור ללימודים באוניברסיטת חיפה מאפיק המעבר בתכנית זו צריכים לעשות זאת עד ארבע שנים מן המועד שבו החלו את הקורס הראשון שנדרש באפיק. כמו כן עליהם לבצע את המעבר לא יאוחר משנה אחת לאחר לימוד קורס באוניברסיטה הפתוחה.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה