אפיק מעבר להנדסת תוכנה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

אפיק מעבר להנדסת תוכנה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

אפיק מעבר בהנדסת תוכנה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


מבין ענפי ההנדסה, אחד התחומים בהם קיים בשנים האחרונות ביקוש מוגבר הוא ענף הנדסת התוכנה. בישראל היום ישנו מחסור באלפי אנשי תוכנה שיכולים להשתלב בחברות הייטק, בארגונים עסקיים ובמסגרות ממשלתיות. לימודי הנדסת תוכנה מיועדים לסטודנטים עם יכולות מדעיות ואנליטיות גבוהות ובדרך כלל תנאי הקבלה אליהם כוללים ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות, בדגש על ציונים במקצועות ריאליים. עם זאת, מסלול אפיק המעבר יכול להוות חלופה עבור מועמדים שאינם עומדים בדרישות אלה.


האוניברסיטה הפתוחה והטכניון מפעילים מסלול אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אשר משמש חלופה למקצועות יסוד שנדרשים במהלך הלימודים. מסלול זה מאפשר לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה להנדסת תוכנה ללמוד במסלול עם תנאי קבלה נוחים בו מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה וממשיכים אותם בטכניון אחרי עמידה בכל החובות הלימודיים.


אפיק המעבר להנדסת תוכנה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון מאפשר קבלה גם למסלולים נוספים בטכניון שמתקיימים במחלקה למדעי המחשב, בהם לימודי הנדסת מחשבים, לימודי מדעי המחשב בהתמחות ביואינפורמטיקה או לימודי מדעי המחשב במסלול תלת שנתי או ארבע שנתי. אפיק המעבר מתקיים במתכונת גמישה במיוחד שאותה הסטודנטים יכולים להתאים לצורכים האישיים ולשגרת החיים, וכך להמשיך במסלול נוח במיוחד אל לימודי הנדסת תוכנה בטכניון.


תכנית הלימודים


אפיק המעבר כולל מקבץ קורסים שנלמדים במסגרת הסמסטרים הראשונים של לימודי הנדסת תוכנה בטכניון. קורסים אלה כוללים נושאי יסוד בעולם ההנדסה ודרכם הסטודנטים רוכשים ידע וכלים בסיסיים בענפים מדעיים שנוגעים להנדסת התוכנה, כגון מתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב. קורסים אלה מסייעים לסטודנטים לבנות כישורים שחשובים להמשך דרכם בלימודי הנדסת תוכנה.


הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
אינפי 1 חשבון אינפי 1
אינפי 2 חשבון אינפי 2
אלגברה 1  אלגברה א'
מכניקה פיזיקה 1
מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב
מתמטיקה בדיקה ותורת הקבוצות ו - קומבינטוריקה ותורת הגרפים ו - אוטומטים ושפות פורמליות

מבוא לתורת הקבוצות ואוטומטים למדעי המחשב

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתקיים במתכונת גמישה, שמותאמת לשילוב עם עבודה ושגרת החיים של הסטודנטים וזאת כחלק ממתכונת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. ישנה אפשרות להשלים את כל מקבץ הקורסים בפרק זמן של כשנה אחת או לפרוש את הלימודים על פני זמן ממושך יותר, בהתאם לצורכים האישיים. הסטודנטים יכולים לבחור את מקום הלימודים מבין עשרות מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ וכך ללמוד קרוב למקום מגוריהם בזמן אפיק המעבר ללא צורך להעתיק את המגורים סמוך לטכניון שבחיפה. הסטודנטים משלבים בין למידה פרונטלית בקמפוס בליווי הדרכות לבין לימודים מקוונים שמשלבים טכנולוגיות למידה מתקדמות. שילוב זה מאפשר לסטודנטים להתאים את קצב הלמידה ושעות הלימוד לצורכיהם.


תנאי קבלה


סטודנטים שמעוניינים להתקבל לאפיק המעבר לא צריכים להציג ציון בבגרויות או בפסיכומטרי. תנאי הקבלה של האוניברסיטה הפתוחה הם גמישים במיוחד במטרה לאפשר למגוון של אוכלוסיות ללמוד באפיק המעבר. האפיק יכול להתאים בין היתר לחיילים ולאנשי קבע שברשותם יכולות מדעיות גבוהות וכן לתלמידים מצטיינים בתיכון שמעוניינים להתחיל את הלימודים עוד לפני סיום הבגרויות, אפיק המעבר יכול להתאים לעוד מגוון קהלים שמעוניינים להתחיל את לימודי הנדסת התוכנה במסלול גמיש מבחינת מתכונת ותנאי הקבלה.


המשך לימודים


סטודנטים שמעוניינים להמשיך בהצלחה אל לימודי הנדסת תוכנה בטכניון צריכים להיות בעלי ממוצע ציונים של לפחות 87 במקבץ הקורסים ולהציג ציון של לפחות 75 בכל אחד מן הקורסים. במסגרת תנאי הקבלה לטכניון, כל המועמדים צריכים לעבור גם מבחן סיווג בפיזיקה. כמו כן, עליהם לעמוד בדרישות השפה האנגלית לפי המעבר אל הטכניון. יש צורך בציון של לפחות 104 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי, או ציון של 204 ומעלה במבחן אמי"ר, ישנה אפשרות גם להגיע לרמת "בסיסי" דרך קורסי האנגלית של האוניברסיטה הפתוחה. יש צורך להמשיך ללימודים בטכניון תוך שלוש שנים ממועד סיום הקורסים במקבץ ולא יאוחר משש שנים מתחילת הלימודים במקבץ.


סטודנטים יכולים ללמוד בעוד שלל מסלולים לאפיק מעבר לטכניון. אלה כוללים אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסה אזרחית, אפיק מעבר להנדסת חשמל, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר להנדסת ביוטכנולוגיה ומסלולים נוספים.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה