לימודי תואר שני באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני באוניברסיטה הפתוחה

תואר שני באוניברסיטה הפתוחה

 

כמה מילים על האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה נמנית בין שמונה האוניברסיטאות בארץ אשר הוסמכו על ידי המל"ג להעניק תארים אקדמיים. מדי שנה היא מעמידה כ - 4,000 בוגרים שלומדים בעשרות מסלולים לתואר ראשון ושני. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת הלימוד גמישה ובשלל שיטות לימוד, ממפגשים פרונטליים בקמפוסים שפרושים ברחבי הארץ ועד ללמידה מקוונת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. היא מאפשרת לשלב לימודים עם קריירה או משפחה ללא התפשרות על קצה החיים או איכות הלימודים.

 

אילו תכניות לימוד לתואר שני קיימות באוניברסיטה הפתוחה?

 

תכניות התואר השני באוניברסיטה הפתוחה כוללות:

 

 

  • תואר שני בלימודי תרבות - התואר השני בלימודי תרבות משלב מתודות משלל תחומים כגון תקשורת, ספרות, היסטוריה, סוציולוגיה, פסיכואנליזה, תולדות האמנות והמוזיקה והיסטוריה של המדעים.

 

  • תואר שני במחשבה ביולוגית - תכנית זו בוחנת את הנחות ומבנה הביולוגיה ואת השלכות מדעי החיים על ענפים אחרים.

 

  • תואר שני בפסיכולוגיה חברתית - תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מקנה בסיס מתודולוגי ותיאורטי איתן למעוניינים לחקור ולעבוד בתחום.

 

  • תואר שני בחינוך בהתמחות טכנולוגיות למידה - התואר השני בחינוך במסלול זה מקנה מיומנויות, ידע אקדמי מתקדם וכישורים מקצועיים בתכנון ופיתוח של תכניות לימוד המשלבות טכנולוגיות במגוון של מערכות למידה.

 

  • תואר שני בהיסטוריה - תכנית ייחודית זו לתואר שני בהיסטוריה מתמקדת בהיסטוריה רב תרבותית ומעודדת אתגרי מחשבה רלבנטיים.

 

  • תואר שני בדמוקרטיה - זוהי תכנית בין תחומית ששואפת להקיף את תחום הדמוקרטיה במבט נרחב ככל שניתן ולהעמיק את המודעות לדמוקרטיה בחברה בישראל.

 

  • תואר שני במנהל חינוכי - תואר שני במנהל חינוכי מקנה ידע ומכשיר מוסמכים למילוי תפקידים ניהוליים ותפקידי הדרכה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.

 

  • תואר שני במנהל עסקים - התכנית לתואר שני במנהל עסקים מכשיר את הלומדים לתפקידי ניהול בשלל דרגים בארגונים ציבוריים ועסקיים.

 

  • תואר שני במדעי המחשב - המסלול מספק כלים לרכישת ידע יישומי ותיאורטי להכשרת סטודנטים מצטיינים לעבודות מחקר ולהמשך הלימודים לקראת דוקטורט.


הלימודים מתקיימים במספר קמפוסים ברחבי הארץ, ניתן לפרוש אותם על פני תקופה ארוכה יחסית. התכניות, מלבד תואר שני במנהל עסקים, כוללות מסלול עיוני ללא כתיבת תזה ומסלול מחקרי עם תזה לתואר שני בחינוך.


תנאי קבלה ושכר לימוד

 

קבלה לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה כרוכה בהשלמת תואר ראשון כאשר במרבית המסלולים נדרש ממוצע ציונים של 80 ומעלה. כחלק מגישתה של האוניברסיטה הפתוחה, לעיתים הקבלה פתוחה גם למועמדים בעלי ציונים נמוכים יותר, אך נדרש דיון בוועדת קבלה מיוחדת. במקרים מסוימים, במיוחד כאשר התואר השני הוא התחום אחר מזה שנלמד בתואר הראשון, הסטודנטים נדרשים להשתתף בקורסי השלמה.


שכר הלימוד באוניברסיטה הפתוחה הוא שכר לימוד אוניברסיטאי וניתן להיעזר במלגות לימוד שונות. באחד המסלולים לתואר שני מוענקות מלגות שכר לימוד ומלגות קיום לסטודנטים שהצטיינו בלימודי התואר הראשון.

 


אז מדוע כדאי לי ללמוד לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה?

 

תנאי הקבלה הנוחים, האפשרות ללמוד מכל מקום ובכל זמן ולפרוש את הלימודים על פני תקופה ארוכה וכמובן מגוון תחומי הלימוד, מושכים מדי שנה אלפי סטודנטים לאוניברסיטה הפתוחה.

הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה אינם כבולים למערכת שעות נוקשה ויכולים לעבוד במשרה מלאה במקביל ללימודים. יתרון נוסף הוא שהקמפוסים פזורים בכל רחבי הארץ. רק באוניברסיטה הפתוחה יכול כמעט כל אחד לרכוש השכלה אקדמית גבוהה איכותית.

 

במקרים מסוימים ניתן למצוא מסלולים המשלבים למידה אונליין. במסלולים לתואר שני מקוון ניתן ללמוד במסלול גמיש ולתכנן את קצב ושעות הלימוד לפי הצורכים האישיים. חשוב להדגיש כי אפשרות זו קיימת במגוון מצומצם של מסלולים בלבד, ולא בכל התכניות של האוניברסיטה הפתוחה שבמרביתן נדרשת למידה פרונטלית.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה