תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת חיפה

תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת חיפה - דוקטורט בכלכלה


ידע בשירות השוק הכלכלי


הזירה הכלכלית נמצאת במצב מתמיד של צמיחה והתחדשות. לתהליכים שמתחוללים בזירה זו יש השפעה הן על פעילותם של תאגידי ענק ומוסדות המדינה והן על חיי היום יום של אזרחים. חוקרים בתחום הכלכלי שואפים לפצח את הגורמים המניעים את המשק ולבחון סוגיות כגון קבלת החלטות כלכליות, תכנון תקציבים, הקצאת משאבים ופיקוח פיננסי.


אוניברסיטת חיפה מפעילה במסגרת החוג לכלכלה תכנית לתואר שלישי בכלכלה, בו יכולים הדוקטורנטים לחקור שלל סוגיות כלכליות אקטואליות מן הארץ והעולם. תכנית זו מתאימה למי שמעוניינים בקריירה אקדמית מחקרית אך גם למי שמחפשים לתרום מן הידע והכלים שברשותם לקידום המגזר הציבורי והפרטי דרך השתלבות בתפקידים בכירים בפירמות ובארגונים.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול הדוקטורט מתכננים ומבצעים מחקרים עצמאיים בנושאים שיכולים לחדש ולתרום לקידום הידע בעולם הכלכלה. הם יכולים להעמיק במגוון תחומים פיננסיים וכלכליים ולנתח תהליכי שינוי בישראל ובעולם דרך הסתמכות על הספרות המקצועית ועל גורמים נוספים. דרך המחקר הם יכולים להבין לעומק סוגיות בפעילותם של מוסדות ממשלתיים ובנקים, התנהגות כלכלית בארגונים, דפוסי קבלת החלטות של צרכנים וחברות והיבטים נוספים.


מתכונת הלימוד


התואר השלישי בתכנית זו נמשך כארבע שנים. השנה הראשונה מוקדשת לשלב המחקר הראשון ובו מכינים את הצעת המחקר ולומדים בקורסים עיוניים שונים בתחומו. לאחר מכן, מתקיים שלב המחקר השני שאורכו עד שלוש שנים, הוא כולל את הכנת עבודת הדוקטור שמתקיימת בליווי ובסיוע מצד המנחים.


האוניברסיטה מפעילה גם מסלול ישיר לתואר שלישי, בו יכולים ללמוד בוגרים מצטיינים של לימודי כלכלה ונושאים משיקים שמעוניינים להמשיך ברצף אל הדוקטורט ומגלים פוטנציאל להצטיינות בתואר השלישי.


נושאי מחקר


בבית הספר לכלכלה נחקרים מגוון נושאים, ביניהם גם:

 

  • תכנון כלכלי במערכת הבריאות
  • האפיון האמפירי של הביקוש למידע
  • התערבות ממשלות בשווקים פיננסיים
  • החלטות מנהלי השקעות בקרנות נאמנות
  • השפעת תפיסת עושר על החלטות פיננסיות    
  • כלכלה התנהגותית
  • השפעת מו"מ על ריבית
  • איכות פיקוח בשוק העבודה
  • תמריצים אצל חוקרי אקדמיה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת חיפה מציעה ללמוד בתכניות תואר שלישי במגוון הפקולטות. במסגרת הפקולטה למדעי החברה, הסטודנטים יכולים לבחור גם בתואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי בסוציולוגיה אנתרופולוגיה, תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי במערכות מידע, תואר שלישי בתקשורת ותואר שלישי במדעי המחשב.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית הדוקטורט נדרשים להיות בוגרי תואר שני בכלכלה עם תזה, או תכנית עם תזה בתחומים קרובים. ממוצע הציונים הנדרש לצורך קבלה הוא לפחות 80 והציון המבוקש בתזה הוא 86 ומעלה. סטודנטים שמגיעים מתחומים שאינם כלכלה או שחסרים להם מקצועות יסוד מן התואר השני נדרשים ללמוד בקורסי השלמה ולסיים אותם בציון מתאים. בוגרים של אוניברסיטאות בחו"ל מחויבים להציג ציון במבחן GRE.

 


תעודה


הבוגרים זכאים לקבל תואר שלישי PhD בכלכלה אשר ניתן על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה