תואר שני במשפטים בהתמחות טכנולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים בהתמחות טכנולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר שני במשפטים עם התמחות במשפט וטכנולוגיה באוניברסיטת חיפה


צדק דיגיטלי


עידן האינטרנט שינה לחלוטין את המודלים העסקיים המוכרים לנו. טכנולוגיות המידע ואיסוף הנתונים מעלות שאלות לא פשוטות בנוגע לפרטיות ולמודיעין תעשייתי ועסקי. גם היחסים בין הפרט למדינה מוגדרים מחדש לאור צמיחתה של רשת האינטרנט. עורכי הדין והמשפטנים צריכים לתת דעתם על סוגיות טכנולוגיות חדשות שלא היו מוכרות עד לפני מספר עשורים, כגון איומי סייבר בזירה הביטחונית ושאלות בענף זכויות היוצרים ברשתות החברתיות.


אוניברסיטת חיפה עורכת תכנית לתואר שני במשפטים בהתמחות משפט וטכנולוגיה שמתמקדת באתגרי החקיקה והמשפט בעולם הדיגיטלי. מסלול התמחות זה בתואר השני במשפטים בא להקנות לעורכי דין בתחום הציבורי, העסקי והפלילי מיומנויות שנוגעות לדיני אינטרנט ולסביבת הסייבר. מסלול זה יכול להתאים גם למשפטנים שמעוניינים לייצג יזמים ומשקיעים בעולם ההייטק.


תכנית הלימודים


לאורך תכנית זו לתואר השני הסטודנטים דנים בשלל סוגיות מתקדמות בתורת המשפט ושמים דגש על חקיקה בעולם האינטרנט, המדיה החדשה והסייבר. הם בוחנים היבטים בזכויות יוצרים ובקניין רוחני בעידן הדיגיטלי ודנים בשאלת הפרטיות בעידן המידע ובסביבת הסייבר והביג דאטה. כמו כן הם עוסקים בהשלכות החברתיות והמשפטיות של התפתחות הטכנולוגיה וסוקרים את סוגי הפשיעה החדשים שעולים כיום.


מתכונת הלימוד


מסלול זה נפרש על פני ארבעה סמסטרים רצופים, כולל למידה בחודשי הקיץ. שיעורים מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עבודה ולימודים והם נערכים באחד הערבים במשך השבוע ובבוקר ימי שישי. באפשרות הסטודנטים לבחור בין מסלול מחקרי לתואר שני במשפטים עם תזה ומסלול ללא תזה. מצטיינים יכולים ללמוד במסלול מחקרי מיוחד שגם מעניק מלגות לתלמידיו.


נושאי הלימוד

 

 • אבטחת מידע ורגולציה
 • משפט וטכנולוגיות מידע
 • משפט, טכנולוגיה וחברה
 • קניין רוחני והגבלים עסקיים
 • זכויות היוצרים בעידן הדיגיטלי
 • יזמות וטכנולוגיה בעולם הסייבר   
 • דיני פטנטים
 • פשיעת סייבר
 • דיני התקשורת
 • תרבות דיגיטלית
 • ביג דאטה ופרטיות   
 • ועוד


סגל הוראה


בראש מסלול זה עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטור למשפטים שמומחית בתחומי הקניין הרוחני ודיני החוזים. בעבר כיהנה כחברה בוועדת האינטרנט של הכנסת, וכן פרסמה כתבים רבים אודות הקשר שבין משפט וטכנולוגיה והחוק בעידן המידע.


על מוסד הלימוד


הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה עורכת כמה תכניות התמחות במסגרת התואר השני. אלה כוללות תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי, תואר שני במשפטים בהתמחות פלילית, תואר שני במשפטים בהתמחות בריאות ותואר שני במשפטים בהתמחות טכנולוגיה. כמו כן פועלת תכנית לתואר שני במשפטים עם התמחות עריכת פטנטים ומסלול ייעודי לתואר שני לשופטים מכהנים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון במשפטים ממוסד מוכר. לתכנית המחקרית מתקבלים בעלי ממוצע ציונים של 90 ומעלה ולתכנית ללא תזה יכולים להתקבל מי שממוצע התואר הראשון הוא 80 לפחות. כל המועמדים צריכים להציג גם קורות חיים ומספר המלצות שמעידות על הישגים אקדמיים ומקצועיים.

 


תעודה


סטודנטים המשלימים בהצלחה את כל החובות במהלך התכנית מקבלים תואר שני מוסמך במשפטים LLM וספח נוסף שמעיד על ההתמחות במשפט וטכנולוגיה, שניתנים מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה