תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה והתנהגות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה והתנהגות באוניברסיטת חיפה

תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה, בריאות והתנהגות MAN באוניברסיטת חיפה

 

תזונה נכונה

 

בריאות הציבור היא תחום הכרחי של חברה מתקדמת אשר עוסק בשמירה על הבריאות הציבורית הכללית. התחום מכיל בתוכו היבטים רבים, כמו חברה, התנהגות, סביבה, גנטיקה, כלכלה ומדיניות אשר יחד משפיעים על מצבם הבריאותי של פרטים ושל אוכלוסיות. מרכיב עיקרי בבריאות הציבור הוא התזונה, אשר יש לה חשיבות במניעה ובטיפול של מחלות שונות, ובעיקר המחלות הכרוניות הנפוצות במאה השנים האחרונות.

 

תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה, בריאות והתנהגות מתמקד בדרכי ההתערבות ברמת הפרט, המשפחה והחברה למען טיפול תזונתי וחינוך לתזונה נכונה בהתייחסות לממד האישיותי וההתנהגותי.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה, בריאות והתנהגות באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה על התנהגותו תזונתית לאורך החיים, הן במצבי בריאות והן במצבי חולי, בקרב אנשים שחולים במחלות כרוניות ובקרב אנשים שסובלים מבעיות אכילה. הסטודנטים לתואר שני בבריאות הציבור לומדים על התנהגות תזונתית של אוכלוסיות מיוחדות והם רוכשים כלים להדרכה ולימוד של התנהגות תזונתית מהיבט תרבותי, חברתי ופסיכולוגי.

 

תכנית התואר השני מכשירה את הסטודנטים לתכנן ולבצע הערכות של מחקר והתערבות ברמת הכלל וברמת הפרט והם מקבלים את המיומנויות להתמודד עם בעיות רב־תרבותיות בבריאות הציבור ברמה המקומית וברמה העולמית.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין המסלול העיוני, עם הגשת פרויקט גמר, לבין המסלול המחקרי, עם הגשת עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה במגמת תזונה, בריאות והתנהגות, קורסי בחירה וכנסים אקדמיים.

 

נושאי לימוד

 

  • סוגיות בטיפול
  • טיפול משפחתי
  • עבודה קבוצתית
  • מודלים של שינוי
  • טיפול קליני תזונתי    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת חיפה הוקם במטרה לטפל ברווחה של אזרחי ישראל ולקידום נושאי בריאות מקומיים וגלובאליים בעזרת למידה ותקשורת. תכניות הלימוד של בית הספר הן בין־תחומיות המבוססות על תיאוריות ממדעי החברה למען הבנה טובה יותר של התנהגויות אנושיות הקשורות לבריאות ולמניעת מחלות. הסטודנטים של בית הספר מקבלים את הכלים לקידום הבריאות, לנהל שירותי בריאות ולעסוק בנושאים כמו אפידמיולוגיה, בריאות סביבתית והתנהגות תזונתית. בין מסלולי הלימוד של בית הספר אפשר ללמוד תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות בריאות הקהילה, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות קידום הבריאות ותואר שני בבריאות הציבור בהתמחות מנהל מערכות בריאות.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בבריאות הציבור מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון במדעי התזונה בממוצע 80 ומעלה.

 

סטודנטים ללא ניסיון קודם במקצוע, שסיימו זה עתה לימודי מדעי התזונה שממתינים לסטאז', יכולים גם הם להתקבל לתכנית. מי שטרם השלימו את הסטאז' יכולים לשלב את היציאה לסטאז' במהלך לימודיהם, תוך תיאום מול ראש המגמה. תכנית זו מתקיימת פעם בשבוע.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך MAN בבריאות הציבור בהתמחות תזונה, בריאות והתנהגות מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים במחקר במכוני המחקר ובשירותי הבריאות. כמו כן, הם משתלבים בתפקידים שונים כמנהלים במשרד הבריאות ובמוסדות הבריאות השונים, בארגוני עזר, בעמותות ללא כוונת רווח ובקבוצות תמיכה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה