תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילד באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילד באוניברסיטת חיפה

תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות ילד ונוער באוניברסיטת חיפה


סיכוי שווה לכל ילד


במהלך השנים הראשונות של החיים, ילדים מעצבים את השקפות העולם שלהם ואת תפישת העצמי שלהם. חלק נכבד מהתהליכים האלה מתבצעים לאור היחסים עם ההורים ודמויות סמכות קרובות אחרות. בעיות שונות עמן מתמודדים ילדים, כגון קשיים רגשיים, אלימות במשפחה, חשיפה לעבריינות או לבריונות בבית הספר, דורשות התערבות שמותאמת לעולמם של הילדים כדי לסייע להם לצמוח ולהתפתח למבוגרים אחראיים שיכולים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.


באוניברסיטת חיפה ניתן ללומד בתכנית תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילד ונוער במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית. מסלול זה מעניק לעובדים סוציאליים כלים ייעודיים להתערבות עם ילדים ובני נוער במעגלי החיים השונים ולקידום צעירים שמתמודדים עם קושי או מצוקה. דרך הכלים שנלמדים בתכנית יכולים עובדים סוציאליים גם לפתח את הקריירה ואת האפשרויות המקצועיות שעומדות בפניהם.


תכנית הלימודים


לאורך התואר השני בעבודה סוציאלית בהתמחות זו, הסטודנטים מעמיקים במחקרים ובתיאוריות שנוגעות להתפתחות הילד ולקשרים שבין הורים וילדיהם. הן סוקרים קשיים שונים בתהליכי ההתפתחות וכן קשיים שנובעים מבעייתיות ביחסי ההורים והילדים, מהגיל הרך ועד לגיל ההתבגרות. נוסף על כך, הם מכירים גישות התערבות שונות וטכניקות להערכה של יחסים בין ילדים והורים. הם גם שמים דגש על צורכים של אוכלוסיות ייחודיות כגון ילדים ובני נוער במצבי סיכון.

 


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור בין תכנית ללא תזה, שאורכה כשנתיים, לבין מסלול מחקרי לתואר שני שנפרש על פני כשלוש שנים. בשנה הראשונה לומדים יום שבועי אחד ובשנה השנייה יום שבועי ויום נוסף שמוקדש לביצוע של פרקטיקום. הפרקטיקום מתקיים במסגרות טיפוליות וקהילתיות שמתמקדות בטיפול בילדים ובבני נוער ודרכו הסטודנטים יכולים לתרגל בפועל את מיומנויות ההתערבות שהם נחשפים אליהן בכיתה.


נושאי הלימוד

 

  • מצבים מנטליים ראשוניים
  • פסיכופתולוגיה אצל ילדים
  • הערכת יחסי ילדים והורים
  • תוקפנות ילדים כלפי הורים
  • קונפליקטים חברתיים בילדים ובנוער    
  • גיל ההתבגרות
  • אלימות במשפחה
  • ויסות רגשי אצל ילדים
  • טיפול קוגניטיבי בילדים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה מפעיל מגמות התמחות נוספות. אלה כוללות תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי. בוגרי תואר ראשון מתחומים שאינם עבודה סוציאלית יכולים ללמוד בתכנית השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית במסלול זה כוללים תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 80 ומעלה. כמו כן המועמדים צריכים להיות בעלי שנתיים לפחות של ניסיון מקצועי בעבודה בשדה לאחר תום התואר הראשון. הם גם נדרשים לעבור בחינת כניסה באנגלית בציון של לפחות 75. במסגרת תהליך הקבלה עליהם להגיש קורות חיים והמלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים.


תעודה


תואר שני MA בעבודה סוציאלית מוענק לבוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה