תואר שני במשפטים לשופטים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים לשופטים באוניברסיטת חיפה

תואר שני במשפטים במסלול לשופטים מכהנים באוניברסיטת חיפה

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים באוניברסיטת חיפה לחצו כאן


משפט צדק


המציאות המשפטית הישראלית בימינו היא מורכבת מאוד. השופטים נושאים על כתפיהם אחריות רבה ביותר על בסיס יום יומי וכל פסיקה או החלטה שלהם יכולה לשנות חיי אדם ללא היכר. במסגרת תפקידם הם נדרשים לא אחת לדילמות אתיות לא פשוטות וצריכים להכריע בשאלות משפטיות מהותיות.


באוניברסיטת חיפה מציעים תכנית לתואר שני במשפטים לשופטים. מסלול זה לתואר השני במשפטים מעוצב במיוחד לצורכים של שופטים מנוסים ונבנה בשיתוף עם מכון ההשתלמויות לשופטים. התכנית באה לחשוף את השופטים לסוגיות אקטואליות מגוונות בעולם החוק וכך להעשיר את הידע שלהם ולספק להם כלים חדשניים לפסיקתם.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר השני, השופטים מכירים תיאוריות וזרמים רבים בעולם המשפט ואת ההשלכות החברתיות, הפוליטיות והכלכליות שלהם. כך הם עוסקים בשלל פנים של המשפט כגון חוזים, נזיקין, דיני ראיות ודיני טכנולוגיה וקניין רוחני ודנים באתגרים עכשוויים ששופטים עומדים בפניהם בנושאים אלה. כמו כן, הם בוחנים טכניקות אלטרנטיביות ליישוב של מחלוקות וקונפליקטים כגון גישור, בוררות ומשא ומתן ובמקביל רוכשים כלים חדשניים שהם יכולים ליישם בתהליכי קבלתה ההחלטות והשיפוט.


מתכונת הלימוד


מסלול זה נמשך כשנה וחצי, הוא מוצע בתכנית מחקרית עם כתיבת תזה ובמסלול ללא תזה. השיעורים מרוכזים באחד מהערבים במהלך השבוע ובימי שישי בבקרים ומותאמת במיוחד לצורכיהם של שופטים.


מלבד הקורסים הנלמדים במסלול, השופטים יכולים לבחור שיעורים נוספים מהתכניות השונות לתואר מוסמך בפקולטה למשפטים וכן להשתתף בקורסים מהמסלול הבין לאומי שמתקיים בחודשי הקיץ. הם גם לוקחים חלק בהרצאות אורח של משפטנים ובסימולציות המדמות מצבים מעולם המשפט.


נושאי הלימוד

 

  • קבלת החלטות ושיפוט
  • זרמים בתורת המשפט
  • התפתחויות בדיני חיובים
  • ניתוח מתקדם בדיני ראיות
  • ניתוח כלכלי של עולם המשפט    
  • משפט וקולנוע
  • טכנולוגיה ומשפט
  • משא ומתן ובוררות
  • משפט פלילי מהותי    
  • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים במסלול אפשר למנות: פרופסור למשפטים שמחקריה עוסקים במשפט וטכנולוגיה ובמשפט בעידן המידע; חוקרת שבוחנת ייצוגי מגדר במשפט ואת ההקשרים בין המשפט לאמנויות כמו קולנוע וספרות; דוקטור למשפטים שעוסק בין היתר בענפי דיני התרופות, אכיפת החוק והגנת הצרכן; חוקרת שפרסמה מאמרים ומחקרים בתחום המיזוגים וההגבלים העסקיים בארץ ובעולם; ועוד.


על מוסד הלימוד


הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מציעה שלל תכניות התמחות. אלה כוללות תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ועסקי, תואר שני במשפטים בהתמחות בהליך הפלילי, תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מנהלי ואזרחי ותכנית בין לאומית לתואר שני במשפטים שמותאמת אף היא לשופטים. כמו כן מוצעת תכנית לתואר שני במשפט ללא משפטנים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל שופטים בעלי ותק וניסיון בתפקידם, שברשותם תואר ראשון במשפטים ממוסד מוכר. הקבלה לתכנית המחקרית מותנית בממוצע של 90 ומעלה ולתכנית ללא תזה בציון של 80 לפחות. המועמדים צריכים להגיש מספר המלצות שמעידות על הישגים אקדמיים ומקצועיים ולעבור ראיון בפני ועדת קבלה שבוחנת את מידת ההתאמה לתכנית.

 


תעודה


מי שמסיימים את התכנית ועומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני במשפטים LLM שמוענק על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה