תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה באוניברסיטת חיפה

תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות בטראומה באוניברסיטת חיפה


להתגבר על הכאב


מאורעות קשים נותנים תמיד את אותותיהם בחיינו, אך לעיתים התגובה שלנו לאירועי משבר היא קשה במיוחד ומשפיעה באופן משמעותי על התפקוד בחיי היום יום. בשגרה הישראלית ישנם למרבה הצער לא מעט אירועים ונסיבות שיכולים להצית תגובות פוסט טראומטיות וכך חקר ההתמודדות עם פוסט טראומה התפתח רבות בארץ לאורך השנים כדי לסייע למתמודדים עם טראומה להתגבר על הקושי ולהחזיר את חייהם למסלולם.


במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, הסטודנטים יכולים לבחור ללמוד בתכנית תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה. מסלול זה מתמקד בגורמים לטראומה נפשית ובדרכי התערבות שיכולות לעזור לקבוצות ולפרטים להתמודד עם הטראומה. מוסד הלימוד שואף להכשיר עובדים סוציאליים מיומנים שיכולים להתמודד עם פערים חברתיים ובעיות בנגישות לשירותי רווחה ברחבי הארץ ובפרט באזור הצפון.


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה לסטודנטים כלים לסיוע לנפגעים של טראומה ולניצולי טראומה. הם שמים דגש הן על הפו הפרקטי והן על היבטים מחקריים של תחום הטראומה הנפשית ונחשפים להתפתחות של מושג הטראומה הטיפול. כמו כן, הם דנים בהשלכות של מאורעות טראומטיים על פרטים ועל משפחות ומתוודעים לגישות טיפוליות שיכולות לסייע בתהליך ההתמודדות עם תסמיני הטראומה. בין היתר הם בוחנים את עקרונות הגישה הפסיכו דינמית ואת הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים. ניתן ללמוד בתכנית ללא תזה או במסלול עם כתיבת תזה (תכנית מחקרית) אשר מאריכה את משך הלימוד לשנה נוספת. בשנת הלימודים הראשונה לומדים ביום שבועי אחד, בשנה השנייה ביום שבועי וביום נוסף שמוקדש לביצוע של פרקטיקום בשדה.


נושאי הלימוד


בהתמחות זו נלמדים מגוון של נושאים וביניהם:

 

  • ויסות רגשי במצב לחץ
  • טראומה וזיכרון
  • גישה אינטרסובייקטיבית
  • התערבויות חדשניות
  • פסיכולוגיה בין תרבותית
  • שיטות מחקר איכותני
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי
  • הגישה הפסיכודינמית    
  • היבטים נוירולוגיים בטיפול רגשי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מציעה מספר מסלולים נוספים בהם יכולים לבחור הסטודנטים לתואר שני בעבודה סוציאלית. אלה כוללים תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילד ונוער ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום. כמו כן, בוגרי תואר שאינו בתחום העבודה הסוציאלית יכולים ללמוד בתכנית להשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית כוללים לימודי עבודה סוציאלית בממוצע של לפחות 80 בתואר הראשון. יש צורך בניסיון של שנתיים לפחות בעבודה בשדה לאחר מועד קבלת התואר הראשון. כמו כן המועמדים צריכים לעבור מבחן מיון באנגלית בציון של לפחות 75. במסגרת תהליך הקבלה המועמדים צריכים להגיש קורות חיים והצהרת כוונות ולהציג שתי המלצות מגורמים מקצועיים ואקדמיים.


תעודה


תואר שני בעבודה סוציאלית MA מוענק לבוגרי המסלול שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה