תואר שני במדעי החברה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במדעי החברה באוניברסיטת חיפה

תואר שני במדעי החברה באוניברסיטת חיפה - מסלולים לתואר שני בפקולטה למדעי החברה


להבין את החברה לעומק


תחום מדעי החברה שואף להקיף את מכלול ההיבטים שיחד בונים חברה, מפעילות הממשל, דרך תהליכים היסטוריים ועד לסיקור המדיה של כל השינויים הללו. חברה היא דבר דינמי ביותר, היא משתנה ללא הרף ומגדירה עצמה בכל יום מחדש. כדי להבין אותה לעומק, חשוב להצטייד בכלים המתאימים ולפתח מיומנויות ניתוח ומחקר.


באוניברסיטת חיפה מתקיימת שלל תכניות לתואר שני במדעי החברה. המסלולים לתואר שני מאפשרים לרכוש כלים מתקדמים במדעי החברה, לחקור תופעות חברתיות ותהליכים בארץ ובעולם ולרכוש מיומנויות לניתוח ולביקורת על היבטים שונים בחברה שלנו.

 


מסלולי הלימוד

 

 

 • תואר שני בפסיכולוגיה: במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה, ניתן לבחור בין שלל מגמות כגון תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד.

 

 

 • תואר שני בתקשורת: האוניברסיטה מציעה תואר שני בתקשורת שניתן ללמוד במסלול עם תזה, או תכנית ללא תזה לתואר שני בתקשורת בהתמחות בתקשורת אסטרטגית ויחסי ציבור.

 

 

 • תואר שני בניהול סכסוכים: באוניברסיטת חיפה פועלת תכנית לתואר שני ללימודי השלום ויישוב סכסוכים, אורכה הוא שנה אחת והיא מתמקדת במחלוקות באזור המזרח התיכון. היא מתקיימת בשיתוף בית הספר הבינלאומי ויכולים ללמוד בה סטודנטים מרחבי העולם.

 

 

 • תואר שני בהתפתחות הילד: זוהי תכנית בינתחומית לתואר שני בהתפתחות הילד, אשר מתאימה למטפלים, לעובדים סוציאליים, לעובדי מקצועות הרפואה ואנשי חינוך ומשפט שמעוניינים לרכוש כלים לקידום מעמדם של ילדים דרך תכניות התערבות.

 


 • תואר שני באנתרופולוגיה: התכנית מקנה כלים מתקדמים לחקר התרבות. ניתן ללמוד במסלול התמחות אנתרופולוגיה של בריאות הנפש או בהתמחות אנתרופולוגיה ציבורית. קיים מסלול עם או ללא תזה.

 

 

 • תואר שני בקרימינולוגיה: תואר שני בקרימינולוגיה באוניברסיטת חיפה נלמד במסלול עם תזה או בתכנית עיונית. אפשר לבחור בין התמחויות שונות כגון תואר שני בקרימינולוגיה וחקר הפשיעה ותואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות.

 

 

 • תואר שני במדעי המדינה: במסגרת תואר שני במדעי המדינה, המשתתפים יכולים לבחור בין כמה מסלולים כגון תואר שני בממשל ורעיון מדיני, תואר שני ביחסים בינלאומיים או תואר שני בביטחון לאומי. ישנו גם מסלול מואץ בהיקף של שנה אחת.

 

 

 • תואר שני בגיאוגרפיה: במהלך התואר השני בגיאוגרפיה ולימודי הסביבה מתמקדים בנושאים כגון איכות הסביבה, אקלים, גיאוגרפיה כלכלית ותהליכי תכנון. ישנן תכניות התמחות שונות כגון פיתוח משאבי תיירות או התמודדות עם מצבי חירום.

 

 

 • תואר שני במדעי המחשב: תואר שני במדעי המחשב נלמד בתכנית עיונית או מחקרית. הסטודנטים מתוודעים לסוגיות מתקדמות בתחום כגון אבטחת מידע, בינה מלאכותית, ביולוגיה חישובית וראייה ממוחשבת.

 

 

 • תואר שני בכלכלה: במסגרת תואר שני בכלכלה, הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות תואר שני בכלכלה בהתמחות מימון. כמו כן ישנה תכנית משותפת עם הטכניון לתואר שני בכלכלה התנהגותית, במסלול עם תזה.

 

 • תואר שני במערכות מידע: בתכנית לתואר שני במערכות מידע אפשר ללמוד במסלול עם או ללא תזה, התכניות חושפת לטכנולוגיות מתקדמות ליישום בארגונים כגון מכשירים ניידים, כריית נתונים ומערכות מידע רפואיות.

 

 

 • תואר שני בסטטיסטיקה: תואר שני בסטטיסטיקה כולל מספר תכניות התמחות לבחירה, בהן מגמת לוגיסטיקה ואקטואריה, מגמת ביו סטטיסטיקה ומגמת הסתברות יישומית.
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה