תואר שני בגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה

החוג ללימודי הזקנה - גרונטולוגיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

 

הגרונטולוגיה הוא תחום לימוד חדש יחסית, אשר התפתח כתוצאה מתהליכי הזדקנות האוכלוסייה. לימודים אלו הינם רב-תחומיים וכוללים הקניית רקע בתחומי דעת מגוונים, כגון: סוציולוגיה, רווחה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, רפואה וכדומה. הגרונטולוגיה עוסקת גם בפיתוח ומחקר בתחום הזקנה. החוג ללימודי זקנה של אוניברסיטת חיפה הינו אחד החוגים המובילים בארץ בתחום המחקר והפיתוח ושואף למצוינות אקדמית בכל תחומי ההוראה והמחקר.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית לימודים זו של אוניברסיטת חיפה, מציעה לימודי תואר שני, תואר מוסמך בגרונטולוגיה. מטרת תוכנית לימודים זו היא פיתוח דור העתיד ככוח אדם מקצועי ומיומן בתחום הטיפול ומתן שירותי הבריאות לאוכלוסיית הקשישים, הכשרת הסטודנטים בידע והבנה אקדמית לצרכי מחקר גרונטולוגי.

 

מבנה הלימודים

 

הלימודים בתוכנית זו מתנהלים בשני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול הכולל כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה): מסלול זה מבוסס בעיקרו על לימודי מחקר, לימודים תיאורטיים ופרקטיקום לפי ההתמחות של הסטודנט. הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים בהיקף של 34 שש"ס ולכתוב שתי עבודות סמינריוניות בנוסף להגשת התזה. למסלול זה יתקבלו אך ורק בוגרי שנה א' שסיימו בציון 85 ומעלה בקורס שיטות מחקר.
    משך הלימודים במסלול זה הינו עד שלוש שנים אקדמיות.

 

  • מסלול ללא תזה: מסלול זה כולל לימודים תיאורטיים, לימודים מחקריים, פרקטיקום וכתיבת עבודה מסכמת. הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים בהיקף של 42 שש"ס ולכתוב שלוש עבודות סמינריוניות בנוסף להגשת העבודה המסכמת. משך הלימודים במסלול זה הוא שנתיים אקדמיות.


בחוג זה קיימות שתי התמחויות בכל אחד ממסלולי הלימוד: התמחות במדיניות ומנהל והתמחות בטיפול בזקן ובמשפחתו. תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה אותם נדרשים הסטודנטים ללמוד בשנת הלימודים הראשונה, קורסים אלו הינם בהיקף של 18-20 שש"ס. בשנת הלימודים השנייה יילמדו הסטודנטים קורסי בחירה כלליים של החוג וקורסי בחירה בהתאם להתמחות אותם בחרו.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בתוכנית זו הינם לימודים חד שבועיים אינטנסיביים, הנפרשים על פני שנתיים- שלוש שנים אקדמיות בהתאם למסלול הנבחר. בשנת הלימודים השנייה יתווסף גם פרקטיקום והסטודנטים ילמדו יומיים בשבוע, לאורך כל השנה.

 

תנאי קבלה

 

לתוכנית לימודים זו יתקבלו בוגרי תואר ראשון במקצועות הבאים: מקצועות הבריאות, רפואה, הסיעוד, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, מדעי החברה, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, מדעי החיים ומקצועות החינוך.במקרים מסוימים תשקול הועדה את קבלתם של מועמדים בעלי תואר אקדמי ראשון בתחומים אחרים. הבוגרים ידרשו להציג ציון ממוצע משוקלל של 80 לפחות בתואר הבוגר, כמו כן ציון 76 ומעלה בכל אחד מחוגי הלימוד לתואר.

 

על המועמדים להיות בעלי ציון 70 ומעלה בבחינת הבנת הנקרא באנגלית ולהציג 2 מכתבי המלצה מאנשי אקדמיה או אנשי מקצוע בתחום.

 

קיראו על: לימודי אנגלית

 

קורסי השלמה

 

ייתכן ומועמדים מסוימים ידרשו להשלים קורסים מהתואר הראשון, בהתאם לרקע האקדמי שלהם ולפי מידת הצורך, בהיקף של עד 6 שש"ס. קורסים אלו הינם בנושאי זקנה ובריאות.

 

סיום הלימודים

 

בתום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר שני בגרונטולוגיה, מטעם אוניברסיטת חיפה. ןלאחר קבלת התואר יכולים הבוגרים להשתלב ככוח אדם מקצועי ומיומן בתחומי טיפול וניהול שירותי הבריאות והרווחה לזקנים.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה