תכנית קשב באקדמיה לסטודנטים עם הפרעת קשב בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תכנית קשב באקדמיה לסטודנטים עם הפרעת קשב בקריה האקדמית אונו

תכנית קשב באקדמיה בקריה האקדמית אונו - לסטודנטים עם הפרעות קשב


סטודנטים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז נמנעים לפעמים מלגשת ללימודים אקדמיים למרות הפוטנציאל הרב שברשותם, הכישורים שלהם והיכולות שלהם. הפרעת הקשב עשויה לגרום להם לחוש שהלימודים הם מסגרת שאינה מתאימה להם, או להביא אותם לפקפק במסוגלות שלהם.


בקריה האקדמית אונו מתקיימת תכנית "קשב באקדמיה", זוהי תכנית ליווי ייעודית לסטודנטים עם הפרעות קשב, שמטרתה לסייע להם להצליח בלימודיהם למרות הקושי. במוסד הלימוד סבורים כי סטודנטים עם הפרעות קשב לומדים באופן אחר מסטודנטים אחרים וכך יש להתאים את סביבת הלימודים אליהם ולצורכיהם כדי לסייע להם להצליח. יוזמה זו מסייעת בהשתלבות הראשונית של אותם סטודנטים בקמפוס ובמסלול הלימודים במגוון של תחומים ומציעה להם אווירה תומכת וסביבה לימודית, חברתית ומנהלתית מותאמת ומעצימה.


בשנת הלימודים הקרובה תכנית זו מתקיימת בקמפוס סביון (השדרה האקדמית 1, קריית אונו).


קהל ידע ותנאי קבלה


תכנית זו מותאמת לסטודנטים וסטודנטיות עם הפרעת קשב שמעוניינים ללמוד במסלולי הלימודים השונים לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו וברצונם לקבל תמיכה לאורך הלימודים בהתאם לצורכיהם. יכולים ללמוד בתכנית זו סטודנטים במגוון של תכניות לימודים בקריה האקדמית אונו.


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להציג אבחון אשר מעיד על הפרעת קשב ניכרת. עליהם לעבור גם ראיון אישי. חשוב להדגיש כי המועמדים נדרשים לעמוד בכל התנאים הנוספים לקבלה הנדרשים בפקולטה ובמסלול הלימודים בו הם מעוניינים ללמוד.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית קשב באקדמיה מקבלים סיוע וליווי אישי נרחב לכל תקופת הלימודים, החל מההרשמה לתואר ועד לסיומו.
באפשרותם לבחור מבין שני סוגים של ליווי אישי:


ליווי תהליכי - שבו ניתנת תמיכה פרטנית במסגרת מפגשים אישיים עם רכז, באופן המותאם לצורכים האישיים של הסטודנטים. מסלול זה כולל אימון ותרגול מיומנויות אקדמיות כגון ניהול זמן, הצבת מטרות והתארגנות וכן תרגול של אסטרטגיות למידה כגון התמודדות עם כמויות חומר גדולות ולמידה לבחינות. הפגישות מקיימות אחת לשבועיים עם רכז, ישנה אפשרות להשתתף גם בקבוצת עמיתים מונחית.


ליווי מנהלתי - הליווי המנהלתי כולל תמיכה במתכונת עוזר אישי שבו נשמר קשר רציף עם רכז מנהלתי. הרכז מסייע לסטודנטים בניהול יומן לכיתות, תגבורים ושיעורים, ברישום לקורסים ולבחינות, בקביעת שיעורי תגבור ובהגשה של טפסים שונים. כמו כן, הוא שולח תזכורות על מועדים להגשה של תרגילים ועבודות ועורך מפגשים אחת לשבועיים לצורך מעקב מנהלתי.


נוסף על כך, הסטודנטים בתכנית משתתפים בקבוצות עמיתים מונחות ללמידה ותמיכה הדדית וכן לוקחים חלק בסדנאות להעשרה ולתמיכה בנושאים כגון אסטרטגיות למידה, תפקוד ניהולי, ניהול זמנים, וויסות חושי, מיינדפולנס בלמידה ונושאים נוספים.


כמו כן, הם זכאים לתמיכה אקדמית לימודית הכוללת חונכויות, תגבורים והתאמות בלימודים. היקפי תמיכה זו משתנים בהתאם לצורכים האישיים של הסטודנטים. בין היתר באפשרותם להסתייע בחונכות אישית, בתרגולים בקבוצות קטנות לפי פקולטות או מסלולים וכן תגבור אקדמי במסגרת קורסים ייעודיים כגון מרתונים וקורסים באנגלית או סדנאות הכנה במתמטיקה לקראת קורסים בסטטיסטיקה.


צעד ראשון לאקדמיה


סטודנטים בתכנית קשב באקדמיה משתתפים בסדנת אוריינטציה שבה מקבלים כלים לקראת פתיחת שנת הלימודים. בסדנה מתמקדים בעקרונות חשובים בעולם האקדמי כגון אסטרטגיות למידה, כלים להתארגנות בלמידה האקדמית, התמודדות עם חומרים לקריאה וסיכומי שיעורים וכן אוריינטציה והתמצאות פיזית בקמפוס והיכרות עם שיטות רישום לקורסים ולתרגולים. הסטודנטים גם בונים תכנית אישית ומגדירים מטרות ויעדים ראשוניים לסמסטר הראשון. הסדנה מרוכזת ביומיים שמתקיימים בשבוע אחד, המפגשים נערכים בשעות הבוקר והצהריים.


על מוסד הלימוד


בקריה האקדמית אונו נערכות שלל תכניות לימודים אקדמיות. בין היתר ניתן ללמוד לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית, לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון, לימודי חינוך וחברה ותכניות נוספות. במוסד הלימוד מתקיימות גם מגוון של תכניות לתואר שני שבהן ניתן להמשיך ולהרחיב את הידע, הכלים והכישורים המחקריים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו