לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון – הקריה האקדמית אונו

 

לא רק ספורט

 

ספורט אינו מנת חלקם של ספורטאים מקצועיים בלבד, נוסף לתחביב שאנשים רבים נהנים ממנו או פעילות גופנית למען מטרות בריאות ועיצוב הגוף, לספורט ולפעילות גופנית יש יכולת טיפולית ושיקומית, לא רק לגוף אלא גם לנפש. כבר זמן רב שספורט הוגדר ככלי שיקומי שיכול לעזור בטיפול של בעיות שונות, לא רק פציעות ספורט ומניעתן, אלא גם לבעיות מוטוריות לאנשים הסובלים ממוגבלויות שונות ולאנשים הסובלים משיתוק, וכן ככלי עזר להתפתחות הילד ולסיוע לבעיות גופניות המתפתחות עם הגיל. נוסף על כך, ספורט ככלי שיקומי יעיל גם לבעיות בתפקוד הרגשי ולתפקוד החברתי, הצלחה בפעילות גופנית יכולה לסייע בתפיסה העצמית של האדם, בערך שלו כלפי עצמו וכל אלה עוזרים לו להשתלב בחברה ולמצוא מכנה משותף עם הסביבה שלו.

 

ספורטתרפיה הוא ענף ברפואת הספורט אשר מפותח בעולם המערבי ומתחיל לקבל תאוצה גם בישראל. העיקרון שעומד מאחורי דיסציפלינה זו היא נפש בריאה בגוף בריא ושישנו קשר ישיר בין ספורט לבין בריאות. התחום מיועד בעיקרו לספורטאים, אם חובבים ואם מקצועיים, אשר רוצים לנתב את האהבה שלהם לצרכים טיפוליים ולעזרה לזולת.

 

החלה ההרשמה בפקולטה למקצועות הבריאות - הקריה האקדמית אונו - נובמבר 2024.

 

התואר מוכר על ידי המל"ג.

 

הלימודים יתקיימו בקמפוס סביון (השדרה האקדמית 1, קריית אונו), במתכונת בוקר.

 

ימי הלימוד הינם: א + ב + ד + ה. שעות הלימוד הן: 8:30 - 17:30.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו מקנים לסטודנטים את הידע הנדרש כדי לטפל בבעיות גופניות שונות וכן בקשיים נפשיים בעזרת פעילות וספורט. הסטודנטים לומדים להתאים את הפעילות הספורטיבית הנכונה לפי סוג הבעיה, לטיפול בפציעות ספורט, למניעה מראש של תחלואות שונות ולשיפור החיים בכלל.

 

ספורטתרפיה הוא תחום המורכב משילוב של כמה תחומים ובהם פיזיולוגיה, אנטומיה, קינזיולוגיה, אורתופדיה, הידרותרפיה, חינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה והדרכה. אלה מאפשרים לסטודנטים ללוות ספורטאים ומתאמנים באימונים, בתחרויות ובמשחקים מהמגרש, לאורך תהליך השיקום ובחזרה לפעילות מלאה, לרבות בניית תכנית אימונים מתאימה. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד לסייע לאנשים עם מוגבלויות לאמן את היכולות המוטוריות, המנטאליות והקוגניטיביות שלהם. נוסף על כך, הם לומדים על מניעה של התדרדרות תפקודית וטיפוח כושר גופני בקרב אוכלוסיות שונות כמו ילדים, קשישים ובעלי שיתוק ובד בבד לסייע להם לבנות את הביטחון העצמי ולהשתלב בחברה.

 

בשנת הלימודים הראשונה הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של ספורטתרפיה, בשנה השנייה הם לומדים לקראת הכשרה מקצועית של שלושה תחומים – אימון בחדרי כשר, טיפולי הידרותרפיה ועיסוי רפואי, כך שכבר בתום שנת הלימודים השנייה הסטודנטים יכולים לעבוד הלכה למעשה במקצוע. כמו כן, בשנה השנייה ללימודים הסטודנטים בוחרים תחום התמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום בפציעות ספורט. ספורט טיפולי הוא תחום אשר נעזר במתודות מתחום התנועה, הספורט והמשחק כדי לפצות על ליקויים ועל מוגבלויות בתחום הגופני, אך גם בתחום החברתי ובתחום החברתי הכללי. אתלטיק תרפיסט הוא ענף אשר מתרכז במניעה של פציעות ספורט, בטיפול בהן ובהליך השיקום עד החזרה לפעילות גופנית מלאה.


מתכונת הלימוד

 

ימי הלימוד הינם: א + ב + ד + ה.

 

שעות הלימוד הינן: 8:30 - 17:30.

 

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסים עיוניים, קורסים מעשיים ותצפיות אקטיביות.

 

נושאי לימוד

 

  • פיזיולוגיה של המאמץ
  • מקצועות מים טיפוליים
  • קינזיולוגיה וביומכניקה
  • עקרונות האימון הגופני
  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • מניעה וטיפול בפציעות ספורט    

 

על מוסד הלימודים

 

הקריה האקדמית אונו היא מוסד ללימודים גבוהים אשר נוסד במטרה לבנות חברה משלבת ורב תחומית. תכניות הלימוד של המוסד מתמקדות בהכנה מעשית של הסטודנטים להשתלבות חלקה ומהירה בשוק העבודה, על כן הן משלבות לימודים תיאורטיים עם לימודים יישומיים. בפקולטה למקצועות הבריאות אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד ובהם לימודי פיזיותרפיה, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי הפרעות בתקשורת ומכינה למקצועות הבריאות.

 

תנאי קבלה

 

קבלה ישירה:

  • בגרות מלאה בממוצע משוקלל 100 ומעלה.
  • או - בגרות מלאה ופסיכומטרי 550 ומעלה.
  • או - ציון סכם 550.

 

או - קבלה ללא פסיכומטרי מכינה למקצועות הבריאות: 

  • תנאי קבלה – זכאות לתעודת בגרות מלאה וראיון קבלה.

 

ימי לימוד: ימי ב’, ג’, ו- ד’ בין השעות 8:30-16:00.

 

משך המכינה: 9 שבועות.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר ראשון B.Sc בספורטתרפיה ותעודת הסמכה לפי תחום ההתמחות – ספורט טיפולי או אתלטיק תרפיסט.

 

התואר מוכר על ידי המל"ג

 

כמו כן, בתום השנה השנייה ללימודים הסטודנטים מקבלים שלוש תעודות הכשרה מקצועיות – הידרותרפיסט, מעסה רפואי ומדריך חדר כושר. 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו