לימודי סיעוד בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי סיעוד בקריה האקדמית אונו

תואר ראשון בסיעוד בקריה האקדמית אונו

 

הלימודים נפתחים בחודש פברואר 2024.


אנשי מקצוע בתחום הסיעוד הם הכרחיים בכל מרכז בריאות, קופת חולים או בית חולים. עם הזינוק הטכנולוגי בתחום הרפואה, נוספו מקצועות סיעודיים חדשים, שמבוססים על טיפול באמצעות אמצעים טכנולוגיים משוכללים. עבור בעלי זיקה לתחום הרפואה, המעוניינים לעסוק במקצוע טיפולי שבו תקשורת וקשרים עם אנשים עומדים בבסיס העבודה, הכשרה בסיעוד יכול להיות מקפצה לקריירה.


על מנת לעסוק בסיעוד כמקצוע, יש ללמוד לתואר ראשון בסיעוד המוצע במוסדות לימוד שונים. בקריה האקדמית אונו מתקיימים לימודי סיעוד שבהם שמים דגש על תקשורת בין אישית ועל שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם.

 

התואר מוכר על ידי המל"ג.

 

תכנית הלימודים


הלימודים בתואר מכשירים את הסטודנטים לקראת עבודה בתחום הסיעוד, על היבטיו השונים, ומתמקדים בהקניה של כלים ומיומנויות טיפול ששמות את המטופל במרכז. בקורסים השונים, הסטודנטים לומדים כיצד להעניק למטופלים טיפול לפי מדדי איכות אוניברסליים ונהלי בטיחות שונים. כמו כן, קיים דגש על חיזוק יכולות התקשורת הבין אישית וכן כישורי הניהול, ההובלה וקבלת ההחלטות של הסטודנטים. סיעוד, כאחד מענפי הרפואה, מסתמך על מחקר ואיסוף נתונים מדעיים, והסטודנטים מקבלים את הכלים לצורך ההבנה המדעית הדרושה לעיסוק במקצוע. בין הקורסים אותם לומדים הסטודנטים ניתן למנות קורסים בכירורגיה, בריאות הנפש, רפואת נשים ולידה, מידענות בסיעוד, תקשורת עם המטופלים, ועוד.


מתכונת הלימודים

 

ימי הלימוד הינם: א + ב + ג + ד + ה.

 

שעות הלימוד הינן: 8:30 - 17:45.


התואר משלב בין התיאורטי למעשי, כאשר הלימודים העיונים מקיפים את הידע התיאורטי הנדרש עבור העוסקים בסיעוד. תוך כדי הלימודים, הסטודנטים מתרגלים את מיומנויות התקשורת הבין אישית שהם לומדים בקורסים, על מנת ללמוד כיצד לבסס קשר מועיל וחיובי עם מטופלים. כמו כן, הסטודנטים נחשפים לציוד טכנולוגי ורפואי שנמצאים כיום בשימוש רחב בבתי חולים, מרפאות, קופות חולים וכיוצא בזה.


הלימודים נפרסים על פני 4 שנות לימוד. קיימים קורסי חובה וכן קורסי בחירה ביניהם הסטודנטים יכולים לבחור.

 

שיתוף פעולה עם בית החולים האנגלי - נצרת


הקריה האקדמית אונו פותחת שיתוף פעולה עם בית הספר לסיעוד בנצרת, בתכנית משותפת ללימודי תואר ראשון בסיעוד. הלימודים יתקיימו בבית הספר לסיעוד שליד בית החולים האנגלי בנצרת.


הלימודים יחלו בחודש פברואר 2024.


סמסטר ראשון + תחילת לימודי התואר בקיץ.

נושאי הלימוד

 

 • כירורגיה
 • רפואה דחופה
 • רפואה פנימית
 • מידענות בסיעוד
 • מתן טיפול תרופתי
 • רפואת נשים ומיילדות
 • תקשורת אחות-מטופל
 • עקרונות טיפול בסיסיים
 • עקרונות טיפול מתקדמים
 • ניהול ומנהיגות במקצועות הסיעוד
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל המרצים מונה אנשי מקצוע ומומחים מענפי הסיעוד והרפואה. ראש התכנית היא ד"ר בעלת שנים של ניסיון בתחום ניהול הסיעוד ובקיאות במדיניות וניהול סיעוד.


על מוסד הלימודים


הקרייה האקדמית אונו קיימת מעל ל - 2 עשורים, ובמסגרתה פועלים מספר קמפוסים בערים שונות ברחבי הארץ, קמפוס סביון (השדרה האקדמית 1, קריית אונו), בחיפה, בירושלים, וקמפוסים חרדיים בערים אור יהודה וירושלים. קיימים מגוון של מסלולי לימוד המוצעים במכללה, ביניהם תחומים כמו משפטים, מנהל עסקים בהתמחויות שונות, חינוך והוראה, ועוד.


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לסיעוד הינם:

 • ממוצע בגרות 85 ומעלה וגם - פסיכומטרי 520.
 • הצגת ציון אנגלית ברמת מתקדמים א’ לפחות.
 • מעבר יום מיונים מקצועי.
 • ציון מעבר במבחן השפה העברית.

 
תעודה


נוסף על התואר הראשון שניתן לעומדים בהצלחה בחובות התואר מטעם הקריה האקדמית אונו, קיימת אפשרות לקבל תעודה נוספת במסגרת קורסי הבחירה - תעודת מאמני בריאות המוענקת על ידי המרכז ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו.

 

התואר מוכר על ידי המל"ג


אפשרויות תעסוקה


אחים ואחיות רפואיים מיומנים הם מצרך מבוקשת במערכת הבריאות הישראלית, שנחשבת לאחת מהמתקדמות בעולם. בוגרי תואר ראשון בסיעוד יכולים להשתלב בתפקידי כמו אחות חדר ניתוח, אחות חדר מיון, מיילדת, וגם להתקדם לתפקידים ניהוליים בבתי חולים, קופות חולים, ועוד. כמו כן, ההתפתחויות הטכנולוגיות יוצרות אפשרויות תעסוקה חדשות לבוגרי תואר ראשון בסיעוד בתפקידי טכנולוגיים שונים.


מי שמתעניינים בהתמקצעות נוספות יכולים להמשיך לתואר שני בסיעוד ואחריו להשתלב במערכת הבריאות בענפי הרפואה השונים, כגון פגיה, כירורגיה, כאב, סוכרת, ומדיניות ניהול סיעוד.
 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו