לימודי מדעי המחשב בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב בקריה האקדמית אונו

לימודי מדעי המחשב B.Sc. בקריה האקדמית אונו


בקריה האקדמית אונו מתקיימים לימודי מדעי המחשב, שמטרתם הכשרת הבוגרים להשתלבות בפיתוח של טכנולוגיות ומוצרי תוכנה. הלימודים מסייעים לסטודנטים להבין מיומנויות בין תחומיות המשלבות את מדעי המחשב עם ענפים נוספים, כדי לאפשר לבוגרים להתמודד באופן מיטבי עם אתגרים אנליטיים וטכנולוגיים שצפויים בתחום דינמי זה בעתיד.

 

בשנת הלימודים הבאה הלימודים מתקיימים בקמפוס סביון (השדרה האקדמית 1, קריית אונו) במתכונת ערב וימי שישי


תכנית הלימודים


תכנית זו בנויה מנקודת המבט של הסטודנטים ומתמקדת בחדשנות טכנולוגית ובהקנייה של ידע מדעי ומקצועי מתקדם. היא כוללת קורסים מקצועיים שחשובים להתפתחותם של הסטודנטים כמומחים בתחומם, לרבות הבנה של חוויית ממשק המשתמש, מאגרי מידע, למידת מכונה, בינה מלאכותית ונושאים נוספים.


התואר כולל לימודי ליבה במדעי המחשב עם אחת משתי התמחויות, לימודים מעשיים ביזמות טכנולוגית כבר מן הסמסטר הראשון. הסטודנטים יכולים לבחור מבין שתי התמחויות:

 

 

  • סייבר - בהתמחות זו לומדים על אבטחת מידע ומעמיקים בשאלות משפטיות וחברתיות רלבנטיות.
  • מדיה דיגיטלית - בהתמחות זו לומדים על מדיה אינטראקטיבית ומשחקי מחשב ועל תכנון ועיצוב בעזרת גרפיקה ממוחשבת.


במהלך לימודיהם הסטודנטים מכירים לעומק טכנולוגיות מתקדמות בעזרתן ניתן לפתח משחקים ועולמות וירטואליים וכן מתוודעים לטכנולוגיות להדמיה תלת ממדית בתחום העיצוב והרפואה. לב ההתמחות הוא המידול הגיאומטרי שבו מתכננים, בונים ומעצבים מבנים, כלי תחבורה, מטוסים ועוד. ההתמחות מכינה את הבוגרים לשלל אפשרויות תעסוקה בהדמיה רפואית, במערכות המבוססות וידאו ותמונה, ברובוטיקה, בחישה מרחוק ועוד.


החל מהשנה הראשונה בתכנית הסטודנטים מקבלים כלים מתקדמים ביזמות, כדי להכשירם כמייסדים ומנהיגים בעולם מיזמי ההייטק. הכשרה זו מסייעת לסטודנטים להפוך ליזמים ולהשיק תוך כדי לימודיהם מיזמים משלהם וכך להשתלב בתעשיית התוכנה וההייטק באופן מקצועי.


מתכונת הלימוד


היקף התואר הוא ארבע שנים והוא כולל סמסטרים הנלמדים בחודשי הקיץ. שיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע בשעות הערב וכן בימי שישי בבקרים. באחד מימי הלימוד נכללים קורסים מקוונים. הסמסטר הראשון כולל קורסים ביזמות ולנדרשים לכך גם מכינה במתמטיקה.


הלימודים בתכנית זו מתקיימים בכיתה קטנה. הסטודנטים מקבלים ידע עיוני וכלים פרקטיים הנדרשים ליצירה של מיזמים. במהלכם מתקיים ליווי של שם אקסלרטור בו לומדים לנהל פרויקטים, מתנסים בעבודה בצוות, בשיטות ניהול אג'ילי, בניהול כספים, בעבודה עם לקוחות ובהבנה של מודלים עסקיים. האקסלרטור כולל סדנה מעשית ליצירת Speech. סטודנטים מצטיינים בתכנית יכולים לקבל מלגות לימוד, כמו כן מעניקים מלגות לעובדים בשלל ארגונים נבחרים, למשרתים בכוחות הביטחון, לסטודנטים עם צורך סוציו אקונומי ומלגות נוספות.


סגל הוראה


תכנית זו נערכה ותוכננה על ידי מומחים רבים מתחום מדעי המחשב, בהם: פרופסור שמחקריו מתמקדים בתחום ה - "Distributed Constraints Reasoning" אשר מתמקד בשנים האחרונות בחקר של מודלים, הוא כיהן בועידות בתחום ה - AI ולקח חלק בכנסים בין לאומיים בין היתר כחבר בוועדת ההיגוי; פרופסור המתמחה ביישומיה של תורת המשחקים לכלכלה, לניהול, למערכות בריאות ולענפים נוספים, אשר מתמקד במחקריו לאחרונה בתורת המרכזים ובהון סיכון. כמו כן, שימש יועץ לחברות בתחום הממשקים האסטרטגיים והכלכליים בפרויקטים שדורשים ידע הנדסי, כלכלי וטכנולוגי כאחד; דוקטור שתחומי מחקרו כוללים בין היתר פיתוח של מודלים מתמטיים למערכות מורכבות במדעי החברה ובקבלת החלטות, דיפוזיה של אינפורמציה ברשתות ותחומים נוספים. בעל ניסיון רב בתעשיית ההייטק בתפקידים ניהוליים. כמו כן, הגיש תכניות למל"ג בתחום מדעי המחשב, הנדסת התוכנה והנדסת המחשבים; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


בקריה האקדמית אונו נערכים שלל מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. בין המסלולים לתואר ראשון שניתן ללמוד במוסד הלימוד נכללים לימודי מנהל עסקים, לימודי פרסום ותקשורת שיווקית, לימודי משפטים, לימודי חינוך וחברה ועוד מבחר מסלולים. בתכניות אלה שואפים להעניק לסטודנטים כלים פרקטיים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה למדעי המחשב בתכנית זו כוללים דרישה לאישור זכאות לבגרות מלאה וציון משוקלל של 100 לפחות בבגרויות, נדרש ציון של לפחות 650 בפסיכומטרי או שקלול של שני הציונים הללו. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק והמלא לגבי תנאי הקבלה.


בהתאם להנחיות וועדת הקבלה, מועמדים מסוימים נדרשים לעבור מכינה במתמטיקה לצורך השלמת הידע המתמטי לרמה של 5 יחידות לימוד, היקף המכינה כ - 200 שעות אקדמיות ובמהלכה נלמדים מושגים בטכניקה אלגברית, בטריגונומטריה בשיטה אלגברית, אי שוויונים, חזקות, שורשים, לוגריתמים ונושאים נוספים.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית מקבלים תואר ראשון B.Sc. מטעם הקריה האקדמית אונו.

 

*המל"ג אישרה את פתיחת התכנית, הענקת התואר מותנית באישורה

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו