תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו

תואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות מנהל ומדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו - קמפוס סביון (קריית אונו)

 

הלימודים נפתחים בנובמבר 2024.

 

הלימודים מתקיימים בקמפוס סביון (הממוקם בקריית אונו), בימים ד + ו.

 

בקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות מנהל ומדיניות ציבורית. מסלול זה מתאים לעובדים במגוון מגזרים במשק, הדגש הוא על מי שברצונם לפתח מיומנויות במגזר הציבורי ובמגזר העסקי.


יכולים ללמוד בהתמחות מנהלים בכירים וזוטרים בסקטור הציבורי, וכן מומחים המשפיעים על ממשקים שבין מדיניות, כוח אדם ותקציב. הידע הנרכש יכול לסייע למנהלים במגוון אפיקים בסקטור הציבורי כגון בתאגידים, רשויות השלטון, מוסדות ממשלתיים וכדומה. נוסף על כך, גם מנהלים במגזר העסקי שעבודתם נושקת למגזר הציבורי יכולים לרכוש ידע רב בתכנית זו. אותם מנהלים יכולים לבחון את הממשק שבין שני המגזרים ולהעמיק בתהליכי פיתוח מדיניות הרלוונטיים עבורם.

 

מה לומדים?


הסטודנטים בהתמחות זו בתואר השני במנהל עסקים בונים סל מיומנויות פרקטי הנוגע לניהול במגזר הציבורי. במקביל הם מרחיבים את הבנתם בתחומי הליבה של מנהל העסקים ולומדים לבנות תקציבים, לקרוא דוחות, לפקח על מימון וכדומה.


בתכנית שואפים להקנות כלים הרלוונטיים הן למנהלים במגזר הציבורי והשלישי והן במגזר העסקי. מושם דגש על גישור על פערים בפרקטיקה ותיאוריה בין שני המגזרים.

 

בקורסים בהתמחות לומדים כיצד מתנהלים מול מחזיקי עניין מרובים וגורמים רגולטוריים. כמו כן, נלמדות גישות אסטרטגיות הרלוונטיות לסקטור הציבורי והשלישי.

 

כמה זמן לומדים?


הלימודים מתקיימים במתכונת דו יומית, הם נפרסים על פני חמישה טרימסטרים. הסטודנטים בקמפוס סביון ובקמפוס ירושלים לומדים בימים ד + ו.


במהלך התכנית משולבים קורסים פרקטיים ועיוניים, כדי לסייע לפיתוח מיומנויות ניהוליות. הסטודנטים עורכי פרויקט גמר יישומי שבו הם מתנסים בכתיבה של נייר מדיניות ולוקחים חלק בתהליך העבודה בקבוצות.

 

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנכללים בהתמחות זו הם:

  • פסיכולוגיה פוליטית
  • כתיבת ניירות מדיניות
  • קבלת החלטות בתנאי אי ודאות
  • תכנון אסטרטגי בסקטור הציבורי
  • קביעת מדיניות ציבורית במאה ה - 21
  • ועוד

 

סגל הוראה


ראש התמחות זו הוא מרצה וחוקר מנוסה שמחקריו עוסקים במדיניות התנהגותית והעצמה אזרחית בקהילה. כמו כן, עוסק בייעוץ פוליטי ותכנון מדיניות עבור גורמים שונם בסקטור הממשלתי ובמגזר השלישי.


על מוסד הלימוד


לקריה האקדמית אונו שלוחות בקריית אונו, בירושלים וכן שלוחה בחיפה. במסגרת התואר השני במנהל עסקים, מציעים בקמפוסים השונים התמחויות נוספות, שבהן ניתן להרחיב את האופקים ולשכלל את סל המיומנויות המקצועי. בין אותן התמחויות ניתן למנות משאבי אנוש, ניהול ספורט, פארמה וניהול מערכות בריאות, יזמות ואסטרטגיה ועוד. בהתמחויות נלמדים קורסים פרקטיים ועיוניים ונערכים פרויקטים יישומיים שבהם מתרגלים מיומנויות החשובות למנהלים.

 

מהם תנאי הקבלה?


המעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

  • קבלה ישירה - תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר, ממוצע ציונים 80 לפחות.
  • קבלה משוקללת - תואר ראשון מוכר, ממוצע שבין 70 - 79, ראיון קבלה
  • לחלופין - קבלה משוקללת - תואר ראשון מוכר, ניסיון ניהולי או מקצועי רלוונטי, ראיון.

 

לתשומת ליבכם, תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

 

איזו תעודה מקבלים?


מוסמכי התכנית העומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני MBA במנהל עסקים מטעם הקריה האקדמית אונו.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו