תואר שני בניהול טיפול Case Manager בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול טיפול Case Manager בקריה האקדמית אונו

תואר שני בניהול טיפול Case Manager בקריה האקדמית אונו - לבוגרי תואר ראשון במקצועות רפואיים


העלייה בתוחלת החיים והעלייה בהיקף המחלות הכרוניות הביאו לפיתוחו של תפקיד חדש במערכת הבריאות - ניהול טיפול, או Case management. תפקיד זה מתמקד בפיתוח פתרונות לבקרה על הוצאות הטיפולים בחולים כרוניים, תוך העלאה של שביעות הרצון של אותם המטופלים מן הטיפול. במערכת הבריאות המורכבת והמסועפת של היום, מנהלי טיפול צריכים לדעת לנווט בהצלחה בין שלל מחלקות, תחומים ורכיבים כדי להעניק את המענה המקיף והרווחי ביותר. הם פועלים מול גורמים רפואיים, חברתיים, משפחתיים וכלכליים במערכת ופועלים למען מטרת העל - פיתוח שירותי בריאות איכותיים ורווחיים. בארץ היום קיים צורך רב במנהלי חולים, מה שהביא גם לפיתוח תכניות אקדמיות להכשרתם של אנשי מקצוע רפואיים לענף.


בקמפוס קריית אונו של הקריה האקדמית אונו מתקיימת תכנית לתואר שני בניהול טיפול - תכנית MA בתחום ה - Case Management, שמיועדת לבוגרי לימודים במקצועות רפואיים בלבד. זוהי תכנית ייחודית לתואר שני שמתמקדת בפן הקליני של התחום ולא בהכרח בפן הניהולי שלו. דרך התואר השני במסלול זה שואפים בקריה האקדמית אונו לקדם את תחום ניהול הטיפול בישראל, היום מדובר בענף צומח במיוחד וניתן לראות כי במרכזים רפואיים מובילים בארץ נפתחים תפקידי Case management ונרשמת דרישה למומחים נוספים.

 

בשנת הלימודים הבאה, מתקיימים הלימודים בקמפוס קריית אונו במסלול ערב

 

התואר מוכר על ידי המל"ג 

 

תכנית הלימודים


התכנית לתואר שני מתמקדת בתהליכים להקטנת שיקולים לניצול משאבים ובשיטות להגדלת תחרות בשוק הבריאות, דרך שליטה על הוצאות הטיפולים בחולים כרוניים ושיפור איכות טיפול ושביעות רצון.


במהלך התכנית יכולים מומחים מצוותים רפואיים להכיר עקרונות פרקטיים ותיאורטיים לניהול טיפול בחולים כרוניים ומבוגרים תוך פיתוח נקודת מבט רב מערכתית שכוללת תיאום קליני ובקרה על תקציבים ברצף שירותי הבריאות. הסטודנטים לומדים על כלים לניהול טיפול בהן תכנון, אומדן, ניטור והערכה של שירותי בריאות כדי לספר את הצורכים של המטופלים ולנהל באופן יעיל את המשאבים הנתונים.


כמו כן, הם לומדים על כלים שנדרשים לניהול מבוסס ראיות של חולים כרוניים תוך שמית דגש על הקצאת משאבים. לאורך התכנית סוקרים בהרחבה כלים לניהול פעיל של הטיפול תוך היכרות עם מגוון מקרים מן השטח.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית התואר השני הוא כשנתיים, התכנית מתקיימת במסלול ללא תזה. היא כוללת לימודים באחד הערבים בשבוע וכן בימי שישי בבקרים ונפרשת על פני ארבעה סמסטרים. לצד הלימודים העיוניים, מסלול זה משלב התנסות מעשית במהלך הלימודים. ההתנסות מאפשרת לסטודנטים לקחת חלק פעיל בקבלת החלטות בניהול טיפול לקבוצת חולים כרוניים והיא נערכת בליווי של מנחים משירותי הבריאות.


סגל הוראה


סגל המרצים של המסלול כולל מומחים בתחום הרפואה והבריאות. את התכנית מוביל פרופסור שניהל במשך כעשרים שנה את בית החולים השיקומי של תל השומר. בין המרצים נכללים רופאים מומחים, כלכלני בריאות, עובדים סוציאליים, מהנדסים ורוקחים בעלי ניסיון במחקר ובהוראה בענף.


על מוסד הלימוד


בקריה האקדמית אונו מתקיימים לימודים במגוון של מסלולים לתואר ראשון ושני. בין התכניות לתואר שני שנלמדות במוסד זה נכללים תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים, תואר שני במשפטים ללא משפטנים ותואר שני בלימודי יהדות. תכניות הלימוד מקדמות ערכים כמנהיגות עסקית וחדשנות ודרכן שואפים בקריה האקדמית אונו להכשיר דור של מנהלים ובעלי תפקידי מפתח במשק הישראלי.

 

תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים להיות בוגרי לימודים בתחומי הבריאות והרפואה, כגון לימודי סיעוד, לימודי פיזיותרפיה, לימודי רפואה לתואר MD, לימודי רוקחות, לימודי ריפוי בעיסוק וכן לימודי רפואת חירום. ממוצע הציונים הנדרש בתואר הראשון הוא לפחות 80. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי עם איש סגל בכיר מן התכנית.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנים מקבלים תואר שני MA בניהול טיפול Case Manager מטעם הקריה האקדמית אונו.

 

התואר מוכר על ידי המל"ג 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו