תואר שני בחינוך מיוחד בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בחינוך מיוחד בקריה האקדמית אונו

תואר שני MA בחינוך בהתמחות חינוך מיוחד בקריה האקדמית אונו

 

בקריה האקדמית אונו מתקיימת תכנית לתואר שני בחינוך בהתמחות חינוך מיוחד. בתכנית זו ניתן להעמיק ולפתח את הידע בתחום החינוך וההתערבות לילדים עם צרכים מיוחדים. במוסד הלימוד שואפים להכשיר דור מנהיגים ומקבלים החלטות אשר מומחים בשלל ההיבטים בפרקטיקה החינוכית. תואר שני בחינוך יכול לסייע לאנשי ההוראה לפתח ולקדם את הקריירה וכך להעלות גם את רמת השכר. תואר זה מוכר לקידום מקצועי על ידי משרד החינוך.

 

הלימודים נפתחים בפברואר 2024.


תכנית זו מתקיימת בקמפוס סביון (בקריית אונו) של מוסד הלימוד.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בהתמחות זו בתואר השני בחינוך נפגשים עם שלל דרכי הוראה בחינוך המיוחד. מטרתה של ההתמחות היא גיבוש תפישה חינוכית ערכית אצל הסטודנטים וכן פיתוח של חשיבה יצירתית בענפי החינוך המיוחד. המסלול מותאם לאנשי חינוך שמעוניינים להעמיק את הידע בתחום החינוך המיוחד תוך חשיפה לטווח רחב של אוכלוסיות תלמידים עם צרכים מיוחדים ורמות תפקוד שונות.


במהלך ההתמחות הסטודנטים מפתחים מומחיות באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ובני משפחתם. כמו כן, הסטודנטים לומדין לבנות תכנון התערבות בחינוך המיוחד תוך היכרות עם כלים להדרכה ולהנחייה.


ההתמחות כוללת ארבעה מיקודי למידה –

 

 

  • שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים
  • לקויות התפתחות מורכבות ולקויות למידה
  • התמודדות עם מגוו לקויות ובעיות על רצף
  • נוירוקוגניציה והבנת תהליכים בחינוך המיוחד ויישומם

 

מתכונת הלימוד


אורך התכנית שנה וארבעה חודשים והיא נפרשת על פני ארבעה סמסטרים. תכנית זו מותאמת לסטודנטים המעוניינים לשל בין לימודים ועבודה. השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד, משעות הבוקר ועד הערב.


יש לציין כי במקרים מסוימים סטודנטים שאין ברשותם רקע בתחום הנלמד נדרשים ללמוד בקורס מקוון במהלך הסמסטר הראשון בתכנית.

 

 

 

סגל הוראה


ראש ההתמחות היא דוקטור המומחית לחינוך מיוחד, היא משמשת מפקחת ארצית על יישום חוק החינוך המיוחד בתחום וועדות ההשמה והשילוב. כמו כן, משמשת מרצה במוסדות אקדמיים שונים ובמוסדות הכשרת מורים. בעברה מילאה תפקידי אחראית על אגף החינוך המיוחד.

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים בקריה האקדמית אונו יכולים לבחור בהתמחויות נוספות במסגרת התואר השני בחינוך – תואר שני בחינוך בהתמחות ניהול וארגון מערכות חינוך שבו מתמקדים בהצמחה של מנהיגות חינוכית איכותית; תואר שני בחינוך בהתמחות תקשוב ולמידה שבו שמים דגש על חשיבה עתידית חינוכית המשלבת למידה דיגיטלית מתקדמת; תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך ותרבות שבו עוסקים ביכולות אזרחות דמוקרטית וביישום מיומנויות ארגוניות ומנהיגותיות; תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתית שבו מתמקדים בלימודי סביבה תוך ראייה בין תחומית בתחומים כגון גיאוגרפיה, פילוסופיה, אקלים, אקולוגיה ועוד; ותואר שני בחינוך בהתמחות גיל הרך שמיועד לאנשי מקצוע בחינוך לגיל הרך ולמעוניינים להשתלב בגנים, מעונות ומשפחתונים ובמסגרות חינוך לא פורמליות.


מסלולי התואר השני בחינוך יכולים להתאים במיוחד לאנשי הוראה ולבעלי תפקידים מגוונים במערכת החינוך שברצונם לפתח את הכישורים המקצועיים שברשותם ולפתוח דלת להתקדמות במערכת החינוך הישראלית.


תכניות נוספות לתואר שני המתקיימות בקריה האקדמית אונו כוללות תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים, תואר שני במשפטים ללא משפטנים, תואר שני בתרפיה באמנות, תואר שני במדעי השיקום ועוד. מסלולים אלה מותאמים לעובדים שברצונם לשכלל את סל המיומנויות המקצועי, להרחיב את יכולות הניתוח והמחקר וכך לקדם את הקריירה.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתואר השני בחינוך בקריה האקדמית אונו נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי ישראלי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 80. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי הקבלה לתכנית זו.

 

 

תעודה


תואר שני MA בחינוך מוענק למוסמכי תכנית זו על ידי הקריה האקדמית אונו.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו