לימודי חינוך וחברה במיקוד ילדים ובני נוער בסיכון לחרדים בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך וחברה במיקוד ילדים ובני נוער בסיכון לחרדים בקריה האקדמית אונו

לימודי חינוך וחברה במיקוד ילדים ובני נוער בסיכון בקריה האקדמית אונו - הקמפוס החרדי


אנשי חינוך הפועלים מתוך תחושת שליחות יכולים לשנות לטובה את חייהם של ילדים ובני נוער רבים, בפרט כאלו הסובלים מבעיות רגשיות, משפחתיות וכלכליות שונות. כמו כן, עבור רבים המתעניינים בתחום החינוך, עבודה עם ילדים ונוער בסיכון יכולה להוות אפיק לעשייה חינוכית משמעותית.

 

סטודנטים וסטודנטיות מהציבור החרדי שמעוניינים לרכוש את הידע הרחב בתחומי החינוך, הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והקרימינולוגיה, הדרוש לצורך מקצוע חשוב זה, יכולים ללמוד בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו לימודי חינוך וחברה במיקוד ילדים ונוער בסיכון.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים משלבת בין חומר לימוד עיוני לבין פרקטיקום מעשי, ומקיפה מגוון נושאים בתחומי החינוך ומדעי החברה הדרושים לעבודה עם ילדים ונוער בסיכון. מטרתה של התכנית לתת כלים לעבודה עם נוער בסיכון וכן עם אנשים בעלי מוגבלויות שונות, כמו גם להקנות מיומנויות הדרכה, הובלה ויזמות. קיים דגש בתכנית על רב-תרבותיות בחברה הישראלית, שבה קיימות קבוצות שונות בעלות מאפיינים ותרבות מובחנים.

 

הלימודים מתקיימים באווירה חרדית, כאשר תכני הלימוד מותאמים לסטודנטים חרדים וחרדיות. הם כוללים גם אנגלית, עבודה עם מחשב, וכן שיפור האוריינות האקדמית.

 

 

מתכונת הלימודים

 

לימודי חינוך וחברה נפרשים על פני 3 שנים, כאשר מתכונת הלימודים גמישה ומתחשבת בכך שרוב הסטודנטים והסטודנטיות משלבים את הלימודים עם עבודה וחיי משפחה. הלימודים מתקיימים בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, תוך הפרדה מלאה בין גברים לנשים במהלך השיעורים.

 

הלימודים לתואר משלבים בין למידה עיונית של תיאוריות בחינוך, פסיכולוגיה, וסוציולוגיה, לצד התנסות מעשית וסדנה בה הסטודנטים עורכים עיבוד קבוצתי של ההתנסות. כמו כן, חלק מהלימודים מוקדש לתכנית מחויבות קהילתית.

 

קיים מבחר של מלגות המוצעות מטעם הקריה האקדמית אונו וכן מטעם ארגונים וגופים שונים. עבור הסטודנטים והסטודנטיות בני המגזר החרדי, ניתנת מלגת "חרדים" באופן אוטומטי, ללא צורך להגיש בקשה. המלגה מעניקה סיוע של עד 30% משכר הלימוד.

 

נושאי הלימוד

 

  • פסיכופתולוגיה
  • מנהיגות חינוכית
  • מבוא לחינוך מיוחד
  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • עבריינות בקרב בני נוער
  • מבוא לעבודה עם ילדים ונוער בסיכון
  • יישום של טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחינוך
  • היבטים חינוכיים וחברתיים בעבודה עם נוער
  • ועוד

 

על סגל ההוראה

 

צוות המרצים מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון אקדמי ומעשי בתחומם. דקן הפקולטה היא פרופ' שעוסקת במחקר ובהוראה בתחומי המגדר, החינוך והיהדות. ראש בית ספר היא ד"ר לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וראש החוג לחינוך וחברה.

 

על מוסד הלימודים

 

הקריה האקדמית אונו היא מוסד לימוד בו מוצעים מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני, בתחומים כמו חינוך, מנהל עסקים, משפטים, ריפוי בעיסוק, ועוד. המכללה מפעילה מספר קמפוסים ברחבי הארץ, בערים חיפה, ירושלים וקריית אונו. כמו כן, מופעלים במסגרת המכללה קמפוסים חרדיים בערים אור יהודה וירושלים.

 

הסטודנטים במכללה וכן בוגריה יכולים להיעזר בשירותי היחידה להכוון וניהול קריירה, המציעה ליווי בחיפוש ומציאת עבודה. בין שירותי הסיוע השונים, ניתן למנות ירידי תעסוקה, מפגשים עם מעסיקים המקיימים קשרים עם המכללה, סדנאות לקידום הקריירה, הכנה לראיונות עבודה ועוד.

תעודה

 

העומדים בחובות ובדרישות התואר בהצלחה, זכאים לתואר ראשון בלימודי חינוך וחברה במיקוד ילדים ובני נוער בסיכון, מטעם הקריה האקדמית אונו.


אפשרויות תעסוקה

 

התואר יכול לפתוח דלתות לאנשים שמתעניינים בעבודה בתחום החינוך, בפרט אלו שרוצים לעבוד במסגרות החינוך הבלתי פורמלי, לעבוד עם נוער בסיכון ולחולל שינוי חינוכי משמעותי בחברה. קיימות מגוון של אפשרויות תעסוקה למסיימי התואר, בתחומי החינוך, ההוראה וההדרכה; הבוגרים יכולים לעסוק בהדרכה ובניהול פנימיות, עבודה במסגרות קידום נוער ומסגרות בלתי פורמליות שונות, תפקידים שונים בארגונים ועמותות בתחומי החינוך והחברה, שילוב ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, ועוד.

 

כמו כן, קיימת אפשרות לבוגרים שמעוניינים בכך, להשלים את הלימודים בתכניות הסבת אקדמאים להוראה המוצעות במכללות השונות, וכך לקבל תעודת הוראה. קיים גם מסלול ישיר לתואר שני, המוצע בתחום ייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות וחברתיות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו