תואר שני בחינוך בהתמחות תקשוב ולמידה בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בחינוך בהתמחות תקשוב ולמידה בקריה האקדמית אונו

תואר שני בחינוך MA בהתמחות תקשוב למידה בקריה האקדמית אונו

 

הלימודים נפתחים בנובמבר 2024.

 

המעוניינים לקדם את הקריירה בעולם החינוך יכולים לקחת חלק בתכנית לתואר שני בחינוך בהתמחות תקשוב ולמידה בקריה האקדמית אונו. בתכנית זו לומדים כיצד לתרגם מידע שעד היום הועבר באופן מסורתי לצורות חדשניות של הוראה שרואות עין בעין עם התלמידים של היום. במוסד הלימדו שואפים להכשיר דוק של מנהיגים חינוכיים שברשותם כלים וידע לקבלת החלטות ולקידום פרקטיקה חינוכית איכותית.


תכנית זו נערכת בקמפוס סביון (בקריית אונו) של מוסד הלימוד.

 

תכנית הלימודים


בתואר השני בחינוך בהתמחות תקשוב ולמידה הסטודנטים שמים דגש על תפיסה מוטת עתיד המתקיימת במדיום סביבת הלמידה הדיגיטלית. בתכנית מעודדים את הסטודנטים לגבש תפיסה חינוכית חדשנית אשר מבוססת על ידע מדעני ועדכני.


הסטודנטים לתואר שני בחינוך במסלול זה מקבלים כלים לעבודה חינוכית בסביבות למידה דיגיטליות תוך שילוב ערכי החדשנות והיצירתיות. סטודנטים לומדים כיצד לתרגם שיטות למידה מסורתיות לדרכים חדשות ומתקדמות יותר, מה שמאפשר למידה משמעותית יותר בקרב התלמידים.


בתכנית שמים דגש גם על חשיבה ביקורתית ועל הבנה של מורכבות תהליכי הטמעה ויישום. הסטודנטים בוחנים את חשיבות הראייה המערכתית מול ראייה מקצועית ואישית וכך מקבלים כלים המאפשרים להם לשמש לא רק אנשי חינוך אשר משתמשים בסביבות למידה דיגיטליות אלא גם להוביל שינויים במערכת החינוך.

 

מתכונת הלימוד


תכנית זו נערכת במסלול יום מלא, שהיקפו ארבעה סמסטרים הנלמדים ברצף. אורך התכנית שנה ו – 4 חודשים. במוסד הלימוד מציעים מבנה לימודים אשר מאפשר לסטודנטים לשלב בין העבודה ללימודים. שיעורים נערכים אחת לשבוע. יש לציין כי בחלק מן המקרים מי שאינם מחזיקים בידע ברמה הנדרשת בתחום הלימוד נדרשים לקורס מקוון שאותו עליהם להשלים בסמסטר א' ללימודיהם.

סגל הוראה


בראש ההתמחות עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטור העוסקת בפיתוח של טכנולוגיות למידה בתחום הרפואי. שימשה בעברה סמנכ"לית של חברת הייטק בתחום פיתוח טכנולוגיות הלמידה לרפואת השיניים ופיתוח ההדרכה.


המרצים בתכנית הם בעלי ניסיון רב בתחום התקשוב בלמידה, אשר מחברים בעשייתם בין התיאוריה לפרקטיקה.


על מוסד הלימוד


תכניות ההתמחות בתואר השני בחינוך המתקיימות בקריה האקדמית אונו מותאמות לצורכי עובדים במערכת החינוך וכוללות מגוון של התמקדויות שבהן ניתן ללמוד אודות תהליכים עדכניים ושיטות הוראה והתערבות. בין ההתמחויות הנוספות המוצעות לסטודנטים ניתן למנות תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי שבו מתמדים בין היתר בענף לימודי הסביבה; תואר שני בחינוך לגיל הרך העוסק בשיטות הוראה ייעודיות לשנות החיים הראשונות; תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך מיוחד שבו ניתן להכיר שיטות התערבות לילדים עם צרכים מיוחדים; תואר שני בחינוך בהתמחות ניהול וארגון מערכות חינוך המתמקד בהצמחת מנהיגים פדגוגיים בהתאם לרפורמות ושינויים במערכת החינוך; ועוד.


בקריה האקדמית אונו שואפים לסייע לאנשי מקצוע לפתח את הקריירה ולרכוש את הכלים והמיומנויות הנחוצים לקידום מקצועי. במוסד הלימוד נערכות עוד מבחר תכניות לתואר שני המותאמות לצורכי עובדים במשק הדינמי של היום. מסלולים אלה יכולים לסייע ברכישת הידע הנחוץ להתמודדות עם אתגרים מקצועיים וכן למעוניינים להשתלב בתפקיד חדש ומבוקש. בין התכניות הללו נכללים תואר שני בתרפיה באמנות ופסיכודרמה, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני ביהדות, תואר שני במשפטים ועוד.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל לתואר השני בתקשוב ולמידה בקריה האקדמית אונו נדרשים להציג תואר ראשון ממוסד ישראלי מוכר בציון של 80 ומעלה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את המידע המלא אודות תנאי הקבלה למסלול.

 


תעודה


מוסמכי תכנית זו זכאים לקבל תואר שני MA בחינוך מטעם הקריה האקדמית אונו, המוכר על ידי המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו