תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט בקריה האקדמית אונו

תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט בקריה האקדמית אונו

 

הלימודים נפתחים בנובמבר 2024.

 

חינוך גופני הוא הרבה יותר מאשר אימון ספורטיבי: מחנכים בתחום זה עוסקים בהקניית ערכים באמצעות הפעילות הגופנית, כגון הישגיות, מוטיבציה, התמדה ונחישות. פעילות גופנית מאפשרת לרבים לרכוש את המיומנויות לניהול חיי חברה וכן לחיזוק המודעות לחשיבות נפש בריאה בגוף בריא.

 

מסיבה זו, אנשי חינוך רבים משתמשים בפעילות ספורטיבית על מנת לגבש קהילות, וכן ליצור קשר וחיבור עם קבוצות שונות של ילדים, נוער ומבוגרים באוכלוסייה, ביניהם נוער בסיכון, ילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, ועוד.

 

תואר שני בחינוך עם התמחות בספורט, הנערך בקריה האקדמית אונו, מאפשר לאנשי חינוך העוסקים בהיבטים השונים של התחום להעמיק את ידיעותיהם בתחום, ולרכוש מיומנויות לפיתוח וקידום מיזמים בקהילה.


תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים כוללת, לצד התכנים הייעודיים לתואר השני, תכנים נוספים: המשתתפים רוכשים תעודות נוספות במהלך לימודיהם, כולל ניהול ספורט בקהילה וייעוץ מנטלי.

 

במהלך הלימודים, דגש מושם על הפן החינוכי והפדגוגי של הספורט: הסטודנטים לומדים כיצד ערכים קהילתיים, חינוכיים וחברתיים באים לידי ביטוי באמצעות הפעילות הגופנית, ועל הפוטנציאל שקיים בתכנים ספורטיביים לשם העברת נושאים מעולמות ידע נוספים בחינוך הפורמלי.

 

מעבר לכך, הסטודנטים רוכשים ידע בתחומי הסוציולוגיה של הספורט. מתוך כך, הם רוכשים הבנה באופנים שבהם ניתן לגבש ולנהל קהילות סביב פעילות גופנית, ובאמצעותה להשפיע חברתית על המרקם הקהילתי במקומות בהם הם פועלים.

 

סוגיה מרכזית הנסקרת במהלך הלימודים קשורה בתרבות וגלובליזציה בספורט, כאשר הסטודנטים לומדים על מודלים גלובליים לשילוב תחום זה בחיי הקהילה, וכן רוכשים היכרות עם הגורמים והגופים השונים הקשורים בקידום התחום באופן לוקלי: רשויות מקומיות, מתנ"סים ומרכזים קהילתיים, ועוד.

 

הסטודנטים מעמיקים גם בתחום יזמות הספורט, על מנת לקבל הבנה מקיפה יותר באפשרויות להובלה ועיצוב מיזמים בתחומים אלו, כולל הכלים לשיווק דיגיטלי ולניהול פיננסי.

 

סטודנטים המגיעים עם רקע קודם בפסיכולוגיה (סיום קורסי מבוא לפסיכולוגיה ופסיכולוגיה התפתחותית א'), יכולים לרכוש כלים לאימון מנטלי: אימון ספורטאים ברמה הרגשית, כיד להקנות להם כלים ליציבות נפשית, והתמודדות עם אתגרים ולחצים נפשיים, היכולים לסייע להם במימוש הפוטנציאל שלהם.

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים נערכים במתכונת של השתתפות בסמינרים בנושאים שונים, והם נערכים לאורך יום אחד מלא בשבוע. מלבד התיאוריה והסוגיות העיוניות בהם דנים הסטודנטים, הם רוכשים כלים מתודולוגיים תוך השתתפות בסמינר ייעודי.

 

לקראת סיום לימודיהם, הסטודנטים בוחרים את אחד מתחומי העניין שלהם ועורכים פרויקט גמר במסגרתו הם מיישמים את החומר הנלמד בתואר.

 

התואר מוכר לצורך קבלת מלגה מהסתדרות וארגון המורים, עבור מי שעומדים בקריטריונים. כמו כן, התואר מוכר מטעם משרד החינוך לצורך קידום מקצועי.

 

נושאי הלימוד

 

בין הנושאים הנלמדים במהלך תואר שני זה, ניתן למנות:

  • אימון מנטלי.
  • יזמות ומנהיגות.
  • תרבות וגלובליזציה.
  • פדגוגיה באמצעות ספורט.
  • סוציולוגיה ופסיכולוגיה של הספורט.
  • ניהול קהילות ופלטפורמות דיגיטליות.
  • ועוד.

 

על מוסד הלימודים

 

הקריה האקדמית אונו היא מוסד לימודים להשכלה גבוהה, בו מוצעות תכניות לימוד מגוונות לתואר ראשון ושני בתחומים כגון חינוך, בריאות ושיקום, מדעי המחשב, משפטים, ועוד. בין היתר, ניתן להשתתף בלימודי תואר שני בחינוך במכללה במגוון התמחויות.

 

הקמפוסים השונים של מוסד לימודים זה נמצאים בפרישה ארצית, וכוללים גם קמפוס חרדי בו לימודי התואר הראשון והשני מתקיימים באווירה ובמתכונת המתאימה לבני ובנות ציבור זה.

 

קהל יעד


הלימודים מתאימים לבוגרי תואר ראשון בתחומי החינוך והספורט, וכן למורים ומי שעוסקים בחינוך גופני. כמו כן, יכולים להשתתף בלימודים גם אנשי צבא ועובדי רשויות מקומיות העוסקים בתחומים רלבנטיים.

 

תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך בהתמחות זו, כוללים הצגת תואר ראשון ממוסד לימודים מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 80 לפחות.

 

תעודה

 

בסיום הלימודים, מי שעומדים בדרישות האקדמיות ומשלימים את פרויקט הגמר, זכאים לתואר שני בתחום זה.

 

נוסף על כך, המסיימים בהצלחה זכאים גם לתעודת הכשרה מקצועית של מנהלי ספורט בקהילה. מי שעומדים בתנאי הסף זכאים גם לתעודת אימון מנטאלי.

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו