רוצה פרטים על קורסים ללקויי למידה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תעודה ללקויי למידה

רוצה לדעת על קורסים ללקויי למידה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים ולימודי תעודה ללקויי למידה


התאמה ותמיכה בדרך לקריירה


לקויות למידה הן בעלות השפעה בכל שלבי החיים, מהתקופה בבית הספר היסודי ועד ללימודים האקדמיים. צעירים עם לקויות למידה כגון דיסלקציה או דיסגרפיה וכן מי שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז (ADD או ADHD) לעיתים חווים התלבטות לא קלה בבחירה בתכנית להכשרה מקצועית בדרכם לסלול את הקריירה שחלמו עליה. עם זאת, המודעות ללקויות הלמידה רק הולכת וגדלה לאחרונה וכך מוצעים מסלולים שונים שמאפשרים ללקויי הלמידה לממש את הפוטנציאל שלהם בתנאים שנוחים ומותאמים להם.


סטודנטים לקויי למידה שמעוניינים בתכניות ללימודי תעודה יכולים לבחור בין קורסים שונים שמציעים מוסדות הלימוד. מי שמעוניינים להמשיך גם לתואר ראשון ולמסלולים אקדמיים נוספים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד בתכניות ייעודיות להכנה לבגרות ופסיכומטרי. יש לציין כי מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות תכניות הכנה ותמיכה לסטודנטים לקויי למידה, שכוללות מכינות ואפשרויות לקבלת אבחון.


לימודי תעודה ללקויי למידה


ישנם מוסדות להכשרה מקצועית שמציעים תכניות וקורסים מקצועיים המותאמים ללקויי למידה. אלה לרוב מותאמים מבחינת מתכונת ותכנים לצורכיהם של הסטודנטים ללקויי למידה וכך מאפשרים להם לרכוש מקצוע בזמן מצומצם יחסית ובאופן ממוקד יותר מתואר אקדמי מלא. הקורסים הללו מוצעים בשלל תחומים כגון הכשרות טכנאים, לימודי עיצוב, קורסי ניהול ותחומים נוספים.

 


בין המוסדות המציעים קורסים ללקויי למידה:

 

 

  • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): במכללה הטכנולוגית רופין פועלת תכנית "מרופין לקריירה", תכנית להכשרה מקצועית שמתאימה לצעירים עם הפרעות קשב וריכוז או לקות למידה. תכניות הלימוד כוללות תקופת התנסות מעשית בשטח שמאפשרת לפתח כישורים לקריירה. כמו כן, התכנית מספקת שירותי השמה לבוגרים כדי לסייע להם להשתלב בתעסוקה בתחומם. בין הקורסים שמתקיימים בתכנית אפשר למנות קורס מדריכים לשיקום בשילוב אמנות, קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס מכירות, קורס טכנאי סאונד, קורס מחסן ממוחשב ולוגיסטיקה, קורס ניהול אחזקה וקורס אבטחה ומיגון. מוסד הלימוד מאפשר גם בנייה מותאמת אישית של מסלולי לימודים במקרה הצורך.

 

קורס פסיכומטרי ללקויי למידה


צעירים לקויי למידה רבים חשים קושי בזמן ההכנה לפסיכומטרי, בשל העובדה שבחינה שונה מאוד מאופי הלמידה לקראת הבגרויות. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, הגוף האחראי על הפסיכומטרי, מתווה כללים לפיהם מוענקות התאמות של הבחינה עצמה ללקויי למידה (חשוב לציין כי לא כל מי שזכאים להקלות בלמידה זכאי גם לפסיכומטרי מותאם).


מי שמעוניינים לקבל הכנה לקראת הפסיכומטרי אך חשים שהקורס הרגיל אינו מתאים לצרכיהם יכולים ללמוד בקורס פסיכומטרי ללקויי למידה. הקורסים הללו מתקיימים במתכונת מיוחדת, לרוב הם ארוכים מהקורסים ה"רגילים" והם כוללים סדנאות והדרכות להקניה של מיומנויות למידה ואסטרטגיות חשיבה במבחן. המוסדות בהם מתקיימים קורסים מותאמים ללקויי למידה:

 

 

  • איזי וויי EZ WAY (פרישה ארצית): קורס הפסיכומטרי ללקויי למידה במכון זה מתקיים בקבוצות קטנות וכולל שיעורים פרטיים וסדנאות לניהול זמנים ולהתמודדות עם חרדת מבחנים. מתקיימות גם סימולציות ייעודיות ללקויי למידה.

 

 

  • מרכז זינוק (ברחבי הארץ): מרכז זה מתמחה בהכנה לפסיכומטרי ולבגרות של צעירים עם לקות למידה. המסלול כולל כ - 62 מפגשים והוא משלב תרגולים, סימולציות וכן אתרים ואפליקציות שבאים להקל את תהליך הלמידה. סניפים בראשון לציון, בחיפה, בירושלים, במודיעין, בבאר שבע ובתל אביב.


הכנה לבגרות ללקויי למידה


לתלמידים המתמודדים עם דיסלקציה, דיסקלקוליה או הפרעת קשב יש לא פעם קשיים בעת ההגשה לבגרויות ולכן חלקם מסיימים את התיכון כשבידיהם בגרות חלקית או ציונים שלא מספיקים לקבלה למסלולים מבוקשים. מסיבה זו מציעים במספר מכוני הכנה קורסי ייעודיים להכנה לבגרות ללקויי למידה. הקורסים מאפשרים הכנה למרבית מקצועות הבחירה והחובה. ברבים מן המוסדות, אפשר להתאים את מערכת השעות לצורכים האישיים ולהשתתף במרתונים והכנות מרוכזות.

 


המוסדות בהם לקויי למידה יכולים להשלים ולשפר בגרויות במסלול ייעודי:

 

 

  • זינוק (בכל הארץ): מכון זה מציע קורס הכנה לבגרות בהתאמה אישית, לצד קורסים לפסיכומטרי ללקויי למידה ומכינה ללקויי למידה.

 

 

  • רום פרט (תל אביב): מכון זה מאפשר לשפר או להשלים את כל מקצועות החובה ומציע שיעורים בכיתות קטנות. מתקיים גם קורס פסיכומטרי ללקויי למידה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסים ללקויי למידה?

רוצה לדעת יותר על קורסים ללקויי למידה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
כמה מרוויח יועץ תזונה בכיר?
לימודי תעודה מעשיים לבעלי תואר בשיווק
לימודי מדעי המחשב - מסלול לחרדים
תזונה והרגלי אכילה נכונים
האם בית המורה בבני ברק מוכר במשרד החינוך?
עלות קורס רשיון אוטובוס
קורס מנב"טים - תנאי קבלה