לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן בקריה האקדמית אונו

לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן ותשתיות BA בקריה האקדמית אונו

 

הלימודים נפתחים בפברואר 2024, ומתקיימים בקמפוס סביון (השדרה האקדמית 1, קריית אונו), במתכונת ערב. ימי הלימוד הם ב + ה.


שוק הנדל"ן היום תופס מקום מרכזי בסדר היום הציבורי ובפעילות העסקית בארץ. היקפן של ההשקעות בתחום זה עולה על 200 מיליארד שקלים ורק הלך וגובר. שוק זה כולל מגוון של הזדמנויות עסקיות ואפשרויות לפיתוח קריירה רווחית ומספקת.


עם זאת, בשוק הנדל"ן של היום ישנו מחסור בידע מקצועי בקרב לא מעט אנשי מקצוע, שרבים מהם לא למדו את התחום באופן שיטתי ומגיעים אליו מענפים כגון משפטים, שיווק או ניהול עסקי. הצלחה בשוק הנדל"ן מחייבת ידע רב תחומי ומקצועי בענפים כגון תכנון, הנדסה, שיווק, ייזום ומימון. ידע זה חיוני להצלחתן של עסקאות ולמתן פתרון מלא ומקיף ללקוחות.


המעוניינים לקחת חלק בתנופת הנדל"ן ולהשתלב בשלל תפקידים יכולים ללמוד בתכנית ללימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן ותשתיות המתקיימת בקריה האקדמית אונו. בהתמחות זו בלימודי מנהל עסקים מקבלים מגוון כלים להשתלבות בתפקידים מבוקשים כגון יועצי משכנתאות בבנקים או במשרדים לייעוץ כלכלי ולראיית חשבון, מנהלי פרויקטים בנדל"ן ומנהלי נכסים בעיריות ובחברות פרטיות שנדרשים לפעול מול קבלנים ולנהל תהליכי השבחה, מנהלי ייזום בתכניות התחדשות עירונית ותמ"א 38 ועוד. ההערכה היא כי בשוק הישראלי הדינמי במיוחד קיים היום מחסור במעל 50 אלף דירות חדשות, מה שפותח מגוון דלתות בפני הבוגרים.

  

תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו לומדים קורסי ליבה בתחום מנהל העסקים וכן לומדים קורסים מגוונים מתחום הנדל"ן והתשתיות. קורסים אלה נחלקים לארבעה תחומי משנה - תחום המיסוי, החקיקה והמשפט בנדל"ן; תחום ההשקעות בנדל"ן והכלכלה; תחום הבנת הלקוח והשיווק; ותחום ההנדסה והייזום. הדיון בשלל הסוגיות הללו מעניק לסטודנטים ידע נרחב שמותאם לצורכי שוק הנדל"ן של היום.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא שישה סמסטרים, הם נלמדים ברצף וכוללים סמסטרים בחודשי הקיץ לכל אורכו של התואר. הלימודים מתקיימים במתכונת ערב שנוחה לשילוב עם עבודה. יש לציין כי מבחנים, תרגולים מעשיים ושיעורי השלמה אינם בהכרח מתקיימים בימי ושעות הלימוד הקבועים במסלול.


הלימודים כוללים הכנה למספר מבחני הסמכה חיצוניים לתפקידים בתחום הנדל"ן, בהם המבחנים להסמכה בשמאות מקרקעין. הלימודים בהתמחות מאפשרים קבלת פטור מכמה מן הבחינות הנדרשות לקבלת הסמכה זו.


על מוסד הלימוד


סטודנטים בקריה האקדמית אונו יכולים לבחור מבין מגוון של מסלולי התמחות נוספים במסגרת לימודי מנהל עסקים. מסלולים אלה כוללים לימודי מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות, לימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק ופרסום, לימודי מנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע וכן מסלול דו שנתי ללימודי מנהל עסקים בהתמחות מימון ושוק ההון.


כמו כן, מתקיימים לימודי חינוך וחברה, לימודי ספורטתרפיה לתואר ראשון, לימודי משפטים, לימודי מדעי המחשב ותואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית. בוגרים יכולים להמשיך גם לתואר שני שמתקיים במגוון של מסלולים, בהם תואר שני במנהל עסקים בשלל התמחויות ותואר שני במשפטים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה למנהל עסקים כוללים תעודת בגרות מלאה בממוצע שתואם את דרישות הקבלה בפקולטה וכן ציון בפסיכומטרי או ציון אמי"ר כסיווג הרמה בשפה האנגלית. מתקיימים גם ראיונות אישיים עם הסגל האקדמי לצורך בחינת ההתאמה לתכנית. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימודים לקבלת המידע המלא והעדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


בתום לימודיהם מקבלים סטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם תואר ראשון BA במנהל עסקים וכן מספר דיפלומות מקצועיות. מי שבוחרים להמשיך לשני סמסטרים נוספים יכולים לגשת בסיומם למבחני הסמכה בתחום שמאות המקרקעין. כמו כן, ניתן לגשת למבחן חיצוני של משרד המשפטים לקבלת ההסמכה כמתווכי מקרקעין. נוסף על כך, הם זכאים לתעודה פנימית של יועצי משכנתאות ולתעודה עם הסמכה מטעם משרד השיכון כבוגרי תכנית משותפת בניהול הנדל"ן.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו