לימודי משפטים לחרדים בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי משפטים לחרדים בקריה האקדמית אונו

לימודי משפטים לחרדים בקריה האקדמית אונו - קמפוס חרדי

 

לימודי המשפטים בקמפוס החרדי (בירושלים ובאור יהודה) מתקיימים במתכונת דו שבועית, וביום נוסף על פי צורכי המערכת.

 

קיימות מספר נקודות השקה בין לימודי משפטים ועריכת דין לבין רוח הלמידה היהודית, על יכולות הפרשנות וההתפלפלות שהיא דורשת. מסיבה זו התואר הראשון במשפטים הוא תואר מבוקש בארץ, שמאפשר מגוון של הזדמנויות בשוק העבודה עבור בוגריו.

 

לימודי משפטים בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו מאפשרים לסטודנטים וסטודנטיות מקרב הציבור החרדי ללמוד על עולם המשפט באופן מקיף, להיחשף למגוון של בעיות משפטיות ודילמות העולות מהתחום, ומהווים הזדמנות לעסוק במשפטנות ועריכת דין עבור אלו שלהם תשוקה למקצוע.

תכנית הלימודים


לימודי המשפטים מעניקים הכשרה לסטודנטים בענפי המשפט השונים, כגון משפט מסחרי, נדל"ן, משפט פלילי וכן משפט ציבורי. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה שמטרתם לבסס את התשתית הרעיונית הדרושה עבור השכלה משפטית מקיפה, כמו גם בסמינרים ובשיעורי התמחות בתחומים ספציפיים. בין הקורסים הנלמדים בתואר ניתן למנות דיני חוזים, דיני משפחה וירושה, דיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין וכן קורסים במשפט חוקתי, משפט מנהלי, משפט בינלאומי, משפט עברי ועוד. חלק מהקורסים עוסקים גם באתיקה מקצועית, שימושי מחשב ולימוד השפה האנגלית.

 

מתכונת הלימודים


משך התואר הראשון במשפטים הוא 3 עד 3 וחצי שנים, תלוי במסלול הלימודים. קיימת אפשרות ללמוד במסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים או במשפטים. ישנה גם אפשרות להשתתף בקורס הכנה לקראת בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין לאחר סיום הלימודים.


הלימודים כוללים קורסי חובה בנושאים כמו משפט עברי, משפט חוקתי, משפט בינלאומי, משפט מנהלי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית ונושאים נוספים. כמו כן, קיימות התמחויות שונות ביניהן ניתן לבחור: אשכול ציבורי, אשכול פרטי ומסחרי, אשכול פלילי, ופרקטיקה משפטית.


במסגרת הלימודים נערכים גם שיעורי העשרה מחוץ לפקולטה, וכן קיימת תכנית מחויבות קהילתית. לימודי משפטים לחרדים מתקיימים בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, תוך הפרדה מגדרית בין גברים לנשים וכאשר תכני הלימוד מותאמים לציבור החרדי ולצרכיו. מוסד הלימוד מציע מגוון של שירותי סיוע לסטודנטים ולסטודנטיות החרדים, כולל בהשלמת חומרי לימוד נדרשים, חיזוק כישורי אוריינות, מועדי לימוד ומתכונות לימוד מתאימות להורים, כמו גם מלגות שונות. נוסף על מלגת "חרדים" לה זכאים בני ובנות הציבור החרדי באופן אוטומטי, קיים מבחר של מלגות המוצע על ידי ארגונים ועמותות שונות.

 


נושאי הלימוד


התואר הראשון במשפטים כולל קורסי חובה וכן קורסי בחירה בהתמחויות שונות, במגוון של נושאים, וביניהם:

 

 

 • דיני קניין
 • דיני חוזים
 • דיני נזיקין
 • דיני מיסים
 • משפט עברי
 • משפט חוקתי
 • משפט מינהלי
 • תורת המשפט
 • דיני משפחה וירושה
 • משפט בינלאומי פומבי ופרטי
 • ועוד

 

על סגל ההוראה

 

סגל המרצים מורכב מאנשי מקצוע בעלי ידע בתחומי המשפט השונים וכן ניסיון של שנים בעריכת דין ומשפטנות. דקן הפקולטה הוא פרופסור, עורך דין קהילתי, סופר ואיש תקשורת שתחומי המחקר וההוראה שלו מתמקדים במשפט ועוני, משפט ומחאה, זכויות חברתיות, נגישות למשפט ועוד.


על מוסד הלימודים


הקריה האקדמית אונו היא מוסד אקדמי פרטי ועצמאי, שמפעיל קמפוסים במספר ערים בארץ: קריית אונו, חיפה וירושלים, כמו גם קמפוסים חרדיים בערים אור יהודה וירושלים. מסלולי הלימוד המוצעים במכללה מגוונים, וקיימים מספר מסלולי לימודים לחרדים שמוצעים בקמפוסים באור יהודה ובירושלים. המסלולים כוללים לימודי מנהל עסקים לחרדים בהתמחויות שונות, לימודי משפטים, לימודי חינוך וחברה ועוד.

 

תרומה לקהילה היא אחד מהנושאים שהקריה האקדמית אונו חרטה על דגלה, והדבר מתבטא בפרויקטים קהילתיים בשלל תחומים.

תעודה


התואר הראשון במשפטים ניתן לעומדים בדרישות האקדמיות של הקריה האקדמית אונו. על מנת להתחיל לעסוק בעריכת דין, לאחר קבלת התואר, יש לעבור בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין, וכן להשלים סטאז'.


אפשרויות תעסוקה


לימודי המשפטים לתואר הראשון נותנים היכרות מעמיקה ובקיאות עם עולם המשפט. אפיקי התעסוקה שלימודים אלו מאפשרים אינם מוגבלים רק לאפשרויות הרבות שבעיסוק בעריכת דין ומשפטנות, הן במשרדים ובפירמות השונות, והן במוסדות ציבוריים או עסקים פרטיים; קיימת גם אפשרות להמשיך ולהתמחות בתחומים קרובים כמו מנהל עסקים.

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו