תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול במוסיקה בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול במוסיקה בקריה האקדמית אונו

תואר מוסמך M.A. בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול במוסיקה בקריה האקדמית אונו

 

בקריה האקדמית אונו מתקיימת תכנית לתואר שני בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול במוסיקה, אשר מקנה למוסמכיה תואר שני ותעודת הכשרה מעשית מתקדמת בתחום זה. התואר השני ותעודת ההכשרה המעשית מאפשרות השתלבות בתעסוקה במקצוע הטיפול במוסיקה בישראל.


תחום הטיפול במוסיקה עושה שימוש מבוקר במוסיקה, בשילוב עם כלים מן הפסיכותרפיה והפסיכולוגיה, כדי לסייע לילדים, למתבגרים, למבוגרים ולקשישים אשר מתמודדים עם בעיות התנהגותיות, תקשורתיות, רגשיות, קוגניטיביות ומוטוריות.

 

היכן לומדים?


התכנית לתואר שני בטיפול במוסיקה מתקיימת בקמפוס סביון (בעיר קריית אונו) של הקריה האקדמית אונו.

 

מה לומדים?


בתכנית זו מקבלים הסטודנטים הכשרה למקצוע הטיפול במוסיקה. הם מתוודעים לכלים לטיפול בקבוצות גיל מגוונות, במתכונת פרטנית, משפחתית וקבוצתית.


התכנית שמה דגש על טיפול במוסיקה במערכות הבריאות כגון בבתי חולים כלליים, בבתי חולים פסיכיאטריים, במרפאות ובמוסדות שיקום. היא מקיימת שיתופי פעולה עם בתי הספר לילדים ולנוער של המרכז הרפואי הדסה עין כרם והמרכז לבריאות הנפש "אברבנאל".


התכנית פועלת כחלק מבית הספר לחברה ולאמנויות של הקריה האקדמית אונו, ובד בבד מקבלת מעטפת מוסיקלית מקצועית מטעם בית הספר למוסיקה של מוסד הלימוד. התשתיות בבית הספר למוסיקה עומדות לרשותם של הסטודנטים בתואר השני בטיפול במוסיקה, ומעניקות להם מענה מקיף לצורכים המוסיקליים והטכניים במהלך לימודיהם.

 

כמה זמן לומדים?


משך התכנית הוא שנתיים. לאחר סיום התואר השני, על הסטודנטים להמשיך לשנת הכשרה מתקדמת – שנה ג'. מתווה התכנית בנוי בהתאם להנחיות של המועצה להשכלה גבוהה, משרד הבריאות, והמועצה האקדמית העליונה של האגוד הישראלית לטיפול באמצעות אמנויות – י.ה.ת.


מעבר ללימודים המתקיימים בקמפוס, הסטודנטים נדרשים להשלמת שעות מעשיות.


הלימודים מתקיימים ביום מרוכז אחד בשבוע, וכן במספר שעות התנסות מעשית מחוץ לקמפוס הקריה האקדמית אונו. מתכונת לימוד זו מאפשרת לסטודנטים לשמור על שגרת עבודה, משפחה והורות.

 

מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה לתכנית זו הינם:

  • תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בציון ממוצע 85 לפחות.
  • שלוש המלצות על המועמד, בהקשר אקדמי או תעסוקתי.
  • אישורים על לימודי קורסי מבוא בפסיכולוגיה ושיטות מחקר.
  • אישורים על לימודי קורסים במוסיקה – יש להציג אישורים על לפחות 300 שעות במוסיקה מטעם מוסד אקדמי או מוסד מקצועי ברמה אקדמית המעניק תעודה. כמו כן, יש צורך באישורים על לפחות 200 שעות ניסיון נוספות, במסגרת לא פורמליות, כגון הרכבים וקונסרבטוריונים.
  • ראיון קבלה.

 

אילו תעודות מקבלים?


למוסמכי התכנית מוענקים תואר שני מוסמך M.A. בטיפול באמנויות – טיפול במוסיקה, ותעודת הכשרה מעשית מתקדמת.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר קבלת התואר ותעודת ההכשרה, יכולים המוסמכים להשתלב בתעסוקה במקצוע הטיפול במוסיקה. ניתן להשתלב תעסוקתית במגוון מסגרות ציבוריות כגון במשרד החינוך, במשרד הבריאות, במשרד הביטחון, בשירות בתי הסוהר, בקופות החולים, ובבתי החולים. כמו כן, ניתן לעסוק במקצוע זה במגזר הפרטי, במסגרת קליניקות פרטיות.

 

על מוסד הלימוד


בקריה האקדמית אונו ניתן למצוא מספר מסלולים נוספים לתואר מוסמך בתחום הטיפול באמצעות אמנויות, בהם תואר שני בהתמחות טיפול בתנועה, ותואר שני בהתמחות פסיכודרמה. נוסף על כך, מתקיימים במוסד הלימוד גם תואר שני במדעי השיקום והבריאות, תואר שני בחינוך במגוון התמחויות, ומסלולים נוספים המאפשרים לסטודנטים לקדם ולפתח עצמם מבחינה מקצועית.

 

* המועצה להשכלה גבוהה אישרה פתיחת התכנית ורישום סטודנטים. הענקת התואר מותנית באישורה.


* לתכנית רשת ביטחון פנימית במסגרת תכניות התואר השני בטיפול באמצעות אמנויות של הקריה האקדמית אונו.

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו