לימודי חינוך וחברה למורים בכירים חרדים בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך וחברה למורים בכירים חרדים בקריה האקדמית אונו

לימודי חינוך וחברה למורים בכירים בקריה האקדמית אונו הקמפוס החרדי


מורים בכירים, שהם אנשי הוראה בעלי תעודת "מורה בכיר" אך אין ברשותם תואר אקדמי. דרגת מורה בכיר יכולה אמנם להיחשב כדרגת שכר על ידי משרד החינוך, אך לצורך השתלבות והתקדמות במערכת דורשים כיום במשרד החינוך תואר אקדמי ראשון לפחות מן המורים. משום כך, מורים בכירים רבים מחליטים להשלים את השכלתם ולרכוש תואר אקדמי, שגם מעשיר ומפתח את הידע החינוכי שברשותם.


בעלי תעודת מורה בכיר שמעוניינים לפתח את הקריירה החינוכית ולרכוש את הכלים הנדרשים לפיתוח יזמות חינוכית וקהילתית משמעותית יכולים ללמוד בתכנית לימודי חינוך וחברה שמתקיימת בקמפוס החרדי של קריה האקדמית אונו, לימודים אלה מתקיימים במסלול ייעודי למורים בכירים מוסמכים.


תכנית זו מאפשרת למורים הבכירים לקבל הכרה על לימודיהם הקודמים עד 30 נ"ז, לפי כללי הוועדה להכרה בלימודים קודמים. הודות לכך, הלימודים בתכנית ייעודית זו הם מקוצרים.


זוהי תכנית לימודים לחרדים שבה יכולים סטודנטים וסטודנטיות מהציבור החרדי ללמוד בהפרדה תוך התאמה של תכנית הלימוד. הידע הנרכש במהלכה יכול לסייע לבוגרים ולבוגרות לפתוח דלת לשלל תפקידים כגון רכזים ומדריכים ביחידות נוער ובפנימיות, מנהלים ופעילים בארגונים חינוכיים וקהילתיים וכן תפקידים נוספים בעבודה עם בני נוער וצעירים.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי חינוך וחברה יכולים הסטודנטים להיחשף לשלל היבטים חברתיים, פסיכולוגיים ותרבותיים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. הסטודנטים מפתחים מיומנויות מנהיגות וכישורי יזמות חינוכית בעזרתם ניתן לפתח ולהוביל יוזמות משלל סוגים.

בהמשך, הם דנים בתהליכי הטמעתן של טכנולוגיות תקשוב מתקדמות בהוראה וכן באפשרויות לשילוב אמנות, ספרות ועזרים נוספים לפיתוח של מערכי למידה משמעותיים. כמו כן, הם בוחנים סוגיות בהוראה והדרכה של בני נוער וילדים בסיכון ולעבודה עם צעירים המתמודדים עם שלל קשיים ואתגרים.

 

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים כאמור במסלול ייעודי למורים מוסמכים בכירים, בהתאם ללימודיהם הקודמים משך הלימודים בתכנית זו מקוצר. מורים אלה יכולים לקבל הכרה של 30 נקודות זכות.


במהלך התכנית משולבים שיעורים עיוניים יחד עם סמינרים ותרגילים מעשיים שבהם מתנסים בפועל במיומנויות הנלמדות. הלימודים כוללים גם התנסות מעשית בעבודה עם נוער בסיכון. ההתנסות המעשית מלווה בסדנה שבה מנתחים מקרי בוחן ואירועים אמיתיים ממערכת החינוך.


בדומה למסלולים הנוספים המתקיימים בקמפוס החרדי, גם תכנית זו נערכת בהפרדה מגדרית תוך התאמה לצורכי הציבור שומר המצוות. הסטודנטים יכולים להיעזר במגוון מלגות לחרדים שמציעים בקמפוס וכן מטעם ארגונים חיצוניים.


נוסף על כך, בקמפוס פועלת מערכת הכוונה וסיוע שנועדה לסייע לסטודנטים להתכונן להשתלבות בשוק העבודה. בין השירותים המוצעים נכללים עזרה בכתיבת קורות החיים והכנה לראיונות עבודה וכן ירידי תעסוקה ומפגשים עם מעסיקים.

 

 

נושאי הלימוד


סטודנטים במסלול זה לומדים על מגוון נושאים, ביניהם:

 

 

 • הדרכת הורים
 • אמנות ככלי חינוכי
 • הדרכת נוער בסיכון
 • חינוך בעידן משתנה
 • יישומי CBT בהוראה
 • מנהיגות בארגוני חינוך
 • למידה בסביבה מקוונת
 • יזמות חינוכית וחברתית
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • תהליכים בעבודה קבוצתית
 • ועוד

 

סגל הוראה


דיקנית הפקולטה היא פרופסור שתחומי מחקרה מתמקדים במגדר, יהדות וחינוך. היא חיברה מספר ספרים בתחומים כגון אוכלוסיות בסיכון וסוגיות זהות בהוראה ובחברה.


על מוסד הלימוד


בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד במסלול נוסף בתחום החינוך, לימודי חינוך וחברה במיקוד נוער בסיכון, שבו ניתן להתמקד בתהליכי התערבות ייעודיים לעבודה עם צעירים במצבי סיכון שונים במערכת הפורמלית ומחוץ לה. נוסף על כך, בקמפוס נערכות תכניות בתחומים פרא רפואיים, כגון לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים ולימודי הפרעות בתקשורת לחרדים. כמו כן, מתקיימים בקמפוס לימודי מנהל עסקים לחרדים במגוון של התמחויות שונות.


מטרתו המרכזית של הקמפוס החרדי היא הקניית הכלים הנדרשים לפיתוח קריירה ולהשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה כשכירים או עצמאיים. במהלך לימודיהם בקמפוס הסטודנטים יכולים להיעזר במגוון שירותי סיוע והכוונה. במוסד הלימוד מסייעים בהשלמה של מקצועות בסיס במקרה הצורך, תוך התאמה של התכניות השונות לצורכים תרבותיים וכלכליים שייחודיים לסטודנטים ולסטודנטיות חרדים.

 

 

תעודה


בוגרי התכנית זכאים לקבל תואר ראשון BA בחינוך וחברה מטעם הקריה האקדמית אונו. יש לציין כי בוגרים שמעוניינים להשתלב במערכת החינוך הפורמלית נדרשים להשלים תעודת הוראה, לסיים שנת סטאז' ולעמוד בחובות נוספים בהתאם לדרישות משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו