לימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני באוניברסיטת חיפה

כמה מילים על אוניברסיטת חיפה

לאוניברסיטת חיפה יש אופי מיוחד, והיא נושאת גוון פלורליסטי. לומדים בה מדי שנה עשרות אלפי תלמידים, בכל הגילאים ומכל המגזרים (יהודים, ערבים, דרוזים ועוד). ניתן ללמוד באוניברסיטה זו לקראת תואר ראשון, שני ושלישי בתחומים רבים.

אילו תארים שניים ניתן ללמוד באוניברסיטת חיפה?

באוניברסיטה חיפה פועלות 6 פקולטות מרכזיות - הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעים, הפקולטה למשפטים, הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות והפקולטה לחינוך. בכל אחת מהפקולטות הללו ניתן ללמוד באין ספור מסלולים לקראת התואר השני.

 

בתחום הגיאוגרפיה - גיאוגרפיה, ביולוגיה אבולוציונית וסביבתית, ניהול משאבי טבע וסביבה.

ציויליזציות ימיות.

 

בתחום מדעי החברה - בטחון, תקשורת, פסיכולוגיה, מדע המדינהי, משפטים, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד.

 

בתחום היהדות - היסטוריה של עם ישראל, לימודי ארץ ישראל, מחשבת ישראל, מקרא, פילוסופיה ועוד.

 

בתחום מדעי הרוח - אמנות היצירה, היסטוריה כללית, היסטוריה של המזרח התיכון, לשון עברית, שפה וספרות עברית, שפה וספרות אנגלית, תולדות האמנות, תואר שני בלימודי גרמניה ועוד.

 

בתחום הניהול - כלכלה ומנהל עסקים, בתחום המדעים המדויקים - מתמטיקה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב ועוד.

 

בתחום החינוך - ייעוץ חינוכי, מנהל מערכות חינוך, נוראת מתמטיקה ועוד.

 

בתחום הרפואה - גרנטולוגיה, טיפול באמנויות ריפוי בעיסוק ועוד.

אין כל ספק כי המגוון הרחב של תכניות הלימוד והאיכות הגבוהה של המרצים, הפך את אוניברסיטת חיפה לאוניברסיטה המרכזית באזור הצפון ואחת מהמובילות והחשובות בישראל.

 


תנאי קבלה ושכר לימוד

תנאי הקבלה למסלולים השונים משתנים מדי שנה, גם על פי ההיצע והביקוש וגם על פי תחום ההתמחות המבוקש. על מנת להתקבל לתואר שני בתחום כלשהו, יש צורך בתואר ראשון, בדרך כלל עם ממוצע של לפחות 80.

 

בחלק מהמסלולים יש אפילו דרישה לממוצע גבוה יותר ובכל מקרה ישנם יוצאים מן הכלל וניתן לנסות להתקבל במסלול של ועדת חריגים. כמובן שרצוי שהתואר הראשון יהיה באותו התחום (או בתחום קרוב) של התואר השני, אך ישנם מקרים בהם ניתן לעשות השלמות.

 

למשל - אם יש לכם תואר ראשון בתקשורת, תוכלו לעשות השלמות (בדרך כלל שמך שנה) ולנסות להתקבל לתואר שני במנהל עסקים. במקצועות מסוימים יש צורך בראיון קבלה או בהצגת תיק עבודות או ניסיון קודם.

 

שכר הלימוד באוניברסיטת חיפה הוא אוניברסיטאי, על פי מה שקבעו רשויות המדינה. חשוב להדגיש כי יש מקרים בהם ניתן להיעזר במלגות שונות (הניתנות באוניברסיטה עצמה וכן על ידי גורמים חיצוניים) על מנת לשלם את שכר הלימוד (חלקו או כולו).

אז מדוע כדאי לי ללמוד לתואר שני באוניברסיטת חיפה?

אין ספק כי רמת הלימודים הגבוהה ומגוון המסלולים באוניברסיטת חיפה מושכים אליהם סטודנטים רבים. האוניברסיטה ידועה במיוחד במסלולים הייחודיים שלה בתחום מדעי הרוח וגם הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה נחשבת לטובה במיוחד.

 

כל מי שמחפש אוניברסיטה איכותית בעלת גוון חברתי מיוחד הנמצאת באזור מרהיב ביופיו - אוניברסיטת חיפה היא האוניברסיטה בשבילו.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה