תואר שני בניהול ומדיניות אנרגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול ומדיניות אנרגיה באוניברסיטת חיפה

M.A בניהול ומדיניות אנרגיה באוניברסיטת חיפה

 

בית הספר לניהול של אוניברסיטת חיפה בעל מטרה להיות מוביל בתחומי המחקר האקדמי וההוראה. בית הספר נוסד ב-1996 ומאז ממוקם בקמפוס של אוניברסיטת חיפה, בתוך שמורת הטבע של הר הכרמל. בשנת 2007 החל בית הספר לניהול של אוניברסיטת חיפה להציע שבע תוכניות ללימודי תואר שני, M.A בתחומי לימוד שונים. בית הספר מציע פעילויות מחקריות אינטנסיביות ומפגין מעורבות בחברה ובכלכלה של מדינת ישראל.

 

קצת על החוג לניהול משאבי טבע וסביבה של אוניברסיטת חיפה

 

החוג לניהול משאבי טבע וסביבה של אוניברסיטת חיפה פועל בחסות בית הספר לניהול מזה עשור. מטרת הלימודים בחוג זה היא הקניית השכלה גבוהה לסטודנטים, בתחומי הניהול השונים הקשורים למשאבי סביבה וטבע. בישראל, אוניברסיטת חיפה הינה אוניברסיטה מובילה בתחום ומאפשרת מסגרת לימודים מיוחדת לכל המעוניינים לרכוש ידע במדיניות סביבתית וניהול מערכות סביבתיות.

 

החוג לניהול משאבי טבע וסביבה כולל תחומי דעת רבים, ביניהם: מנהל, כלכלה, גיאולוגיה, גיאומורפולוגיה, ביולוגיה, אבולוציה, הידרולוגיה, אויר, אנרגיה, משאבי- ים ועוד.

 

מדוע כדאי לי ללמוד לתואר שני בניהול ומדיניות אנרגיה בחוג זה?

 

החוג לניהול משאבי טבע של אוניברסיטת חיפה בעל יתרון משמעותי והוא שילוב תכנית לימודים מובנית עם מחקר בינתחומי. החוג מעודד את הסטודנטים לקחת חלק בהתמודדות עם סוגיות שונות בתחום ניהול משאבי הטבע והסביבה.

 

כמו כן, החוג לניהול משאבי טבע של אוניברסיטת חיפה משלב במערך ההוראה, צוות מרצים בכירים מהאוניברסיטה לצד מומחים מהמשק ומן הסקטור הציבורי. ההכשרה של הסטודנטים כוללת הקניית ידע בתחומי הטבע והסביבה, רכישת מיומנויות בניהול וכלים להתמודדות עם בעיות סביבתיות בתחום האנרגיה וקביעת מדניות ציבורית בתחומים אלו, בארץ ובעולם.

 

ניהול ומדיניות אנרגיה

 

החוג לניהול משאבי טבע של אוניברסיטת חיפה מציע למועמדים, תואר שני עם התמחות בתחום מדיניות וניהול אנרגיה. הלימודים לתואר זה הינם הראשונים מסוגם בישראל ונחשבים לתוכנית רב תחומית אשר שמה דגש על התחום הלא- טכנולוגי של האנרגיה.

 

ללימודים לתואר זה שתי מטרות עיקריות:

 

  • הכשרת הסטודנטים כמנהלים בכירים אשר יקבעו מדיניות בתחום האנרגיה בסקטור הציבורי, המסחרי והממשלתי בישראל.
  • עידוד הסטודנטים לעסוק במחקר בתחומים השונים העוסקים במדיניות וניהול אנרגיה.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית זו נפרשת על פני שמונה תקופות לימוד רצופות, שכל אחת מהן נמשכת תשעה שבועות, בהתאם למתכונת המקובלת בפקולטה לניהול. התכנית כוללת שני מסלולים - 

 

  • מסלול א' - מסלול מחקרי עם כתיבת תזה.
  • מסלול ב' - ללא תזה, עם כתיבת פרויקט גמר.

 

במסלול א' נכללים קורסי חובה, קורסי בחירה בדרג 3 - 4 מן החוג ומחוץ לו וכתיבת תזה. במסלול ב' נכללים קורסי חובה, קורסי בחירה בדרג 3 - 4 מהחוג ומחוץ לחוג וכתיבת פרויקט גמר בנושא בין תחומי. 

 

סטודנטים שזקוקים לכך, מותאמת להם תכנית השלמה אישית, אשר נקבעת על ידי וועדת קבלה חוגית לפי תחום לימודיהם בתואר הראשון. לימודים אלה לא נמנים עם צבירת השעות לתואר והציונים בהם לא נכללים בממוצע הציונים הסופי.

 

למי מתאימה התוכנית לתואר שני בניהול ומדיניות אנרגיה?

 

תוכנית לימודים זו פונה בעיקר לבעלי עניין בתחום הסביבה והאנרגיה, למומחים לאנרגיה העוסקים בתפקידי ניהול ומבקשים להעמיק את ידיעותיהם בתחום מדיניות וניהול האנרגיה. לתוכנית זו יתקבלו בוגרי תואר ראשון.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום הלימודים לתואר שני בניהול ומדיניות אנרגיה, הבוגרים אשר סיימו את כל חובותיהם ועמדו בדרישות החוג, זכאים לקבל תואר "מוסמך בניהול ומדיניות אנרגיה" מטעם אוניברסיטת חיפה. בתום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עיסוקים, שהרי חיפה הינה מוקד מרכזי של תשתיות אנרגיה בישראל, עיר בעלת נמל, מטה של חברת החשמל וצומת של קווי צינורות אשר מקלים על הסטודנטים בהשתלבותם המקצועית, הן בתעסוקה והן במחקר.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה