הסבת אקדמאים להוראת מדעים במכללה האקדמית אחוה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אחוה - הסבה להוראת מדעים.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במכללה האקדמית אחוה


לאהוב וללמד את המדעים


מאחורי כל תגלית מדעית, פיתוח טכנולוגי ופריצת דרך בהייטק עומד תהליך מחקר ארוך ומורכב. המדענים והחוקרים שאחראיים על הגילויים הללו צריכים להפעיל כלים רבים וגם להחזיק באהבה גדולה לעולם המדעי. במערכת החינוך של היום מאמינים שכדי לפתח את המדענים של העתיד יש צורך להטמיע את אהבת המדע כבר מגיל צעיר וכך משקיעים משאבים רבים בהכשרתם של מורים למקצועות מדעי הטבע, בהם גם הסבתם של אקדמאים איכותיים לעולם ההוראה.


במכללה האקדמית אחוה יכולים אקדמאים ממגוון תחומים לרכוש את הידע והכלים למעבר לעולם ההוראה במקצועות המדעיים, במסגרת הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע. מסלול זה מכשיר עובדי הוראה להשתלבות במסגרות חינוכיות שונות, כאשר ניתן לבחור בין הכשרה למערכת החינוך היסודית או העל יסודית. דרך המיומנויות והכלים שנרכשים בתכנית זו יכולים האקדמאים לפתח כישורים וכלים להעברת הידע המדעי שברשותם לתלמידים צעירים ולעידוד הסקרנות והמחקר המדעי בקרב תלמידים.


תכנית הלימודים


המסלול להסבת אקדמאים מעניק לסטודנטים ידע ומיומנויות בתחום המדעים והטכנולוגיה וחושפת אותם לשיטות ועמדות בעולם המדע. הם מכירים חידושים מדעיים וטכנולוגיים ואת ההשפעות שלהם על הסביבה, החברה והפרט. כמו כן, הם רוכשים ידע לגבי דרכי הוראה ומפתחים כישורים דידקטיים מעמיקים למקצועות המדעיים. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לשלב טכנולוגיות מידע מתקדמות להעשרה ולקידום של הלמידה וההוראה בענפי המדעים.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים במסלול זה להסבת אקדמאים להוראה יכולים לבחור בין תכנית הוראת מדעים לבית הספר היסודי לבין תכנית להסבה להוראת המדעים בבית הספר העל יסודי. המסלול להסבת אקדמאים לחינוך היסודי נפרש על פני כשנתיים, כל אחת משנות הלימוד כוללת שני סמסטרים, כאשר בשנה הראשונה לומדים בשני ימים מלאים במהלך השבוע ובשנה השנייה לומדים בשני ימים מלאים ומשלבים גם עבודה מעשית בבתי ספר. חלק מן הקורסים נערכים במסגרת למידה מקוונת עצמאית.


מסלול ההסבה להוראת מדעי הטבע לבית הספר העל יסודי נפרש על פני שנתיים עד שלוש שנים, הלימודים מתקיימים ביומיים או שלושה ימים בשבוע. תכנית הסבת האקדמאים לחינוך העל יסודי מתאימה בעיקר למועמדים שברשותם רקע מקצועי ואקדמי בדיסציפלינה ומתכונת הלימוד מותאמת באופן אישי לרקע הרלבנטי שברשותם. בשנה השנייה במסלול זה משלבים עבודה מעשית בבתי ספר על יסודיים.


סטודנטים במסלול העל יסודי שהם בוגרי לימודי מדעי הים, יכולים לשלב בתכנית גם הכשרת "מורה חוקר". מסלול זה מעניק להם תעודת הוראה לחינוך העל יסודי בשנת לימודים אחת בלבד.


נושאי הלימוד


בין הנושאים השונים אשר נלמדים במסגרת התכנים אפשר למצוא:

 

 • משאבי טבע וניצולם
 • היסטוריה של המדעים
 • הוראת המושג אנרגיה
 • כוחות ותנועה בפיזיקה
 • תופעות הקשורות לאקלים
 • כימיה כללית ומדעי החומר    
 • מדעי הצמח
 • כימיה אורגנית
 • חשמל ומגנטיות
 • חסרי ובעלי חוליות
 • מבנה ותפקוד התא    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג היא חוקרת בעלת תואר דוקטור, אשר חוקרת היבטים בחשיבה יצירתית, בלמידה מרחוק ובשילוב של טכנולוגיות בלמידה. בראש המסלול אפשר למצוא חוקרת שמחקריה מתמקדים בהוראת ענפי המתמטיקה והפיזיקה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה מציעה תכניות שונות להסבת אקדמאים להוראה, בין היתר יכולים אקדמאים ללמוד בתכניות להסבת אקדמאים להוראת אנגלית או להסבה לחינוך המיוחד. מורים מנוסים שרוצים להרחיב את הכלים שברשותם וללמד ענף ידע נוסף יכולים להשתתף בתכנית הרחבת הסמכה למורים שמתקיימת במכללה. נוסף על כך, מוסד הלימוד מפעיל שלל תכניות לתואר שני בחינוך, דרכן מורים יכולים לקדם את הקריירה, וכן מסלולי לימודי תעודה בחינוך, שמאפשרים לפתח מיומנויות חדשות ולהכיר ענפים שונים בעולם ההוראה, למטרות קידום ופיתוח מקצועי.


בעלי השכלה אקדמית בתחומים שונים שמעוניינים להשתלב בעולם ההוראה יכולים לפנות גם לתכניות לתואר שני M.Teach שפועלות במכללה. מסלולים אלה מתקיימים בתחום המדעים, המתמטיקה, הלשון, הספרות וההיסטוריה והם מכשירים מורים למערכת החינוך העל יסודית, לכיתות ז, - י'.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל מועמדים בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 75. בעלי תארים בתחום המדעים המדויקים מתקבלים כשברשותם ממוצע ציונים של לפחות 70. על המועמדים להציג רמת פטור באנגלית מן התואר הראשון.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את המסלול זכאים לקבל תעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית אחוה. כדי קבל את רישיון ההוראה, עליהם להשלים שנת סטאז' בחינוך ולעמוד בכל החובות שמציבים במשרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אחוה- המכללה האקדמית אחוה

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

כלים שיעזרו לך לבחור