לימודי הוראת לשון לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הוראת לשון לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה

לימודי הוראת לשון עברית לבתי ספר על יסודיים במכללה האקדמית אחוה


עברית באהבה


אחת השאיפות של משרד החינוך היא לקרב בין בני הנוער לבין השפה העברית, שהיא במקרים רבים שפת אימם. כדי להביא את התלמידים לאהוב את העברית ולעשות בה שימוש תקין, יש צורך גם במורים איכותיים שיכולים לעזור להוביל את מהפכת העברית בבתי הספר.


במסגרת לימודי חינוך על יסודי במכללה האקדמית אחוה, ניתן לבחור בהתמחות לימודי הוראת לשון. מסלול לימודי הוראת לשון לבית הספר העל יסודי במכללה שם לו למטרה להכשיר מורים ללימוד הלשון העברית ולהעניק להם כלים דידקטיים להוראה שמותאמים לצורכים של בני הנוער היום.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מקבלים בסיס עיוני במדעי הלשון ומפתחים כלים לניתוח בלשני מודרני של העברית ולחשיבה דיקדוקית מדעית. במהלך הלימודים הם בוחנים את הלשון ממספר היבטים ולומדים על תקופות שונות בהתהוותה, כגון לשון המקרא, לשון חז"ל והעברית החדשה. כמו כן, הם עוסקים בתחומי לשון כצורות תחביר, הגה, שיח וסמנטיקה. הם שמים דגש על העיסוק בלשון בזיקה לתקשורת ולחברה.


מתכונת הלימוד


זוהי אחת ההתמחויות בהם אפשר לבחור במסגרת מסלול לימודי חינוך על יסודי, שאורכם ארבע שנים. זהו מסלול דו חוגי, יש לבחור בעוד מקצוע נוסף מלבד הוראת לשון, אפשר לבחור בלימודי הוראת ספרות או בלימודי הוראת היסטוריה.


השיעורים מתקיימים בארבעה או בחמישה ימים במהלך השבוע, שכוללים גם התנסות מעשית בהוראה במסגרות חינוך. שנה ד' במסלול מוקדשת ברובה לסטאז' בבתי ספר על יסודיים, במהלכו מכירים מקרוב את עבודתם של המורים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת תכנית זו:

 

  • לשון וחברה
  • יסודות הדקדוק
  • פיתוח כישורי שיח
  • דיבור, לשון וחשיבה
  • מבוא לסמנטיקה ולקסיקון    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה מציעה במסגרת בית הספר לחינוך מגוון של מסלולים, בהם לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים ולימודי חינוך לגיל הרך, וכן תכניות כגון לימודי חינוך מיוחד ולימודי הוראת אנגלית. נוסף על כך פועלות במכללה תכניות לתואר שני בחינוך, מסלולי הסבת אקדמאים להוראה והשתלמויות מגוונות למורים שברצונם לפתח את הקריירה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לחינוך במסלול זה, יש צורך בציון התאמה של 535 לפחות וכן זכאות לבגרות מלאה. כמו כן, אפשר להתקבל על סמך ציוני הבגרות בלבד, כאשר ישנה זכאות לבגרות מלאה וממוצע הבגרות הוא לפחות 92, יש צורך גם בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות. למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה מוצעת מכינה ייעודית לחינוך שמסייעת לשפר את סיכויי הקבלה.


מלגות


מלגת כניסה בגובה שכר הלימוד המלא לשנה א' מוענקת לסטודנטים שלהם נתוני כניסה גבוהים. בשנים ב' ו - ג' ניתן לקבל מלגות נוספות מטעם המכללה, על סמך הצטיינות אקדמית. נוסף על כך, מוצעות מלגות חיצוניות לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות חברתית מטעם קרנות שונות.


תעודה


הסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית ועומדים בכל הדרישות מקבלים בסיומה תואר ראשון בחינוך B.Ed. ושתי תעודות הוראה לבתי ספר על יסודיים, האחת להוראת לשון והשנייה לפי תחום ההתמחות הנבחר. כדי לקבל את רישיון ההוראה ממשרד החינוך יש להשלים את הסטאז' המעשי ולעמוד בדרישות נוספות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה