תנאי קבלה במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תנאי קבלה במכללה האקדמית אחוה

תנאי קבלה המכללה האקדמית אחוה


כיצד מתקבלים למכללה האקדמית אחוה?


במכללה האקדמית אחוה, שנמצאת בקרבת גדרה, אפשר ללמוד בשלל מסלולי לימוד לתואר הראשון ולתואר השני בתחומי המדעים ובחינוך. המכללה מעודדת את הסטודנטים למצוינות, ליצירתיות ולביקורתיות והיא שואפת להכשיר אותם לתפקידים מובילים בשוק העבודה.

 

אלה תנאי הקבלה ללימודים במכללה האקדמית אחוה:


לתשומת לבך, נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת, לפי הנחיות מכללת אחוה והמועצה להשכלה גבוהה. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד לקבלת מידע מדויק על תנאי קבלה. הסתמכות על המידע המוצג בעמוד זה היא על אחריותך האישית בלבד.


בית הספר למדעים


לימודי מדעי החיים


המועמדים ללימודי מדעי החיים נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה בציון 95, כמו כן עליהם להציג בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון לפחות 70 או 5 יחידות בציון 60. או ציון פסיכומטרי או סכם של 550 ומעלה. מי שאינם עומדים בסף זה יכולים ללמוד במכינה ייעודית למדעים, נדרש ציון של 70 ומעלה וציון 60 לפחות בכל קורס. בעלי דיפלומת הנדסאים מתחומים רלוונטיים שברשותם בגרות מלאה בממוצע 75 וגיליון ציוני הנדסאים בממוצע 75 ומעלה או ציון 80 ומעלה בכל אחת מבחינות מה"ט. כמו כן יש לעבור וועדת קבלה.


לימודי מערכות מידע


כדי להתקבל ללימודי מערכות מידע יש צורך בבגרות מלאה וציון פסיכומטרי או סכם, בגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות, 4 יחידות בגרות במתמטיקה בציון 85 ומעלה או 5 יחידות במתמטיקה בציון 75 ומעלה, ציון פסיכומטרי או סכם של 550 ומעלה. מי שאינם עומדים בדרישות אלה יכולים ללמוד במכינה ייעודית למערכות מידע ניהוליות, ציון עובר במכינה משמעותו ממוצע 75 ורמת סיווג באנגלית. הנדסאים בעלי תעודה שלהם ממוצע 80 בבחינות הממלכתיות או ציון 75 ומעלה בכל אחת מן הבחינות, או בגרות בממוצע 75 וגיליון ציוני הנדסאי בממוצע 75 ומעלה. כמו כן המועמדים נדרשים לעבור וועדת קבלה.

 

לימודי פסיכולוגיה


הקבלה ללימודי הפסיכולוגיה היא למי שברשותם בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה, או ציון סכם או פסיכומטרי של 515 ומעלה. מועמדים שאינם עומדים בדרישות יכולים ללמוד במכינה ייעודית לפסיכולוגיה. ציון עובר במכינה הוא ממוצע 75 וציון 70 בכל קורס. בעלי רקע אקדמי קודם נדרשים לשלושה קורסים מן התואר בפסיכולוגיה או ענף נושק בממוצע 75 ומעלה. יש צורך לעבור וועדת קבלה.

 

לימודים רב תחומיים במדעי הרוח והחברה


ללימודים הרב תחומיים במכללה מתקבלים בעלי בגרות מלאה במוצע 85 לפחות ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות. ניתן להתקבל גם על סמך פסיכומטרי 400 ומעלה ובגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות. בני שלושים ומעלה יכולים ללמוד במכינה ייעודית לבני שלושים ומעלה, ציון עובר במכינה הוא 56 ומעלה.

 

בית הספר לחינוך

 


לימודי חינוך לגיל הרך ולימודי חינוך לבית הספר היסודי


ללימודי חינוך לגיל הרך וללימודי חינוך לבתי ספר יסודיים ניתן להתקבל לפי זכאות לבגרות בממוצע של לפחות 87, בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ו - 5 יחידות במקצוע מורחב. אפשר להתקבל גם לפי ציון התאמה של 535 ומעלה. בוגרי מכינה ייעודית בחינוך שממוצע הציונים שלהם 92 ומעלה מתקבלים אף הם.


לימודי חינוך על יסודי


למסלול לימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים מתקבלים על סמך ציון התאמה 535 לפחות או זכאות לבגרות בממוצע של 87 ומעלה, בגרות באנגלית בהיקף 4 או 5 יחידות לימוד ומקצוע נוסף מורחב ברמת 5 יחידות. מי שמעוניינים להתקבל ללימודי הוראת מתמטיקה במסלול זה צריכים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.


לימודי הוראת אנגלית


המעוניינים להתקבל ללימודי הוראת אנגלית נדרשים לציון התאמה של 535 ומעלה, או לבגרות מלאה בממוצע 87. בשני מסלולי הקבלה יש צורך בבגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות בציון 75 לפחות או 5 יחידות בציון 70 ומעלה ובמקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. נוסף על כך על המועמדים להציג ציון של 100 ומעלה בפרקי האנגלית בפסיכומטרי או בבחינת אמיר"ם, או ציון 200 לפחות בבחינת אמי"ר.


לימודי חינוך מיוחד


כדי להתקבל ללימודי חינוך מיוחד נדרש ציון התאמה של 550 ומעלה. לחלופין, על המועמדים להציג זכאות לבגרות בממוצע 87 לפחות, בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ומקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. מכינה ייעודית לחינוך מוצעת למי שלא עומדים בתנאים, יש לעבור אותה בציון של 93 ומעלה.


מסלול לדוברי ערבית


למסלול לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי הוראה ביסודי או להוראת מדעים לדוברי השפה הערבית מתקבלים בעלי ציון התאמה 535 לפחות, או מי שברשותם בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות. כמו כן, הם נדרשים לציון של לפחות 80 בבגרות בערבית ברמת 3 יחידות או ציון 70 ומעלה ברמת 4 יחידות. הקבלה להתמחות בהוראת מדעי הטבע ביסודי היא לבעלי מקצוע מדעי בבגרות בהיקף 5 יחידות בציון 75 לפחות. מתקיימת גם מכינה משולבת לדוברי ערבית.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה