רוצה פרטים על הסבה לחינוך על יסודי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי

רוצה לדעת על הסבה לחינוך על יסודי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך לבתי ספר על יסודיים


במגרש של הגדולים


לבית הספר העל יסודי יש חשיבות רבה בחייהם של בני נוער. רגע לפני הפיכתם לבוגרים וצאתם לשירות הצבאי ובהמשך גם לשוק העבודה, הם יכולים לקבל ידע וכן כלים לחיים מן המורים ומורות שלהם. תקופת התיכון היא עמוסה ומאתגרת, אבל גם זכורה לטובה אצל רבים בעיקר בזכות צוות ההוראה.


אקדמאים שחשים חוסר סיפוק בתחום התעסוקה הנוכחי שלהם, לצד מי שמחפשים אפיק קריירה חדש ומלא סיפוק, יכולים לפנות לתכניות הסבת אקדמאים להוראה בעל יסודי. במהלך המסלולים מקבלים את כל הכלים לתרגם את הידע שברשותם כדי ללמד בני נוער בחטיבות ביניים ובתיכונים.


למי מיועדים הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים מיועדת לבוגרי לימודים אקדמיים במגוון של תחומים, שברצונם לעבור לתחום החינוך וללמד את תחום הדעת שלהם תוך דגש על בית הספר העל יסודי (כיתות ז - י"ב). כמו כן, היא מתאימה גם למורים חסרי תעודת הוראה שמעוניינים לבסס את הכשרתם.


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית להכשרת אקדמאים להוראה לומדים על גישות פדגוגיות ודידקטיות מגוונות ומקבלים כלים להעברה של תחום הידע שלהם לכיתות בבית הספר העל יסודי. במקביל הם סוקרים היבטים שונים שמאפיינים תלמידים בגיל ההתבגרות, כגון סוגיות פסיכולוגיות, חברתיות ולימודיות שמעסיקות בני נוער.


מתכונת הלימוד


היקף המסלולים נע לרוב בין שנה לשנתיים, במקרים מסוימים ניתן להאריך את משך ההכשרה. התכניות מותאמות מבחינת שעות וימי לימוד לצורכי האקדמאים והן מתחשבות בצורך שבשילוב עבודה והכשרה. בדרך כלל המפגשים מרוכזים ליום או יומיים בשבוע.
כמו כן, מתקיימת התנסות מעשית בבתי ספר על יסודיים שלרוב מתבצעת ביום נוסף בשבוע. ההתנסות נערכת בליווי של מורים ומדריכים פדגוגיים והיא מאפשרת להכיר מקרוב את הסביבה החינוכית בתיכונים ובחטיבות ביניים.


בחלק ממוסדות הלימוד פועלות תכניות ייעודיות לאקדמאים מצטיינים ואלה מכשירות אותם להוראה של מקצועות מדעיים וריאליים ברמת 5 יחידות לבגרות. המסלולים למצטיינים נמשכים לרוב כשנה אחת.

 


נושאי הלימוד

 

 • סביבות לימוד מתוקשבות
 • קהילות למידה
 • חשיבה חינוכית פילוסופית
 • פדגוגיה ביקורתית
 • הערכת אסטרטגיות הוראה
 • עולמם של בני נוער
 • פסיכולוגיה של גיל הנעורים
 • היבטים מגדריים בחינוך    
 • הוראה לאוכלוסיות מאתגרות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין מוסד אחד לאחר אך בדרך כלל יש צורך בממוצע של 75 ומעלה בתואר הראשון. בוגרי לימודי מדעים, לימודי הנדסה, לימודי מתמטיקה ומקצועות ריאליים נוספים יכולים להתקבל לפי ממוצע של 70 ומעלה. בחלק מהתמחויות (כגון הסבה להוראת מתמטיקה או הסבה להוראת אנגלית) יש צורך לעיתים לעבור בחינות מיון פנימיות.


תעודה


בוגרים שעומדים בכל הדרישות בתכנית מקבלים תעודת הוראה לעל יסודי, לפי תחום הבחירה שלהם. את הרישיון להוראה מקבלים ממשרד החינוך לאחר השלמה של שנת סטאז' ועמידה בחובות נוספים.

 


מוסדות

 

 • תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה: במסגרת מסלול ההסבה לעל יסודי, אפשר לבחור בין התמחות הלימודי ארץ ישראל, התמחות בהוראת ביולוגיה או התמחות בהוראת מתמטיקה. כמו כן, ניתן ללמוד במסלול הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, במסלול הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד או בתכנית הסבת אקדמאים לחינוך יסודי (בהתמחות הוראת אנגלית, הוראת יהדות או הוראת מדעים).

 

 • מכללת קיי: המכללה מציעה את תכנית שח"ף (שיתוף חינוכי פעיל) ששמה דגש על גישה חברתית ותרבותית בחינוך. היא מכשירה לעל יסודי, ליסודי או לגיל הרך. משך התכנית למי שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שלהם בעל יסודי הוא שנה מרוכזת אחת.

 

 • המכללה האקדמית אחוה: במסגרת תכניות ההסבה שמתאימות לעל יסודי, מציעים באחוה תכנית להוראת אנגלית (גם ליסודי), הוראת ספרות (גם ליסודי), הוראת היסטוריה והוראת לשון עברית. פועלת גם תכנית "אלפא" להכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה להוראת 5 יחידות לבגרות.

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון - קמפוס אילת: בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון מציעים מסלולים להוראת בעל יסודי לאקדמאים. משך התכנית לבוגרי תואר ראשון כשנה אחת, ולסטודנטים בשנתם השלישית אורכו כשנתיים.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל: בבית ברל ניתן ללמוד בשלל התמחויות במסגרת התכנית להסבה לעל יסודי. מסלול זה נפתח גם במתכונת ערב למועמדים שיש ברשתם רקע אקדמי מתאים.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים: בסמינר הקיבוצים ניתן ללמוד בהתמחויות לעל יסודי כגון היסטוריה, הסבה להוראת אמנות, הסבה להוראת אזרחות ותכנית הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, לצד מסלולים רב גיליים נוספים.

 

 • מכללת אורנים: המכללה עורכת שלל תכניות הכשרת אקדמאים, ניתן לבחור גם בהסבה לחינוך לגיל הרך, בהסבה ליסודי או בהסבה בחינוך המיוחד. פועלות גם תכניות לתואר שני M.Teach לתואר שני ותעודת הוראה לאקדמאים.

 

 • מכללת לוינסקי: במכללה זו ניתן ללמוד במסלולים שונים להסבת אקדמאי לעל יסודי, ליסודי, לגיל הרך ולחינוך המיוחד. ישנה גם תכנית ייחודית למצטיינים בשם תכנית "דלתא", להוראת מקצועות המתמטיקה או הביולוגיה לעל יסודי.

 

 • מכללת אפרתה: מכללה לציבור הדתי שמציעה תכנית בהיקף של שנה עד שנתיים להסבה לחינוך העל יסודי. ניתן לבחור בין מגוון של תחומי התמחות כגון הוראת תנ"ך, הסבה להוראת ספרות, הוראת מתמטיקה או חינוך חברתי.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה לחינוך על יסודי?

רוצה לדעת יותר על הסבה לחינוך על יסודי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
הסבת אקדמאים להוראת מקרא על יסודי