רוצה פרטים על הסבה להוראת סייבר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת סייבר - הכשרת אקדמאים להוראת סייבר

רוצה לדעת על הסבה להוראת סייבר? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת סייבר - תעודת הוראה בסייבר לאקדמאים

 

כחלק מן הרצון להכשיר את הדור הצעיר למצוינות טכנולוגית, שואפים במשרד החינוך לפתח כישורי מחשוב מתקדמים אצל ילדים ובני נוער. בין הנושאים האקטואליים בעולם המחשוב נמצא ענף הסייבר ואבטחת המידע, הים ישנה דרישה מוגברת לכוח אדם איכותי בתחום הסייבר ובמקביל גם להוראתו בבתי הספר כדי להעניק את הידע הטכנולוגי החשוב הזה גם לדור הצעיר.


הצורך הלאומי בהטמעת ידע בסייבר לילדים ולבני נוער הביא לפיתוחן של מגמות סייבר בבתי ספר. משרד החינוך והמל"ג מעודדים אקדמאים מצטיינים מענפי מדעי המחשב והמדעים המדויקים שמעוניינים לעבור הסבת אקדמאים, ללמוד במסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר. אלה הן תכניות ייעודיות שנועדו להכשיר את בעלי התארים ללימוד אבטחת מידע והגנה ופיתוח סייבר במערכת החינוך והן מספקות לאקדמאים את מכלול הכלים שנדרש כדי לבצע את המעבר מההייטק לבתי הספר.


הוראת סייבר


תקיפות סייבר מסיביות שהביאו להשפעות מרחיקות לכת בתחום הביטחוני והכלכלי הביאו להצבת תחום הגנת הסייבר ופיתוח הסייבר כיעד לאומי בישראל. בין היתר, מגמה זו באה לידי ביטוי בהוראת סייבר בבתי ספר. עד היום פעלו מגמות סייבר בעיקר בבתי ספר תיכוניים ובמספר מצומצם של בתי ספר. כעת שואפים במשרד החינוך להרחיב את היקף לימוד הסייבר לעוד מאות בתי ספר ולהחיל לימודים אלה כבר בבית הספר היסודי, מכיתה ה' ואילך. השאיפה היא לחשוף עוד אלפי תלמידים ותלמידות לתחום הסייבר כבר בשנים הקרובות ולפתוח עוד עשרות כיתות ומגמות סייבר בבתי ספר. דרך לימוד הסייבר פועלים במשרד החינוך להכשרת בני הנוער כמובילי מערך הסייבר במדינה ולקידום הביטחון המקוון בארץ.


הסבת אקדמאים להוראת סייבר


כדי להכשיר מורים איכותיים להוראת הסייבר בבתי הספר מפעילים במשרד החינוך תכניות הסבת אקדמאים להוראה בתחום זה. המסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר מיועדים בעיקר לאקדמאים מעולם מדעי המחשב, ההייטק והמדעים המדויקים ששולטים בתחום אבטחת המידע והסייבר ומעוניינים להעביר את הכלים שברשותם גם אל הדור הצעיר.


תכניות הסבת האקדמאים כוללות תכנים הן בתחום הסייבר והן בתחום החינוך. הן חושפות את האקדמאים לגישות חינוכיות שונות ולכלים לניהול כיתה ולהובלת מערכי שיעור. התכניות נוגעות גם בתהליכי שילוב טכנולוגיות מתקדמות להוראה והתמודדות עם דילמות ואתגרים שונים בעולם המקוון שבהן יכולים להיתקל התלמידים הצעירים.


מתכונת הלימוד - הסבת אקדמאים להוראה כמה זמן


המסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר נפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן של כשנתיים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל ביום מרוכז שבועי אחד מלא, התנסות מעשית בהוראה מתקיימת במספר ימים נוספים במהלך השבוע. ההתנסות המעשית מתקיימת בהדרכה ובסיוע של מדריכים פדגוגיים ובמהלכה האקדמאים משתלבים בבתי הספר ומתנסים בפועל בהוראת סייבר.


הסטודנטים בתכנית זו מתחילים את הסטאז' בחינוך כבר בשנה השנייה להסבה, הסטאז' כולל עבודה בבתי ספר בהיקף של כשליש משרה לכל הפחות והוא כולל גם סדנאות סטאז' שמתקיימות במוסדות הלימוד. הסטאז' בחינוך הוא אחד התנאים שמציב משרד החינוך להשתלבות בהוראה בפועל. בחלק מן המוסדות, אקדמאים מצטיינים יכולים לקבל סיוע במימון שכר הלימוד בתכנית באמצעות מלגות לימוד שונות.


הסבת אקדמאים להוראה לימודי ערב


נכון להיום, תחום הוראת הסייבר אינו נלמד במתכונת לימודי ערב. עם זאת, ניתן למצוא מסלולים רבים אחרים שמציעים הסבת אקדמאים להוראה בלימודי ערב. חלק מן המוסדות מאפשרים לאקדמאים ללמוד במסלול גמיש שנוח יותר לשילוב עם העבודה. בתכניות אלה השיעורים מרוכזים לרוב בערב אחד שבועי ומתקיימים גם בימי שישי. יש לציין כי ההתנסות המעשית מתקיימת בשעות הבוקר באחד הימים בשבוע.


תכניות לימודי ערב להסבת אקדמאים מתאימות בעיקר לאקדמאים שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שבו צברו ניסיון באקדמיה ובתעשייה והן מיועדות לרוב לאקדמאים מצטיינים. הסבות אלה מציעות במרבית המקרים הסבה להוראה בבית הספר העל יסודי בהתמחויות שונות.


משרד החינוך הסבת אקדמאים להוראה


במשרד החינוך פועל האגף להכשרת עובדי הוראה, שעוסק בפיקוח על מכללות לחינוך בישראל ועל התכניות האקדמיות שמתקיימות בהן. בין המסלולים עליהם מפקחים באגף נכללים גם המסלולים להסבת אקדמאים להוראה והם עוברים גם את אישור המל"ג. מסלולי ההסבה מאפשרים לאקדמאים ללמד את תחום הדעת שלהם או לקבל את הכלים להוראת תחום דעת אחר בבתי ספר. יש לציין כי הגוף האחראי על תכני הלימוד בתכניות ההסבה הוא המל"ג, משרד החינוך הוא גם הגוף שאחראי על הענקת תעודות ההוראה ואת רישוי ההוראה לאקדמאים עם תום הסמכתם.

 


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית היא למועמדים שברשותם תואר ראשון לפחות בממוצע ציונים גבוה. יכולים להתקבל בוגרי לימודי מדעים לתואר B.Sc., בדרך כלל לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה, לימודי פיזיקה ומקצועות משיקים נוספים, בממוצע שבין 70 - 75 ומעלה. מועמדים בעלי תואר ראשון BA נדרשים בדרך כלל לממוצע גבוה יותר כדי להתקבל. מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים להגיש גיליונות ציונים שמעידים על ההישגים האקדמיים שלהם ולעבור ראיונות אישיים שבהם נבדקים הנתונים שלהם והמוטיבציה שלהם להשתלב בהוראה. במקרים מסוימים, מועמדים שאין ברשותם רקע מספיק בתחום מדעי המחשב נדרשים לבצע השלמות בהתאם לקביעת מוסד הלימוד.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


לבוגרים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית ניתנת תעודת הוראה מטעם מוסד הלימוד ומשרד החינוך. בדרך כלל מדובר בתעודת הוראת מדעי המחשב ותעודת התמקצעות בהוראת סייבר. קבלת התעודה מותנית בין היתר בהשלמת הסטאז' בחינוך ובעמידה בתנאים נוספים שמציבים במשרד החינוך.


מאחר ומשרד החינוך פועל לאחרונה לקידום תחום הסייבר ולהרחבת ההוראה בענף, בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון של תפקידי הוראה בבתי ספר על יסודיים ובחלק מן המקרים גם בחינוך היסודי. במרכז לחינוך סייבר מסייעים לבוגרים שעומדים בכל התנאים בהשתבצות בבתי ספר בהם פועלות מגמות סייבר. לאחר צבירת וותק בהוראה האקדמאים יכולים להמשיך לקדם את הקריירה דרך השתתפות בהשתלמויות למורים ובקורסים לתעודה בענפי החינוך השונים. כמו כן, הם יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר במערכת החינוך, כגון רכזות מקצוע והובלה של פרויקטים חינוכיים בתחום הוראת המחשבים והסייבר.


מכללות

 

  • המכללה האקדמית בית ברל (סמוך לכפר סבא): במכללה האקדמית בית ברל פועלת תכנית להסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב עם התמחות הגנת סייבר והנדסת תוכנה. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין המרכז לחינוך סייבר. אורכו של המסלול הוא כשנתיים והוא מתאים לאקדמאים מתחומי המדעים המדויקים ולאקדמאים מענפים נוספים. בשנה השנייה בתכנית מתחילים לבצע סטאז' במערכת החינוך וגם משתתפים בסדנאות ותרגולים שונים. המכללה עורכת עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה בהן גם תכניות לאקדמאים מצטיינים כגון מסלול הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה והסבת אקדמאים להוראת פיזיקה בתכנית "מעל ומעבר". מסלולים אלה מכינים אקדמאים להוראת מקצועות המתמטיקה והפיזיקה לבגרות ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.

 

  • הטכניון (חיפה): בטכניון ניתן ללמוד בתכנית מבטים להכשרת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי, בתכנית זו ניתן לבחור במקצוע מדעי המחשב, או מקצועות מדעיים נוספים ובהם מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, חשמל ואלקטרוניקה, מכונות או מדעים כללי (מוט"ל – מדע וטכנולוגיה לכל). אורך התכנית שנה אחת, יומיים בשבוע.

 


אתם בוודאי מעוניינים לדעת היכן עוד מתקיימים הלימודים, מה עלות התכנית והאם נערך בקרוב יום פתוח. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובה לכל שאלה, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו בחינם ולחסוך כסף וזמן יקר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת סייבר?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת סייבר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבה להוראת סייבר