לימודי מערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית אחוה

לימודי מערכות מידע ניהוליות B.Sc. במכללה האקדמית אחוה

 

פיסת מידע

 

מערכות המידע הן התשתית לתעשייה הממוחשבת ולענף ההייטק, הן מתעדכנות בזמן אמת והן קשורות לרשתות מחשבים ותקשורת. משכך, מערכות המידע הן מרכיב הכרחי לאספקת שירותים, לייצור מוצרים, לתפעול ולניהול של ארגונים שונים כמו בנקים, משרדים ממשלתיים ומערכת הביטחון ולמגזר הפרטי כדי לדאוג ולשמור על מידע חיוני של אותם המקומות.

 

מערכות המידע תומכות בכלל תהליכי הניהול, הן ברמה התפעולית והן ברמה האסטרטגית והן חיוניות לזיהוי תהליכים ולניתוח שלהם בעת קבלת החלטות. לכן ישנו צורך באנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים אשר יש להם את היכולת לנהל, לתחזק ולפתח את מערכות המידע. הבוחרים ללמוד תואר במערכות מידע ניהוליות מקבלים את הכלים החיוניים לעבודה השוטפת בתחום, הן מבחינת פיתוח והן מבחינת ניהול שוטף.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית אחוה מקנים לתלמידים את התשתית המדעית ההכרחית לעיסוק בתחום הניהול, הפיתוח, ההטמעה והתחזוקה השוטפת של מערכות מידע. הסטודנטים מקבלים ידע תיאורטי ומתודולוגי בהתמקדות על הפן המעשי והיישומי של המקצוע.

 

תכנית הלימודים מפתחת את הכישורים האנליטיים של הסטודנטים והם רוכשים מיומנויות טכנולוגיות וכישורי תכנות המאפשרים להם לפתח מערכות מידע מורכבות. כמו כן, הסטודנטים לומדים על סוגי מערכות התקשורת ואת הכלים להגדרה, לניהול ולאפיון של המערכות כך שבתום הלימודים הם יכולים לנהל צוותים במיזמים מורכבים.

 

תכנית הלימודים שמה דגש על היכרות עם תחומי מערכות WEB ו - BIG DATA ומשלבת עם התנסות מעשית בענפים אלה ופרויקט גמר. ייחודיותה של התכנית הוא בשילוב של ענף מדעי המחשב עם ניהול מערכות המידע. שילוב זה מעניק לסטודנטים ראייה רחבה וכן מענה מקצועי יעיל לצורכי ארגונים, לצד יכולות טכניות מספקות לפיתוח מערכות. ניהול ומדעי המחשב הן שתי דיסציפלינות אפשריות להתמחות פרקטית בשוק התעסוקה, במסגרת תחום מערכות המידע הניהוליות. בשוק של היום ישנו ביקוש רב לבעלי הכשרה אקדמית מתאימה שביכולתם לפתח, לנהל ולתחזק את מערכות המידע.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים, השיעורים מתקיימים במשך שלושה ימים בשבוע. מתכונת הלימודים מתאימה לאנשים עובדים - מפגשי הקורסים בתואר הראשון במערכות מידע ובמדעי המחשב נערכים בשעות הערב.

 

הלימודים כוללים קורסי ניהול וארגון, קורסי בסיס במתמטיקה, קורסים כלליים, התנסויות מעשיות ותרגולים וכן הגשת פרויקט גמר.

 

 

נושאי לימוד

 

 • מנשקי אדם מחשב
 • אבטחת מערכות מידע
 • פיתוח מערכות אינטרנט
 • עיצוב וניתוח מערכות מידע
 • תקשורת נתונים ורשתות מחשבים    
 • תכנות ויזואלי
 • יסודות השיווק
 • ניהול פרויקטים
 • בינה מלאכותית    
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית אחוה היא מוסד להשכלה גבוהה המתמקד במקצועות החינוך וההוראה. במכללה אפשר ללמוד שלל תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, להשתלמויות וללימודי השלמה. כמו כן, במכללה פועל בית ספר למדעים שבו אפשר ללמוד לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי החיים, ולימודי BA רב תחומיים במדעי הרוח והחברה.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להתקבל לאחוה במסלול מערכות מידע צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם 4 יחידות אנגלית לפחות וציון 85 ומעלה ב - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה או ציון 75 ב - 5 יחידות מתמטיקה. כמו כן, עליהם לקבל ציון 550 ומעלה בבחינת הפסיכומטרי או בסכם וציון 85 ומעלה במבחן אמי"רם או בחלק האנגלית בבחינת הפסיכומטרי.

 

תכנית הכנה למערכות מידע

 

מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי מערכות מידע יכולים לקחת חלק בתכנית הכנה למערכות מידע המתקיימת במכללה האקדמית אחוה. משך התכנית 3 חודשים וחצי. יש צורך בממוצע 75 ומעלה בתכנית ההכנה כדי להתקבל לתואר הראשון.

 

תנאי הקבלה לתכנית ההכנה:

 • זכאות לבגרות מלאה
 • ציון פסיכומטרי או מימ"ד 450 ומעלה
 • מועמדים בעלי בגרות במתמטיקה או אנגלית ברמת 3 יחידות לימוד נדרשים ללמוד קורס קדם
 • וועדת קבלה

 

מלגות

 

מועמדים שעומדים בתנאי הקבלה מקבלים מלגת עידוד, שגובהה כשכר לימוד מלאה לשנה א'. מועמדים שלהם נתוני כניסה גבוהים זכאים למלכות כניסה, בגובה שכר לימוד מלא. סטודנטים ששומרים על מצוינות אקדמית יכולים לקבל מלגות לימוד נוספות בשנים ב' ו - ג' של הלימודים.
 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות התואר, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר ראשון B.Sc. במערכות מידע ניהוליות מטעם המכללה האקדמית אחוה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בשוק העבודה במגוון תפקידים, כמו מנתחים ומיישמים של מערכות מידע, מדריכים ומטמיעים בחברות, מנהלי מערכות מידע, מתכנתים, מקדמי שיווק ברשת, בודקי תוכנה ומפתחי אתרים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה