רוצה פרטים על הסבת אקדמאים להוראה ביסודי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי

רוצה לדעת על הסבת אקדמאים להוראה ביסודי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך בבתי ספר יסודיים - הכשרת אקדמאים להוראה בחינוך היסודי


היום הראשון בכיתה א' חקוק בוודאי בזיכרונם של רבים. בין הגורמים שהפכו את התקופה בבית הספר היסודי לנעימה ומשמעותית יותר נמצא צוות המורים, שמדריכים ומכוונים את הילדים מראשית דרכם ועד להמשך לחטיבה.


אקדמאים שבוערת בהם תחושה של שליחות ומעוניינים לעבור הכשרה להוראה באחת משכבות הגיל הקריטיות ביותר, יכולים לקבל את הכלים לכך בתכנית הסבת אקדמאים לחינוך יסודי. בוגרי הכשרה זו יכולים להשתלב בשלל מסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות, במערכת ההוראה הציבורית והפרטית כאחד.

 

כמה זמן לומדים?

 

אורכה של תכנית הסבת אקדמאים להוראה זו משתנה לפי הרקע הקודם של המועמדים והמסלול הנבחר, לרוב היא נמשכת בין שנה לשנתיים.

 

רבים מבין המסלולים מותאמים במיוחד לאנשים עובדים ומרכזים את השיעורים ביום שבועי מלא אחד.


הסטודנטים שבוחרים במסלול היסודי (המסלול), צריכים גם לבחור תחום התמחות. כלומר איזה מקצוע הם מעוניינים ללמד ולקבל בו תעודת הוראה. התכניות כוללות קורסים עיוניים לצד עשייה מעשית בהוראה בבתי ספר יסודיים, המשלבת עבודה עם צוות המורים והמדריכים הפדגוגיים. בסיום ההכשרה יש לבצע סטאז' מעשי בהוראה בהיקף של שנה אחת.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו להסבת אקדמאים מתאימה לבעלי תואר אקדמי שמעוניינים לעבור לתחום החינוך ולהוביל שינוי בעולם ההוראה. היא מתאימה לבוגרי שלל מקצועות ותחומי לימוד, אשר ברצונם לתרגם את הידע המעשי והניסיון שצברו בשוק העבודה למיומנויות דידקטיות. כך היא מיועדת הן למי שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שלהם (למשל, בוגרי לימודי מדעים שמעוניינים ללמד מדעים בבית הספר) והן למעוניינים ללמד תחום דעת שונה. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול זה גם מורים שעובדים שמערכת החינוך אבל אין בידיהם תעודת הוראה.


תכנית הלימודים


האקדמאים במסלול זה רוכשים שלל כלים פדגוגיים ודידקטיים מעולם החינוך וסוקרים את הפן הפסיכולוגי, החברתי והתרבותי שנוגע להוראה של ילדים בגיל בית הספר היסודי. הם דנים בדילמות ובאתגרים ייחודיים למורים בשכבות גיל היסודי ובמקביל מטפחים לעצמם זהות מקצועית כאנשי הוראה.


נושאי הלימוד

 

 • כיתות הטרוגניות
 • ספרות ילדים
 • פסיכולוגיה של החינוך
 • סביבת למידה
 • כישורי קריאה וכתיבה
 • קהילות למידה
 • הלשון העברית
 • תכנון לימודים אינטגרטיבי
 • תהליכי אוריינות    
 • התפתחות חשיבה מתמטית    
 • ועוד


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של 75 ומעלה. לרוב בוגרי לימודים במקצועות המדעים המדוייקים יכולים להתקבל על סמך ממוצע ציונים נמוך יותר. תנאי קבלה ספציפיים משתנים לפי ההתמחות בה בוחרים, לעיתים יש צורך לעבור מבחן קבלה או ראיונות נוספים.

 


תעודה


בוגרי התכנית מקבלים תעודת הוראה לבית הספר היסודי לפי תחום ההתמחות שלהם. לאחר קבלתה הם צריכים להשלים את כל חובות הסטאז', לאחריו ניתן להם גם רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך.


מוסדות


תכניות הסבת אקדמאים לחינוך היסודי מתקיימות כמעט בכל המכללות והמוסדות האקדמיים המציעים הסבת אקדמאים להוראה. בין מוסדות אלה אפשר למנות:

 

  

 • המכללה האקדמית אחוה: במכללה אפשר ללמוד להסבת אקדמאים לחינוך יסודי בהתמחויות שונות כגון הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית והסבת אקדמאים להוראת ספרות. כמו כן במכללה נלמדות תכניות לתואר שני M.Teach. מתקיים גם מסלול הסבה לתעודת הוראה לחינוך היסודי בשנה אחת בלבד, שבה מכשירים לתפקידי מחנכי כיתה.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים: במסלול ההסבה לחינוך יסודי בסמינר הקיבוצים אפשר לרכוש הכשרה להוראת ספרות, הכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה, להוראת המדעים או להוראת תרבות ישראל. משך התכנית הוא שנתיים.

 

 • המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים): במכללת דוד ילין ניתן לבחור בשלל התמחויות במסגרת המסלול היסודי. מסלולי הסבה נוספים כוללים הסבה לחינוך לגיל הרך, הסבת לחינוך פתוח וניסויי, הסבה לחינוך המיוחד והסבה לחינוך וולדורף.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): המכללה מציעה שלל תכניות הכשרת אקדמאים להוראה, בין היתר במסלול יסודי, במסלול על יסודי ובמסלול חינוך מיוחד, שמוצעים בהתמחויות השונות שמקיימות במכללה. משך ההסבה הוא שנתיים.

 

 • מכללת אורנים (טבעון): ההתמחויות שמתקיימות במסגרת מסלול ההכשרה לחינוך יסודי כוללות מקרא, חינוך מתמטי, אנגלית, לשון ומדעי הסביבה והטבע. משך ההסבה שנתיים.

 

 

 • מכללת קיי (באר שבע): המכללה מציעה את תכנית שח"ף, אשר מכשירה אקדמאים להוראה ביסודי, בעל יסודי, בחינוך המיוחד ובגנים ומאפשרת להם ללמד מקצועות כגון מקרא, מדעים, ספרות ולשון. משך הלימודים שנתיים.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבת אקדמאים להוראה ביסודי?

רוצה לדעת יותר על הסבת אקדמאים להוראה ביסודי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבת אקדמאים להוראה ביסודי
שאלות הגולשים בנושא
הסבת אקדמאים להוראת מקרא על יסודי
הסבת אקדמאים ליסודי - התמחות במתמטיקה
הסבת אקדמאים להוראה בבית ספר יסודי עם התמחות בהוראת מוזיקה