מכינה למערכות מידע במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
מכינה למערכות מידע במכללה האקדמית אחוה

מכינה ייעודית ללימודי מערכות מידע במכללה האקדמית אחוה


בדרך להשתלבות בעולם ההייטק


מחיפוש מידע ותשובות לשאלות במנועי החיפוש של גוגל ועד למאגרי הנתונים של משרדי הממשלה שעושים סדר במידע אודות תושבי המדינה, למערכות מידע יש תפקיד חיוני ביותר בחיינו היום. ענפים רבים במשק מושתתים עליהם וביניהם אפשר למנות את ענפי המסחר, הבנקאות והשיווק, שתלויים במערכות המידע כדי לתפקד בהצלחה.


המכינה הייעודית למערכות מידע שנערכת במכללה האקדמית אחוה מתאימה למועמדים ללימודי מערכות מידע במכללה שאינם עומדים ברף הקבלה וברצונם לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל למסלול מבוקש זה. דרך הכלים שנלמדים במכינה התלמידים יכולים לצבור ידע חשוב ולהכין עצמם להמשך דרכם באקדמיה וכך גם לסלול את הדרך לקראת השתלבות בענפי תעסוקה מאתגרים ומבוקשים כגון הייטק ומחשוב.


תכנית הלימודים


במהלך מכינה זו הסטודנטים רוכשים ידע בסיסי במתמטיקה ובענפי מדעים שונים, וכן מתרגלים מיומנויות אקדמיות שחשובות לסטודנטים לתואר הראשון.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים במכינה הייעודית למערכות מידע הוא כשלושה חודשים וחצי.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה מפעילה מגוון של מכינות נוספות שבאות לסייע למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולים השונים במכללה. תכניות מכינה אלה כוללות בין היתר מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, מכינה ייעודית למדעי החיים, מכינה קדם אקדמית להשלמה ולשיפור בגרויות, מכינה ייעודית לחינוך ותכנית הכנה לגיל 30 ומעלה.


על לימודי מערכות מידע


לימודי מערכות מידע במכללה האקדמית אחוה מפתחים יכולות טכנולוגיות ואנליטיות ומעניקים כלים לפיתוח של מערכות מידע מורכבות. כמו כן, הלימודים מעניקים מיומנויות  להובלה של פרויקטים מורכבים בתוכנה וצוותי עובדים בהייטק. התכנית שמה דגש על ענפים חדשניים כגון ביג דאטה וטכנולוגיות WEB והיא משלבת התנסויות מעשיות. התכנית שמה לה למטרה להכשיר את הבוגרים להשתלבות כמנתחי מערכות מידע, כמטמיעי מערכות, כבודקי תוכנה, כמפתחי אתרים ובעוד שלל תפקידים טכנולוגיים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למכינה למערכות מידע צריכים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה ובה ממוצע ציונים של לפחות 85, אשר כוללת בגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד לפחות. לחלופין מתקבלים מועמדים שמציגים ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי או ציון במבחן מימ"ד, שלהם זכאות לבגרות מלאה ובה בגרות ברמת 4 יחידות לימוד באנגלית ובמתמטיקה. מועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד נדרשים ללמוד בקורס קדם במתמטיקה, אותו יש להשלים בציון של לפחות 75.

 

 

תכנית הכנה במערכות מידע


מועמדים ללימודי מערכות מידע שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד בתכנית הכנה ייחודית שמציעים במכללה האקדמית אחוה, אשר מתחילה בחודש יוני הקרוב ומאפשרת כניסה חלקה ללימודים כבר בחודש אוקטובר הקרוב. התכנית נפרשת על פני שלושה חודשים וחצי בלבד, היא מאפשרת לקבל יחזוק במתמטיקה ותשתית להמשך הלימודים לתואר, בלי לפספס שנה. שיעורים נערכים שלוש פעמים בשבוע, בשעות הצהריים והערב וכך התכנית מתאימה לאנשים עובדים. מי שמסיימים תכנית זו בהצלחה וממשיכים ללימודים לתואר מקבלים מלגת לימודים בסך של כ - 50 אחוזים משכר הלימוד לשנה הראשונה.


תנאי קבלה לתכנית ההכנה: על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע של 85 ומעלה, הם נדרשים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות, או ציון בפסיכומטרי או בבחינת מימ"ד של לפחות 500. מועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות נדרשים ללמוד קורס קדם במתמטיקה, אותו יש לסיים בציון 75 ומעלה.


כדי להמשיך בהצלחה ללימודי מערכות מידע, על המועמדים להציג ציון של לפחות 70 ומעלה במתמטיקה וכן ציון של 85 ומעלה ברכיב האנגלית של הפסיכומטרי או מבחן אמיר"ם (185 בבחינת אמי"ר) עד לתחילת הלימודים.


תעודה


בוגרים של תכנית המכינה נדרשים להציג ממוצע ציונים של 70 ומעלה, ציון של לפחות 70 בקורס מבוא למתמטיקה וכן ציון של לפחות 60 בכל יתר הקורסים שנלמדים במסלול. נוסף על כך, הם צריכים להציג ציון של 85 לפחות בחלק האנגלית של הפסיכומטרי עד לתחילת הלימודים, או לחלופין ציון של לפחות 85 במבחן אמיר"ם או 185 בבחינת אמי"ר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה