רוצה פרטים על הסבה לרפואה מסיעוד?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבה מסיעוד לרפואה

רוצה לדעת על הסבה לרפואה מסיעוד? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבה לרפואה מסיעוד - לימודי הסבה מסיעוד ללימודי רפואה


בוגרי לימודי סיעוד המעוניינים להמשיך לתואר ברפואה, יכולים לעשות זאת במסגרת התכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה המתקיימת במספר אוניברסיטאות. תכנית זו להסבה לרפואה מיועדת לבוגרי מקצועות הנדסיים ומדעיים מסוימים, בהם נכללים לעיתים גם בוגרי הסיעוד.


יש לציין כי לא בכל מוסדות הלימוד יכולים ללמוד בוגרי התואר בסיעוד בתכניות ארבע שנתיות ויש צורך לעמוד בתנאי הקבלה והדרישות המסוימים התקפים בכל מוסד לימוד. לעיתים קרובות נדרשות מבוגרי הסיעוד השלמות מעבר לנדרש מבוגרי מקצועות אחרים.


לאחר השלמת התכנית הארבע שנתית ברפואה ועמידה בכל תנאי הקבלה הנוספים, יכולים בוגרי הסיעוד להמשיך להשלמת הסטאז' ברפואה וקבלת רישיון הרופאים. מכאן מתחילה דרכם המקצועית כרופאים במגוון בתי החולים הציבוריים והפרטיים בארץ.

 

 

הסבה מסיעוד לרפואה


כאמור, עבור בוגרי הסיעוד תכנית אפשרית להסבה לרפואה היא המסלול הארבע שנתי ללימודי רפואה, המיועד לאקדמאים. תכנית זו מתבססת על ההישגים האקדמיים של הסטודנטים בתואר הראשון ובפרט על הציונים שלהם בקורסי מבוא במקצועות מדעיים ורפואיים. בתכנית הארבע שנתית לומדים הן מקצועות עיוניים והן מקצועות קליניים ולוקחים חלק בהתנסות קלינית ליד מיטת החולים. בסיומה של התכנית יש צורך לבצע סטאז' ברפואה.


לרוב בשנתיים הראשונות הסטודנטים לומדים בקורסים במוסד הלימוד שבהם מתמקדים בתהליכי טיפול בחולים ובמחלות שונות. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות מקצועיות ובין אישיות החיוניות לרופאים כגון יכולות עבודה בצוותים רפואיים, ניהול רפואי, התנהלות מול מטופלים וכן אמפתיה ותקשורת בין אישית בבית החולים. בחלק מהתכניות שמים דגש גם על פיתוחים טכנולוגיים ומדעיים חדשניים ברפואה ועל רפואה מותאמת אישית.


בשנתיים לאחר מכן, לוקחים חלק בהתנסויות קליניות במחלקות בתי החולים ובמרפאות בקהילה. במהלך ההתנסויות הללו, בוגרי לימודי הסיעוד יכולים להרחיב ולהעמיק את הידע הטיפולי שרכשו בתואר הראשון ולהתאים את הכישורים שלהם לאלה הנדרשים מרופאים כחלק מתפקידם. כך הם מכירים את התהליכים הנדרשים במחלקות בבתי חולים כלליים וגריאטריים וכן בבתי חולים לבריאות הנפש. בין סוגי המחלקות הנכללים בלימודים הקליניים ניתן למצוא מחלקות לרפואה פנימית, טיפול נמרץ, אורתופדיה, הרדמה, רפואת ילדים, רפואת נשים ועוד.


הסבה מסיעוד לרפואה בחו"ל


כיום קיימות מספר תכניות ללימודי רפואה בחו"ל המיועדות לבעלי תארים אקדמיים, מסלולים אלה פועלים במספר מצומצם של מדינות, היות וברוב המדינות מתקיימות תכניות שש שנתיות ללימודי רפואה. בין המדינות בהן פועלות תכניות ארבע שנתיות נכללות קפריסין ופולין, אך יש לציין כי שכר הלימוד במדינות הללו גבוה משמעותית מזה הנהוג במדינות אחרות (בתכניות שש שנתיות) או מהנהוג בארץ. כמו כן, חשוב לוודא כי התואר בסיעוד מוכר לצורך קבלה לתכניות בחו"ל וכן חשוב לברר האם התואר המוענק באותם מוסדות תקף בארץ לקבלת הרישיון ברפואה.


השלמת קורסי ליבה לרפואה


תכניות השלמת קורסי הליבה ברפואה ידועות גם בשם אפיק מעבר לרפואה והן מיועדות בדרך כלל למועמדים שאין ברשותם תואר ראשון ומעוניינים להשלים את הקורסים הנדרשים לעמידה באחד הסעיפים לקבלה לתכניות ארבע שנתיות. תכניות כאלה פועלות לדוגמה באוניברסיטה הפתוחה והן מאפשרות קבלה לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת או לפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, למי שעומדים בכל יתר התנאים הנדרשים.


עם זאת, בוגרי הסיעוד יכולים ללמוד את קורסי הליבה - חלקם או כולם - במסגרת התואר הראשון בסיעוד. ברוב המוסדות, נלמדים רובם של הקורסים הנדרשים לקבלה למסלול הארבע שנתי כחלק מן התואר הראשון בסיעוד. עם זאת, יש לציין כי לא תמיד נלמדים כל הקורסים הנחוצים בכל מוסדות הלימודים לסיעוד. מי שמסיימים את לימודיהם ולא השלימו את כל הקורסים הנדרשים, צריכים להשלים אותם באופן עצמאי. במקרים מסוימים, ישנם מוסדות המציעים מכינה לרפואה, שבה ניתן להשלים את הקורסים החסרים מתוך קורסי הליבה. מכינות אלה מיועדות בדרך כלל לבוגרי מקצועות שאינם במדעי החיים וההנדסה שמעוניינים להתקבל להסבה לרפואה, אך גם בוגרי הסיעוד שנדרשים להשלים קורסים אלה יכולים בדרך כלל ללמוד בהן, בכפוף לעמידה בכל התנאים הנדרשים.

 

הסבה לרפואה - הסבה לרפואה לבעלי תואר ראשון


יש לציין כי תכניות ההסבה לרפואה פתוחות לבוגרי לימודי הסיעוד וכן לבוגרי מקצועות נוספים בתחומי המדעים וההנדסה. היצע המקצועות משתנה ממוסד למוסד, וכולל תחומי לימוד כגון לימודי קדם רפואה (Pre Med), לימודי כימיה, לימודי מדעי הטבע, לימודי מדעי החיים ומקצועות מסוימים בהנדסה. בדומה לבוגרי לימודי הסיעוד, בוגרי כל המקצועות הללו צריכים לעמוד ברף הנדרש בקורסי הליבה וכן לעבור שורה של בחינות ומבחני הערכה בדרך לקבלה לתכנית הארבע שנתית.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית ההסבה מסיעוד לרפואה - כלומר לתכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה - נדרשים לעמוד במספר תנאי קבלה. הם נדרשים בדרך כלל לציון 80 ומעלה בתואר הראשון. כמו כן, עליהם לעמוד בתנאים לרבות -

 

 

 • מעבר בחינת GRE
 • מעבר מבחני מו"ר ומרק"ם למיון מועמדים לרפואה
 • לאחר מעבר מבחני מו"ר ובחינת GRE, מעבר המבחנים הנדרשים במרכזי ההערכה
 • הצהרת בריאות חתומה
 • הגעה לרמת פטור אקדמי בשפה האנגלית


כמו כן, יש דרישה למעבר קורסי ליבה בציון המתאים. הציונים הנדרשים בכל קורס משתנים בין המוסדות ומעת לעת. כמו כן, יש לשים לב לעמידה בהיקף הקורסים הנדרש מבחינת ש"ס.


חשוב להדגיש - כי בשל העובדה כי לא כל תכניות לימודי הסיעוד זהות מבחינת תכניהן, הסטודנטים נדרשים לעיתים לבצע השלמות בקורסי הליבה הנדרשים מהם לצורך קבלה למסלול הארבע שנתי. עליהם להשלים באופן עצמאי את כל הקורסים שאינם נלמדים במסגרת לימודי הסיעוד, שנדרשים לצורך קבלה למסלול לימודי הרפואה הארבע שנתי. הקורסים הללו כוללים -

 

 

 • ביוכימיה
 • ביולוגיה של התא
 • ביולוגיה מולקולרית
 • מיקרוביולוגיה (מיקרוביולוגיה בסיסית או מבוא למיקרוביולוגיה)
 • גנטיקה
 • סטטיסטיקה
 • פיזיולוגיה (מבוא לפיזיולוגיה, פיזיולוגיה בסיסית)


חשוב לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד לקבלת הפרטים המדויקים והעדכניים.

 

 

מכללות הסבה מסיעוד לרפואה


בוגרי לימודי סיעוד שמעוניינים לעבור הסבה מסיעוד לרפואה יכולים לקחת חלק בתכניות ללימודי רפואה ארבע שנתי במוסדות הבאים:


הסבה לרפואה תל אביב


התכנית להסבה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב מתקיימת במסגרת הפקולטה לרפואה ואורכה ארבע שנים, שבסיומן יכולים בוגרי התואר הראשון לקבל תואר דוקטור לרפואה. בפקולטה ניתן למצוא גם מסלולים שש שנתיים לרפואה ותכניות מחקריות ברפואה.


הסבה לרפואה באריאל - רפואה 4 שנתי אריאל


בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אריאל יכולים בוגרי תואר ראשון במקצועות מדעיים והנדסיים שונים להתקבל למסלול ארבע שנתי ללימודי רפואה. בוגרי לימודי הסיעוד שעומדים בכל התנאים יכולים גם הם לבדוק זכאותם לקבלה. באוניברסיטה שמים דגש על ערכים כגון אמפתיה ואנושיות ברפואה, קבלת החלטות יעילה של הרופאים והיכרות עם טכנולוגיות מתקדמות ברפואה כגון רפואה מותאמת אישית. התכנית הראשונה צפויה להיפתח בשנת תש"פ.


הסבה לרפואה בצפת


התכנית הארבע שנתית של אוניברסיטת בר אילן פועלת בפקולטה לרפואה הממוקמת בצפת. במהלך הלימודים בתכנית ההסבה, האקדמאים לומדים בקורסים בקמפוס וגם מתנסים בפועל בכמה בתי חולים באזור הצפון, כגון בנהריה ובצפת. הסטודנטים גם יכולים לקחת חלק במחקר במרכזי המחקר של האוניברסיטה שבהם בוחנים פיתוח פתרונות רפואיים למתן מענה לשלל האוכלוסיות המתגוררות בצפון.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה לרפואה מסיעוד?

רוצה לדעת יותר על הסבה לרפואה מסיעוד?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבה לרפואה מסיעוד
שאלות הגולשים בנושא
הסבה מקצועית מרפואה להוראה
סטודינתית לרנטגן רוצה לעשות הסבה לרפואה
מה מומלץ ללמוד בשביל הסבה לרפואה?