לימודי הוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה

לימודי הוראת היסטוריה B.Ed במכללה האקדמית אחוה


מביטים על העבר, מחנכים לעתיד


ההיסטוריה היא אולי נחלת העבר אך יש לה כמובן השפעה ניכרת על חיינו בהווה. בין אם מדובר בהיסטוריה הכללית או בתולדותיו של העם היהודי, האירועים והתמורות שהתרחשו לאורך השנים הם אלו שעיצבו את החברה הישראלית למה שהיא כיום מבחינה תרבותית, פוליטית וכלכלית.


לימודי הוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה מכשירים מורים להוראת המקצוע בבתי הספר היסודיים, העל יסודיים ובחינוך המיוחד. לאורך לימודיהם הסטודנטים נחשפים למגוון תקופות ואירועים בהיסטוריה היהודית והכללית ומפתחים עצמם כחוקרים וכאנשי הוראה איכותיים ומיומנים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הוראת היסטוריה מתמקדים במהלך לימודיהם בהיסטוריה הכללית ובהיסטוריה של עם ישראל. הם בוחנים אירועים מרכזיים בתקופות שונות, שכוללות את העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה ומנתחים תהליכים חברתיים ולאומיים שהתחוללו בהן. בנוסף, הם רוכשים כלים חינוכיים ודידקטיים שמסייעים להוראת המקצוע בכיתות וגם משפרים את יכולות המחקר והניתוח ההיסטורי שלהם כחוקרים באקדמיה.


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת היסטוריה הם חטיבת התמחות  בחינוך במכללת אחוה, לקבלת תעודת הוראה במקצוע. הלימודים מתפרשים על פני כארבע שנים, כאשר השיעורים מתקיימים במהלך ארבעה ימי לימוד מלאים בשבוע, מהבוקר ועד שעות הערב. הסטודנטים משתתפים בהרצאות עיוניות ובסמינרים וגם מתנסים באופן מעשי בהוראה בבתי ספר ועורכים סטאז' במוסדות חינוך בשנה הרביעית.


הסטודנטים יכולים ללמוד בהתמחות בהיסטוריה במסגרת המסלולים לחינוך יסודי, חינוך על יסודי או חינוך מיוחד. הם צריכים לשלב את לימודיהם עם התמחות במקצוע נוסף, כמו הוראת לשון, הוראת ספרות או ניהול מערכות חינוך.


נושאי הלימוד

 

 • ימי הביניים המאוחרים
 • העת העתיקה
 • עם ישראל במאות 16 - 18
 • תקופת בית שני
 • תנועת השבתאות וספיחיה
 • מלחמות ישראל
 • התרבות ההלניסטית והיוונית
 • תולדות יוון ורומא
 • היסטוריה של המאה העשרים
 • ישראל והמדינה היהודית    
 • אידיאולוגיות לאומיות במזרח ובמערב    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג להיסטוריה במכללה היא בעלת תואר דוקטור להיסטוריה, שמחקריה מתמקדים בתולדות ברית המועצות ורוסיה ובקהילות יהודיות בתפוצות. כמו כן, סגל ההוראה כולל: דוקטור ומרצה שחוקר את תולדות מדינת ישראל, שעוסק גם בבניית תכניות לימוד להוראת אזרחות והוראת היסטוריה; חוקר בעל תואר דוקטור שמתמקד בתחום היהדות ותולדותיה; ועוד.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד במגוון מסלולים ללימודי חינוך ולקבלת תעודת הוראה. הבוגרים יכולים אף להמשיך לתכניות לתואר שני, כגון תואר שני בניהול מערכות חינוך, בחינוך מיוחד או בהוראת תרבות ישראל. כמו כן, מוצעות תכניות בתחומי המדעים, כמו לימודי פסיכולוגיה או מדעי החיים.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל ללימודי הוראת היסטוריה במכללת אחוה, המועמדים צריכים להיות בעלי ציון התאמה של 535 לפחות. ישנה אפשרות קבלה על סמך ציוני הבגרויות בלבד, ללא שקלול הציון בפסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרות שבין 92 - 100, תלוי במסלול הלימוד שנבחר. מועמדים שאינם עומדים ברף הדרישות יכולים ללמוד במכינה לחינוך על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלהם.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הלימודים במסלול זכאים לקבל תואר ראשון בחינוך B.Ed., תעודת הוראת היסטוריה ותעודת הוראה במקצוע נוסף, שניתנים מטעם המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה