רוצה פרטים על הסבה להוראת אמנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת אומנות - הסבה להוראת אמנות

רוצה לדעת על הסבה להוראת אמנות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים להוראת אמנות - הסבה למורה לאמנות


לאמנות יש תפקיד מרכזי בחייהם של ילדים, היא משמשת להם ככלי לביטוי אישי ובגילים צעירים היא יכולה אף להשפיע לטובה על ההתפתחות החושית והרגשית. שיעורי אמנות נלמדים כבר מגיל הגן, במשרד החינוך שואפים להכשיר מורים איכותיים לאמנות ובין היתר מעודדים אקדמאים לערוך שינוי בקריירה ולעבור להוראת אמנות.


אמנים אקדמאים שבוערת בהם תחושה של שליחות יכולים להצטרף לתכניות להסבת אקדמאים להוראת אמנות ולקבל את הכלים הנדרשים להשתלב בבתי ספר כמורים לאמנות. במסלולים אלה להסבת אקדמאים יכולים המשתתפים להכיר שלל שיטות ללימוד אמנות דרכן ניתן להעביר את אהבת האמנות והיצירה אל התלמידים. תכניות אלה מאפשרות לבוגריהן להשתלב במערכת החינוך כמורים לאמנות ובמקביל לפתח עצמם כאמנים ויוצרים פעילים.

 

הוראת אמנות - הסבה לאמנות


תכניות הסבת אקדמאים להוראה בתחום זה מעניקות למשתתפים בהן ידע נרחב הן בתחום האמנות והן בתחום החינוך. המשתתפים לומדים בהרחבה על שיטות הוראת אמנות, ובוחנים דרכים לתכנון מערכי שיעור ולניהול כיתה בתחום האמנות. כמו כן, הם לומדים על חשיבות היצירה בגיל הילדות ועל תרומתה להתפתחות התלמידים. ישנן תכניות ששמות דגש על אמנות בעידן הדיגיטלי ועל שילוב חידושים טכנולוגיים יצירתיים בכיתה ותכניות אחרות מתמקדות בפן החברתי של האמנות וביכולתה לסייע לקידום תהליכים בקהילה.


בחלק ממוסדות הלימוד ההכשרה להוראת אמנות היא במסלול רב גילי, שמאפשר ללמד בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים כאחד. עם זאת, ישנם גם מוסדות לימוד שמציעים הכשרה להוראת אמנות לשכבת גיל מסוימת, כגון הסבה להוראה בחינוך היסודי או הסבה להוראה לבתי ספר על יסודיים.


הסבת אקדמאים להוראה


תכניות הסבת אקדמאים להוראה מאפשרות לבעלי תואר ראשון או שני ממגוון של תחומים לעשות את המעבר לעולם ההוראה ולקבל את ההכשרה הנדרשת ללימוד תחום הדעת הקודם שלהם בכיתות. מסלולים אלה חושפים את האקדמאים לסוגיות דידקטיות ופדגוגיות ולטכניקות הוראה חדשניות, בעזרתם יוכלו להתמודד עם שלל אתגרים בכיתה. משרד החינוך מעודד אקדמאים מצטיינים לפנות להוראה מתוך הנחה כי אקדמאים בעלי ניסיון רב בתעשייה יוכלו לתרום רבות לתלמידים הצעירים ולחשוף אותם להיבטים מעשיים של המקצוע הנלמד.


מתכונת הלימוד


משך תכניות הסבת האקדמאים להוראת אמנות משתנה ממוסד למוסד, במקרים רבים הן נמשכות בין שנה וחצי לשנתיים, כאשר ישנם מוסדות שמאפשרים לרכז את ההכשרה לשנה אחת בלבד, לרוב לאקדמאים מצטיינים מענפי האמנות. יש לציין כי אחרי תום ההכשרה, יש להשלים שנה של סטאז' בחינוך.


במסלולי ההכשרה להוראה לרוב מתקיימים יום או יומיים של לימודים וכן כמה ימים שבועיים שמוקדשים להתנסות מעשית בהוראה. ההתנסות נערכת בבתי ספר ובמהלכה האקדמאים מתנסים בלימוד אמנות בכיתות וגם לוקחים חלק בהדרכות פדגוגיות לצורך קבלת משוב ולחיזוק יכולות ההוראה. חלק מן המוסדות כוללים בתכנית גם סיורים לימודיים למוזיאונים וגלריות ומפגשים עם אמנים.


הוראת אמנות לימוד ערב


נכון להיום, מסלולי הלימוד להסבה להוראת אמנות מתקיימים במתכונת לימודי יום. יש לציין כי תכניות הסבת אקדמאים להוראה מתקיימות במתכונות גמישות יחסית, במטרה להתאים ללוח הזמנים של המשתתפים ולסייע להם לשלב את ההכשרה עם עבודתם. לרוב המפגשים מתקיימים מספר פעמים בשבוע, ימים נוספים מוקדשים להתנסות מעשית בבתי ספר.


הוראת אמנות לגיל הרך


מרבית המסלולים להסבת אקדמאים להוראת אמנות מכשירים את המורים להוראה מכיתה א' ועד י"ב. עם זאת, מי שמעוניינים ללמד אמנות בגני ילדים יכולים למצוא במוסדות מסוימים התמחות בשילוב אמנות בחינוך במסגרת הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך. תכניות אלה מציעות לאקדמאים כלים להשתלבות בגנים ובמסגרות נוספות לגיל לידה עד גיל שש שנים, לרבות כלים וטכניקות לשילוב אמנות במערך השיעורים בגן.


קהל יעד ותנאי קבלה


מסלולי ההסבה להוראת אמנות מתאימים לבעלי תואר ראשון ומעלה בתחום האמנות ובענפים משיקים כגון תקשורת, תולדות האמנות וענפים נוספים ממדעי החברה והרוח, שמעוניינים להשתלב בתחום ההוראה כמורים לאמנות. לתכניות השונות יכולים להתקבל במקרים רבים גם בוגרי מקצועות אחרים, לרבות ענפים טיפוליים, שברצונם ללמד אמנות אך הם נדרשים לרוב להשלמות בתחום האמנות כדי להתקבל.


במסגרת תנאי הקבלה למסלול, על המועמדים להציג ממוצע גבוה בתואר הראשון, לרוב מעל 75. חלק מן המוסדות דורשים גם הצגה של תיק עבודות שמעיד על הניסיון הקודם כאמנים ויוצרים. כמו כן, מתקיימים ראיונות אישיים שבוחנים את ההתאמה של המועמדים לתחום ההוראה.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


לאחר השלמת כל החובות במסלול, המשתתפים מקבלים תעודת הוראה מטעם המוסד המלמד. עם עמידה בכל החובות הנדרשים, לרבות השלמת שנת הסטאז', ניתן גם רישיון הוראה מטעם משרד החינוך. עם קבלת הרישיון ותעודת ההוראה, הבוגרים יכולים להשתלב בבתי ספר כמורים לאמנות, בהתאם לשכבת הגיל בה הוכשרו. הם יכולים להשתלב גם במערכת החינוך הבלתי פורמלי ולהוביל פרויקטים ויוזמות בתחום החינוך היצירתי לצעירים.


הוראת אמנות דרושים


במערכת החינוך היום ישנו ביקוש רב למורים לאמנות, בהם גם בוגרי מסלולי הסבת אקדמאים. הם דרושים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים כאחד, ברחבי הארץ. בדרך כלל ישנו צורך בניסיון קודם בתפקיד וכן בתעודת הוראה מוכרת בתחום.


חלק מן המשרות המוצעות מתייחסות למשרות הוראה במשרה מלאה וחלקן למשרות חלקיות, של יום שבועי אחד או כמה ימים בשבוע. קיימות גם משרות למורים מחליפים לאמנות. כמו כן, ניתן למצוא משרו להוראת אמנות במסגרות לא פורמליות או במסגרות נוער בסיכון ויחידות לקידום נוער.


מכללות הסבת אקדמאים להוראת אמנות


הסבת אקדמאים להוראת אמנות בית ברל


במכללה האקדמית בית ברל פועלת תכנית חדש שנתית להכשרת אקדמאים להוראת אמנות, המסלול כולל יום לימודים שבועי אחד ויום נוסף להתנסות בהוראה. התכנית היא רב גילית והיא מכשירה מורים להוראת אמנות מכיתה א' ועד כיתה י"ב. המכללה מציעה עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראת, כגון הסבה לחינוך מיוחד, הסבה לחינוך לגיל הרך, הסבה להוראת אנגלית, הסבה להוראת מתמטיקה, הסבה להוראת מדעי המחשב ועוד שלל מקצועות הנלמדים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב) - במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימת תכנית הסבה להוראה בשלל התמחויות, ההתמחות באמנות מכשירה להוראה בבית הספר העל יסודי, לכיתות ז - י"ב. ניתן לסיימה בשנה אחת בלבד. המכללה עורכת מבחר תכניות להסבת אקדמאים להוראה, תכניות לתואר ראשון ושני בחינוך ומסלולי לימודי תעודה בחינוך שמאפשרים למורים להרחיב את הכלים המקצועיים שברשותם.

 

  • המכללה האקדמית תלפיות (חולון) - זוהי מכללה לציבור הדתי שמציעה תכניות הסבת אקדמאים להוראה לדתיים, לצד מבחר תכניות לימודי חינוך לדתיים. המחלקה להסבת אקדמאים מציעה בחירה מתוך כמה אפשרויות. נוסף על התכנית להסבת אקדמאים להוראת אמנות במסלול הרב גילי, ניתן לבחור גם בתכנית הסבה להוראה בחינוך המיוחד, הסבה לחינוך לגיל הרך, הסבה לחינוך יסודי או הסבה לחינוך העל יסודי.

 

  • המכללה האקדמית אורנים (טבעון) - התכנית להסבת אקדמאים להוראת אמנות של אורנים נפרשת על פני כשנה אחת עד שלוש שנים, בהתאם להתמחות הקודמת של המשתתפים. במכללה מתקיימות תכניות נוספות להסבת אקדמאים, כגון הסבה לחינוך וולדורף, הסבה לחינוך לגיל הרך, הסבה להוראה בבית הספר היסודי ועוד מבחר מסלולים והתמחויות. במכללה זו יכולים מורים שמעוניינים להרחיב את תחומי הוראתם ללמוד במסלולי הרחבת הסמכה למורים.

 

 

  • המכללה האקדמית לחינוך קיי (באר שבע) - המכללה האקדמית קיי לחינוך עורכת תכנית הסבה להוראת האמנות ששמה דגש בין היתר על שילוב אמנות בעידן הטכנולוגי ועל יכולתה של האמנות לקדם תהליכים בחברות רב תרבותיות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת אמנות?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת אמנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבה להוראת אמנות