רוצה פרטים על הסבת אקדמאים להוראת מדעים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת מדעים ומדעי הטבע

רוצה לדעת על הסבת אקדמאים להוראת מדעים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מדעים


קדימה מדע


ענפי המדעים הולכים ומקבלים תפקיד חשוב יותר ויותר בחיינו, בעיקר לאור ההתפתחות הטכנולוגית האדירה שאנו חווים היום. המדע נמצא בבסיס תחומים שמהווים את חוט השדרה של המדינה, כמו הנדסה, תעשייה והייטק. גם ענפים כמו סביבה וקיימות הופכים לנדרשים ביותר. מסיבה זו שואפים להקנות לילדים מיומנויות של מחקר וחשיבה מדעית כבר בגיל צעיר.


חלק ממגמה זו הוא גם הכשרתם של מורים שיכולים להנהיג את מהפכת המדע. אקדמאים מעולם המדעים שרוצים לבצע תפנית בקריירה שלהם יכולים לפנות לתחום ההוראה וכך להנחיל את הידע שברשותם לדור הצעיר. היום קיים מחסור במורים לענפים כפיזיקה, ביולוגיה, כימיה ומדעי הטבע, בעיקר לתיכונים לצורך הכנה לבחינות הבגרות. דרך תכניות הסבת האקדמאים שואפים להעניק לבוגרים כלים דרכם הם יכולים להדריך את הילדים ובני הנוער ולעזור להם לפנות בעתיד לאפיק מחקרי או טכנולוגי.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה להסבת אקדמאים מיועד לבעלי תארים אקדמאיים מענפי המדעים השונים שברצונם לבצע הסבה מקצועית וללמד את תחום הדעת שלהם בבתי ספר. המסלול מתאים במיוחד לבוגרי מקצועות כמו לימודי ביולוגיה, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים וביוטכנולוגיה, או ענפי ההנדסה, המחשבים וההייטק, אולם גם בוגרי ענפים אחרים יכולים ללמוד בו.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית המשתתפים מקבלים מגוון כלים שמאפשרים להם להעביר את הידע שלהם בעולם המדע לתלמידים בבתי הספר. לשם כך הם לומדים על מגוון של גישות חינוכיות ופדגוגיות ועל אתגרים משמעותיים שעומדים בפני המורים.


בהמשך הם מעמיקים בתהליכים, בתופעות ובעקרונות במדעים השונים ושמים דגש על הזיקה שלהם לחיים של תלמידים בשכבות גיל שונות. הם גם מתוודעים לכלים טכנולוגיים שונים שניתן לשלב בשיעורי המדעים כדי להפוך את הלמידה לחווייתית יותר וכדי לפתח את הסקרנות של התלמידים ואת רצונם להתמיד במקצועות הריאליים.


מתכונת הלימוד


משך תכניות הסבת האקדמאים להוראה נקבע לפי הרקע הקודם והניסיון המקצועי של המשתתפים, ולרוב נע בין שנה לשנתיים. תכנית הלימודים נקבעת לרוב באופן אישי לכל אחד מהסטודנטים, באופן שמאפשר לשלב עבודה עם ההכשרה. הלומדים משתתפים בקורסי חובה בחינוך, בשיעורי בחירה ולעיתים גם בקורסים מקוונים שנלמדים מהבית.


בחלק מהמוסדות נכללים גם פרויקטים מעשיים וסדנאות במדעים. חלק מהותי מתכנית ההסבה הוא ההתנסות המעשית בהוראת מדעים בבתי הספר. במהלכה האקדמאים מכירים מקרוב את ההתנהלות מול כיתה ומול הצוות החינוכי ומתרגלים את העשייה החינוכית בפועל.

 


נושאי הלימוד

 

 • גישות בחינוך טכנולוגי
 • גינון טיפולי
 • היסטוריה של המדעים
 • סביבה ומזון
 • חשיבה כמותית במדעים
 • אקולוגיה ואיכות הסביבה
 • מדעי כדור הארץ
 • כימיה בסביבות טכנולוגיות
 • עולם הצומח והחי
 • בניית תכניות לימוד במדעים
 • פיתוח חשיבה מדעית    
 • מתודיקה בהוראת מדעי הטבע    
 • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו היא לבעלי תואר ראשון, ממוצע הציונים הנדרש תלוי בסוג התואר. בעלי תואר B.Sc. במדעים מדויקים נדרשים על פי רוב לממוצע שבין 70 - 75, מי שהם בוגרי ענפים לא מדעיים נדרשים לרוב לממוצע גבוה יותר שבין 75 - 85. מתאימים מוזמנים לרוב לראיונות אישיים או בפני ועדה ולעיתים צריכים לעבור מבחני מיון פנימיים.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל דרישותיה זכאים לקבל תעודת הוראת מדעים (תעודת ההוראה יכולה להיות מיועדת לבית הספר היסודי או העל יסודי) מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 • המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה): במכללה האקדמית אחוה יכולים אקדמאים ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, ניתן לבחור בין הסבה חינוך העל יסודי לבין הסבה לחינוך היסודי.

 

 • מכללת אוהלו בקצרין: מכללת אוהלו מציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במסלול לבית הספר היסודי וכן מסלול הסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה - לעל יסודי. נוסף על כך מתקיימים שלל מסלולים להסבת אקדמאים כגון הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה והסבת אקדמאים לחינוך המיוחד.

 

 • מכללת קיי (באר שבע): כחלק מתכנית הסבת האקדמאים במכללה, ניתן לבחור בהסבה לחינוך יסודי או לעל יסודי, בהוראה מדעים או במקצועות נוספים כמו הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבה להוראת ספרות והסבה להוראת מקרא. קיימות גם תכניות הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך ותכנית שח"ף שמערבת בתועה את ההתמחויות השונות.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת: הקמפוס באילת מציע תכנית הסבת אקדמאים לתיכון, בה ניתן להתמחות בהוראת מקצועות מדעיים שונים כגון כימיה, פיזיקה וביולוגיה. נוסף על כך אפשר ללמוד במסלולי הסבה רבים כגון הסבת אקדמאים להוראת מדעי החברה, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה והסבת אקדמאים להוראת מוזיקה.

 

 • מכללת גורדון (חיפה): במכללת גורדון אפשר להשתתף בתכנית הסבת אקדמאים להוראת מדעים לבית הספר היסודי. המכללה מציעה גם תכניות הסבה למקצועות מקרא, לשון, ספרות, מתמטיקה ואנגלית וכן מסלול לתואר שני M.Teach שמכשיר להוראה בבית הספר העל יסודי.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): בסמינר הקיבוצים אפשר ללמוד במסלול להסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה, בתכנית לעל יסודי. ישנן גם שלל תכניות להסבת אקדמאים במקצועות מדעי החברה והרוח ובתחומי האמנות, לגילאי יסודי, על יסודי וחינוך לגיל הרך.

 

 • מכללת בית ברל (כפר סבא): במסגרת התכנית להסבת אקדמאים להוראה בבית ברל ניתן להתמחות במדעי הטבע, מסלול שמקנה תעודת הוראה בכימיה ובביולוגיה לעל יסודי. מתקיימת גם תכנית "פיזיקה מעל ומעבר" להכשרת אקדמאים להוראת פיזיקה ללימוד לבגרות ברמת 5 יחידות.

 

 • מכללת דוד ילין (ירושלים): במכללה אפשר ללמוד במסלול הסבת אקדמאים ברוב מקצועות ההוראה ובהם גם הוראת מדעי הטבע. מסלול זה מאפשר לקבל תעודת הוראה בענף זה לחינוך היסודי, לעל יסודי או לחינוך המיוחד, ניתן להתמחות גם בחינוך לקיימות.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): במכללת לוינסקי יכולים אקדמאים ללמוד בתכניות שונות להסבה להוראת המדעים, באפשרותם לבחור בין הסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה, מסלול המכשיר אותם ללמד בחינוך העל יסודי, לבין הסבת אקדמאים הוראת טבע שמכשיר מורים למערכת החינוך היסודית.

 

 • הטכניון (חיפה): תכנית "מבטים" בטכניון להכשרת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי כוללת מקצועות מדעיים מגוונים ובהם פיזיקה, מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב, חשמל ואלקטרוניקה, מכונות ומדעים כללי (מוט"ל). הלימודים הם יומיים בשבוע בהיקף שנה אחת.

 

אפשרויות נוספות

 

אקדמאים שמעוניינים לבצע הסבה מקצועית וגם לקבל תואר שני בחינוך, יכולים לעשות זאת תוך השתתפות בתוכניות M.Teach השונות, המוצעות במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ, ובמסגרתן ניתן להתמחות בהוראת מדעים. מעבר לכך, קיימת אפשרות ללמוד לתואר שני בהוראת מדעים ובמקביל להשתתף בלימודי תעודת הוראת התחום, במוסדות לימוד אחרים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבת אקדמאים להוראת מדעים?

רוצה לדעת יותר על הסבת אקדמאים להוראת מדעים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
הסבת אקדמאים להוראה לאחר מדעי המדינה
הסבת אקדמאים להוראה במדעי החברה