תואר שני במנהל עסקים בהתמחות חוסן לאומי בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות חוסן לאומי בקריה האקדמית אונו

תואר שני MBA במנהל עסקים בהתמחות חוסן לאומי בקריה האקדמית אונו

 

הלימודים נפתחים בפברואר 2024.

 

התכנית מתקיימת בקמפוס סביון (קריית אונו).

 

חוסן מוגדר בתור יכולתן של מערכות להתמודד עם הפרעות ולהתארגן מחדש למול לחצים, תוך שהן שומרות על התפקוד, המבנה והזהות המייחדות אותן. מנהלים המעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש כלים לקידום חוסן בתחומי העיסוק שלהם יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות חוסן לאומי המתקיימת בקריה האקדמית אונו.


מדובר בהתמחות המוצעת במסגרת תואר שני במנהל עסקים. היא מותאמת למנהלים ובעלי תפקידים בכירים במגוון של מסגרות כגון משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, תאגידים, רשויות מקומיות ועוד, וכן ליוצאי משרד הביטחון ובעלי חברות פרטיות וגלובליות. במהלך התואר השני מפתחים מיומנויות חשיבה סינרגטיים ומתקדמים, ומפתחים נקודת מבט חדשה על דרכים חדשניות להתמודדות עם אתגרים ולהובלה של ארגונים וחברות מבחינה אסטרטגית. בעזרת אותם כלים באפשרותם לסייע לבניית חוסן ולהתמודדות יעילה עם משברים שונים. המסלול מתקיים במתכונת נוחה לבעלי קריירה.

  

תכנית הלימודים


בתואר שני במנהל עסקים בהתמחות חוסן לאומי הסטודנטים רוכשים כלים פרקטיים ומפתחים דפוסי חשיבה הנדרשים להתמודדות עם אתגרים במציאות הקיימת, לניתוח תהליכים ולבניית חוסן לאומי תוך קידום חדשנות.


במהלך הלימודים בהתמחות הם בונים מיומנויות חשיבה חדשניות, מקיפות וסינרגטיות המותאמות להתפתחויות המהירות במציאות של היום. נוסף על כך, הם רוכשים כלים להתמודדות עם אתגרים הנוגעים לחוסן הלאומי בחברה, וצוברים ידע בעזרתו ניתן לקבל יתרון תחרותי ליצירת שינוי לאומי ואישי. כמו כן, הם מנתחים תהליכים לבניית חוסן לאומי ולקידום תהליכי חדשנות בארגונים ומוסדות שונים.

 

מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני במסלול זה כוללת ארבעה סמסטרים, היא מתקיימת במתכונת המותאמת לסטודנטים בעלי קריירה. הלימודים מרוכזים ביום שבועי אחד וכמו כן מתקיימים לימודים בזום בערב נוסף. הסטודנטים עורכים פרויקט סיום ובו הם מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת ההתמחות נכללים:

 

  • חוסן חברות רב תרבותיות
  • חוסן לאומי וצמיחה כלכלית
  • אתגרים במערכת הבריאות
  • תכנון רגולציה ושלטון מקומי
  • חוסן ארגוני ועירוני בעת משבר
  • מוכנות למשבר במגזר השלישי
  • הסברה כמרכיב בתחושת ביטחון
  • חוסן לאומי לקראת המאה ה - 21
  • סטארט אפ ניישן וחדשנות וחוסן המדינה
  • ועוד

 

סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד יועץ אסטרטגי ויזם, מייסד ומנכ"ל של חברה טכנולוגית. שימש סגן המפקח הכללי במשטרת ישראל וראש אגף השיטור והמבצעים, כמו כן מילא תפקידים נוספים כגון דובר המשטרה וסגן מפקד מחוז המרכז והדרום.


מובילת ההתמחות היא דירקטורית במספר חברות וחברה בוועדות ציבוריות כגון וועדת סל התרופות והוועדה לבחירת מדליקי המשואות. כמו כן, משמשת דוברת ומנהלת יחסי ציבור ופרסום של האגודה למען החייל.


לצידם כולל צוות התכנית מגוון מרצים ומרצים אורחים בעלי ניסיון רב בתחום החוסן הלאומי.

 

על מוסד הלימוד


בקריה האקדמית אונו ניתן למצוא התמחויות נוספות לתואר שני במנהל עסקים כגון יזמות טכנולוגית ומערוכת מידע, שיווק ופרסום, ניהול ספורט, יזמות ואסטרטגיה עסקית, מימון ושוק ההון, ניהול ארגון, ניהול איכות הסביבה ועוד. דרך התמחויות אלה יכולים הסטודנטים להעמיק בסוגיות אקטואליות בעולם העסקי ולפתח מיומנויות ליישום בעבודתם.


במוסד הלימוד מתקיימות תכניות לתואר ראשון ותואר שני בתחומי ידע נוספים. בין המסלולים הנלמדים בה נכללים תואר שני במשפטים, במדעי הבריאות והשיקום, בחינוך, ועוד. התכניות השונות מותאמות למגמות עכשוויות בשוק העבודה ומושם בהן דגש על רכישה של כלים פרקטיים ופיתוח מיומנויות חדשנות ויזמות.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם מוענק תואר שני במנהל עסקים MBA מטעם הקריה האקדמית אונו.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו