לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן לחרדים בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן לחרדים בקריה האקדמית אונו

לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן ותשתיות בקריה האקדמית אונו - קמפוס חרדי אור יהודה


כיום קיים מחסור באלפי דירות ויחידות דיור בציבור החרדי. הדרישה לפרויקטים חדשים דומיננטית הן בהרחבתן של ערים חרדיות ושכונות חרדיות והן בהקמתן של שכונות חדשות שיתאימו לצורכי ציבור זה. תנופת הבנייה פותחת שלל הזדמנויות עסקיות בפני יזמים ומנהלים, שיכולים להשתלב בפרויקטים גדולים ומבוקשים ולעצב את פני שוק הדיור החרדי. כדי להוביל בהצלחה פרויקט נדל"ני יש צורך בסל כלים נרחב למדי, שכולל בין היתר ידע עסקי, משפטי, כלכלי ותפעולי.


גברים ונשים מהציבור החרדי שברצונם לפתח סל מיומנויות זה וכך להשתלב בקריירה בתחום המקרקעין יכולים ללמוד בתכנית ללימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן שמתקיימת בקמפוס החרדי של הקרירה האקדמית אונו. הלימודים בתכנית מאפשרים לסטודנטים לרכוש את הידע הנדרש להשתלבות כיזמי נדל"ן, יועצי משכנתאות, מתווכי נדל"ן, יועצי נדל"ן ומגוון תפקידים נוספים, שהביקוש להם הולך וגדל לאור תנופת הבנייה שדומיננטית גם במגזר החרדי. מלבד קריירה בחברות בנייה, הבוגרים יכולים גם להשתלב בחברות ייזום ובבנקים ואף לפתח קריירה כעצמאיים בענף הנדל"ן.

 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית ללימודי מנהל עסקים לחרדים בהתמחות זו נלמדים עקרונות ניהוליים, כלכליים, חוקיים ושיווקיים שנוגעים לתחום הנדל"ן והמקרקעין בישראל. הסטודנטים מכירים יסודות בתכנון ובחוקי הבנייה ומתוודעים גם למיסוי הרלבנטי לפרויקטים נדלנ"יים מסוגים שונים. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות ניהוליות החיוניות למעוניינים להוביל פרויקטים כגון קבוצות רכישה, השקעות, פרויקטים בהתחדשות עירונית, ויזמות נדל"ן מסוגים נוספים ולשלוט במכוון ההיבטים שנחוצים להצלחתה של עסקה. הם סוקרים גם את הפן הפיננסי של התחום ולומדים להעריך סיכונים בעת ביצוע השקעות ולהבין את סוגיות התמחיר בפרויקט.

 

מתכונת הלימוד


משך לימודי מנהל עסקים כשלוש שנים. הסטודנטים משתתפים במגוון של שיעורים עיוניים ובמקביל לוקחים חלק בתרגילים מעשיים שמטרתם לחשוף אותם הלכה למעשה לתהליכים בעולם הנדל"ן.


תכניות הלימודים בקמפוס החרדי מתקיימות במתכונת התואמת את צורכיהם של הסטודנטים שומרי המצוות. הלימודים נערכים בהפרדה מלאה בין נשים לגברים.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך התכנית נכללים גם:

 

 • יזמות נדל"ן
 • תיווך מקרקעין
 • דיני תכנון ובניה
 • ייעוץ משכנתאות
 • ניהול חברות נדל"ן
 • תמ"א 38 ופינוי בינוי
 • ניהול פרויקטים בנדל"ן
 • קיימות ואיכות הסביבה
 • היטל השבחה ודיני המיסוי
 • מדיניות ממשלתית במקרקעין
 • ועוד

 

סגל הוראה


בראש בית הספר לנדל"ן של מוסד הלימוד עומד בעל תואר דוקטור שמרצה בתחומי המשפט הציבורי והאזרחי במספר מוסדות אקדמיים. בין תחומי מחקרו נכללים ענפי הדיוק והמקרקעין, לרבות הצעות חקיקה בתחומים הללו. כמו כן הוא עוסק בחקר של היבטים משפטיים וחברתיים שנוגעים לציבור החרדי. בעברו שימש גם יועץ למנהל הרשות למקרקעי ישראל, בין היתר בתחום מדיניות המקרקעין.

 

על מוסד הלימוד


בפקולטה למנהל עסקים של הקמפוס החרדי מתקיימות התמחויות נוספות, בהן לימודי מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות, לימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק ופרסום, לימודי מנהל עסקים בהתמחות משאבי אנוש, לימודי מנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע וכן תכניות מנהל עסקים בהתמחות מימון הכוללת גם תעודה בתחום הנדל"ן. נוסף על כך, נערכים בקמפוס מסלולי לימודים כגון לימודי משפטים ולימודים במקצועות החינוך או הפרא רפואה.


בקמפוס החרדי מסייעים לסטודנטים ולסטודנטיות מהציבור החרדי לפתח את בל הכלים הנדרש לפיתוח קריירה מספקת. במוסד הלימוד מציעים מלגות לחרדים שמאפשרות סיוע במימון שכר הלימוד. כמו כן, בקמפוס פועלות תכניות ייעוץ לקראת ראיונות עבודה ועזרה בכתיבה של קורות חיים.


תעודה


לסטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה מוענקת תואר ראשון BA במנהל עסקים. כמו כן, הם זכאים לתעודות שונות, בהן תעודת יועצי משכנתאות, תעודת ייזום וניהול בנדל"ן ורישיון מתווכי נדל"ן. כדי לקבל את הרישיון בתיווך על הבוגרים לגשת לבחינה עצמאית שעורך משרד המשפטים. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להשלים תוך פרק זמן של כשני סמסטרים הכשרה בתחום שמאות המקרקעין.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו