קורס טכניקות מעולם המיסטיקה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס טכניקות מעולם המיסטיקה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס טכניקות מעולם המיסטיקה במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


מטפלים ברפואה אלטרנטיבית המעוניינים להכיר שיטות חדשות לעבודה עם לקוחות בקליניקה יכולים ללמוד בקורס טכניקות מעולם המיסטיקה המתקיים בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט. זהו קורס משולב שבו נלמדות טכניקות שונות לאבחון וייעוץ.


במהלך קורס טכניקות במיסטיקה המשתתפים לומדים בין היתר על שיטות כגון קריאה בקלפי טארות, אבחון בכף היד ונומרולוגיה. הם לומדים כיצד לשלב את הגישות הללו כדי לספק מענה ייעוצי ואבחון מעמיק שמותאם למגוון לקוחות. את הידע הרב תחומי הנרכש במסגרת הקורס הם יכולים ליישם בעבודה עם מטופלים המתמודדים עם מגוון קשיים וחסמים, בשילוב עם גישות נוספות ברפואה המשלימה.


תכנית הלימודים


במהלך קורס זה מפתחים המשתתפים סל כלים נרחב ורב תחומי לייעוץ ואבחון הוליסטי. התכנית משלבת בין שלוש גישות כדי להציע למטופלים מעטפת ייעוץ מקיפה יותר. את הכלים האבחוניים יכולים המשתתפים ליישם בעבודה עם מגוון מקרים בקליניקה, כגון מטופלים המתמודדים עם קשיים בתחום המשפחתי והזוגי, דילמות וקשיים אישיים או קשיים בתחום המקצועי. הם לומדים כיצד לערוך אבחון הוליסטי שמותאם לכל מקרה ולצורכי מטופלים שונים. נוסף על כך, הם מפתחים את הכלים הרוחניים שברשותם ומעצימים עצמם כמטפלים, כדי לחזק את יכולות התקשור ואת האינטואיציה הטיפולית.


במהלך הקורס, נלמדים עקרונות האבחון בכף היד. המשתתפים לומדים על מבנה כפות הידיים ועל הסימנים והקווים המאפיינים אותם וכן נחשפים למשמעות שיש לכל אחד מהם בהתאם לתורת הכירולוגיה.


כמו כן, המשתתפים עוסקים בתורת הנומרולוגיה ובוחנים דרכים לייעוץ באמצעות ניתוח של תאריך הלידה של המטופלים. הם לומדים על משמעותם של מספרים שונים ועל ההשפעה שעשויה להיות לתאריך הלידה על אירועים במעגלי החיים.


נוסף על כך, הם דנים בתחום האבחון בקלפי טארות. הם מכירים את הקלפים השונים ואת יישומם לייעוץ בתחומי חיים מגוונים. כמו כן, הם מתוודעים לסגנונות הפרישה והקריאה המקובלים בגישה הוליסטית זו.


מתכונת הלימוד


קורס טכניקות מעולם המיסטיקה הוא קורס שנתי שבו נכללים 33 מפגשים. היקפו של כל אחד מהשיעורים הוא כ - 6 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים משלבים לימוד עיוני של הגישות השונות עם התנסויות חווייתיות של הכלים האבחוניים והרוחניים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס אפשר למנות את תחומים הבאים:

 

 

  • נומרולוגיה
  • סוגי אנרגיה
  • ניתוח תאריך הלידה
  • תורת קלפי הטארות
  • סגנונות קריאה ופרישה
  • סימנים וקווים בכף היד
  • תאריך הלידה כנתיב גורל
  • ועוד

 

סגל הוראה


מרצת הקורס היא מדריכה לתחומי הכירולוגיה ואבחון בכף היד, קלפי טארות ונומרולוגיה ועוסקת בהוראת מקצועות אלה במשך כשני עשורים במסגרות שונות. כמו כן, היא עוזקת באימון אישי וזוגי ובהנחיית סדנאות מודעות עצמית.

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה אלטרנטיבית של המכללה האקדמית בוינגייט נערכים קורסים נוספים בתחום האבחון ההוליסטי, כגון קורס אירידיולוגיה שבו נלמד אבחון בקשתית העין. כמו כן, ניתן למצוא בבית הספר קורסים בנטורופתיה, ברפואת צמחים, בריפוי בתנועה הוליסטית, בתרפיות מגע ועיסוי, בתזונה הוליסטית, בשפת גוף ובענפים נוספים. קורסים אלה יכולים להתאים הן למטפלים מנוסים שרוצים להכיר גישה חדשה לשילוב בקליניקה והן למי שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בדרך לפתיחת קליניקה עצמאית והכשרה כמטפלים. במוסד הלימוד פועל מרכז טיפול הוליסטי שבו הסטודנטים יכולים לבצע סטאז' טיפולי. במרכז זה יכולים הסטודנטים לתרגל תהליכי עיסוי, נטורופתיה וגישות טיפוליות נוספות בהדרכת הצוות.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים במיוחד למטפלים מגישות שונות ברפואה האלטרנטיבית אשר מעוניינים להעשיר את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהכיר שיטות נוספות לאבחון בקליניקה וליישום בעבודתם עם לקוחות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים המדויקים והעדכניים אודות תנאי הקבלה לקורס.

 

תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת "מאבחנים בטכניקות משולבות" המוענקת על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט