קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי במכללה האקדמית בוינגייט

 

ההיסטוריה והתרבות של ספרד ופורטוגל, לצד נופיהן האורבניים והכפריים, הופכות את המדינות האלו למוקדי משיכה תיירותיים מרכזיים. עבור יהודים, קיים עניין מיוחד בתולדות הקהילות היהודיות במדינות הללו, שפרחו ושגשגו במהלך ימי הביניים עד גירוש ספרד, ושהמורשת שלהן ממשיכה להשפיע על צאצאי המגורשים עד היום.


מורי דרך ומדריכי טיולים שרוצים להרחיב את האופקים ואת אפשרויות ההדרכה שלהם, ומתעניינים במורשת של יהדות ספרד ופורטוגל, יכולים לרכוש את הידע ההיסטורי והגיאוגרפי הדרוש לצורך הדרכת קבוצות במדינות אלו בהכשרות מקצועיות שונות. אחת מן האפשרויות העומדות בפניהם היא קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי, המתקיים במכללה האקדמית בוינגייט.


תכנית הלימודים


הנושאים שנסקרים במהלך הלימודים מיועדים להכשרת מדריכי טיולים להדריך טיולים בספרד ובפורטוגל. במסגרת הקורס, המשתתפים לומדים על הגיאוגרפיה וההיסטוריה של אזורים אלו, תוך התמקדות בקהילות היהודיות שקיימות שם מימי הביניים ועד ימינו. במהלך המפגשים, המשתתפים רוכשים היכרות עם אתרים מרכזיים בספרד ובפורטוגל בעלי קשר להיסטוריה של הקהילות היהודיות במדינות אלו, ולומדים כיצד לבנות חבילות תיירות המתאימות לקבוצות שונות וכן שיטות הדרכה חווייתיות.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני 60 שעות לימוד, שמחולקות ל - 12 מפגשים. המפגשים מתקיימים במתכונת ערב, פעם בשבוע, במהלך 5 שעות אקדמיות כל אחד. תכני הלימוד כוללים סקירה היסטורית ונושאים תיאורטיים מרכזיים בתולדות יהדות ספרד ופורטוגל, כמו גם תכנים פרקטיים של בניית מסלולי טיולים, תכנון חבילות תיירות ליעדים האלו, וכן כלים להדרכה חווייתית. בסיום הקורס, על המשתתפים להגיש עבודת גמר שלאחר מכן יכולה להיכלל בתיק למדריך שלהם.


נושאי הלימוד

 

 

  • אנוסי ספרד
  • תפוצת מגורשי ספרד
  • ספרד במהלך השואה
  • אתרים תיירותיים מרכזיים
  • דמויות משמעותיות בתרבות ספרד
  • מבוא לגיאוגרפיה של ספרד ופורטוגל
  • בניית מסלולי טיולים בספרד ובפורטוגל
  • יהדות ספרד מימי הביניים עד גירוש ספרד
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


מרכז הקורס הוא מורה דרך בעל ניסיון בהדרכת טיולים בחו"ל וכן ברחבי הארץ ומתמחה בטיולים המתחקים אחר תולדות העם היהודי.


על מוסד הלימודים


במסגרת המכללה האקדמית בוינגייט, ניתן ללמוד לקראת תארים ראשונים ושניים בהתמחות הדגל שלה, הוראת חינוך גופני. בבית הספר ללימודי תעודה שפועל כחלק מהמכללה, מציעים שלל הכשרות מקצועיות וקורסים לקראת תעודה במקצועות הדרכת הספורט והאימון, כמו גם בענף הרפואה המשלימה. הכשרות מקצועיות אלו מיועדות לאנשי מקצוע מתחומי ההוראה והטיפול, והן מאפשרות לקהל הרחב, לרכוש ידע בנושאים שונים בעולם הספורט.


יחידות החוץ של בית הספר ללימודי תעודה פועלות בערים שונות ברחבי הארץ, ומציעות מסלולי לימוד שונים, כגון לימודי תעודה בתחומים מגוונים, קורסים בתנועה ומחול, בית הספר לרפואה משלימה, וכן בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי.


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור מורי דרך ומדריכי טיולים בישראל ובחו"ל, שרוצים להדריך טיולים לספרד ופורטוגל ולהרחיב את הידע שנמצא ברשותם על הקהילות היהודיות במדינות אלו. כמו כן, יכולים להשתתף בקורס גם אנשי חינוך, מורים ומדריכים למבוגרים, נוער וילדים, שרוצים להעמיק את ידיעותיהם על המורשת היהודית.

 


תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, יש לעמוד בחובת הנוכחות של 80% מן המפגשים, וגם להגיש עבודה מסכמת. בוגרי הקורס זכאים לתעודת השתתפות בקורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות תעסוקה


הקורס מיועד להתמקצעות והרחבת ידיעותיהם של מדריכי טיולים, שיכולים לפתוח לעצמם אשנב להדרכת טיולים בספרד ובפורטוגל תוך התמקדות בתרבות היהודית במדינות אלו. כיום, אנשים רבים מתעניינים במורשת שלהם וטיולי שורשים הפכו לדבר נפוץ, כך שידע מעמיק לגבי הקהילות היהודיות בספרד ובפורטוגל יכול להוות יתרון עבור מורי דרך שרוצים להרחיב את קהל לקוחותיהם.


עבור אלו המשתתפים בחלק העיוני בקורס, קיימת אפשרות להרחיב את הכשרתם לאחר סיום הקורס, ולהשתתף בטיול סטאז' לספרד, בו הם יכולים לראות כיצד הידע שרכשו בקורס מיושם בשטח.
 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט