קורס מדריכי פילאטיס במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי פילאטיס במכללה האקדמית בוינגייט

קורס להכשרת מדריכי פילאטיס במכללה האקדמית בוינגייט - פילאטיס מזרן ומכשירים


שיטת פילאטיס הולכת וצוברת פופולריות לאחרונה, יותר ויותר מתאמנים מתחילים לתרגל באמצעותה כדי לשפר את הכושר הגופני ולאמץ הרגלים בריאים. רבים מייחסים לשיטה זו יתרונות כגון תרומה לחיזוק הגוף, לשיפור הקואורדינציה והיציבה וכן להעלאת המודעות לגוף ולטיפוח דימוי גוף חיובי. במקרים מסוימים משתמשים בשיטה גם בתהליכים שיקומיים ולהקלה על כאבים שונים.

 

היחידה ללימודי תעודה והשתלמויות של המכללה האקדמית בוינגייט מציעה קורס מדריכי פילאטיס, שמכשיר את משתתפיו להדרכת פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים. הקורס מתאים לבעלי ניסיון בשיטה זו כמתאמנים, שמעוניינים להפוך את אהבת הספורט והתנועה לקריירה מאתגרת ומספקת. במהלך הקורס מכירים מגוון שיטות הדרכה ולומדים שלל טכניקות מקצועיות דרכן ניתן להדריך פילאטיס לשלל אוכלוסיות וקבוצות גיל.

 

את הקורס ניתן ללמוד בפרישה ארצית, בערים חיפה, תל אביב, עפולה, ירושלים, ראשון לציון, אשקלון ואשדוד.

 

תכנית הלימודים


הקורס מחולק לשני שלבים, הראשון עוסק בהכשרת מדריכי פילאטיס מזרן והשני בתחום הפילאטיס מכשירים. השלב הראשון מעניק למשתתפיו היכרות עם שלל תרגילי המזרן ובמהלכו מבינים את הטכניקה ואת עקרונות ההוראה שלה לקהלי ידע שונים. המשתתפים לומדים על כלים שיכולים לסייע להם בהדרכה ובמקביל מנתחים סוגיות ביציבות, בפעילות השרירים ובמבנה גוף האדם.


לאחר מכן, בשלב השני של הקורס, המשתתפים לומדים בהרחבה על תרגילי פילאטיס על המכשירים השונים. הם לומדים כיצד להתאים את התרגילים לקבוצות שונות ולצורכי המתאמנים ובוחנים את התועלת שבכל אחד מן התרגילים. בהמשך הם לומדים כיצד לבנות מערכי שיעורים לפילאטיס מכשירים תוך היכרות עם טכניקות יכילות לבניית מערכי הדרכה ושיעור.


מתכונת הלימוד


שלב א' של התכנית, המוקדש לפילאטיס מזרן, כולל כ - 120 שעות לימוד, מהן כ - 20 שעות צפייה. השלב השני של הקורס, שמתמקד בפילאטיס מכשירים, כולל כ - 225 שעות. בשלב ב' של הקורס מתקיימות כ - 60 שעות סטאז' מעשי בהדרת פילאטיס, כמו כן כ - 18 שעות מוקדשות לאימון אישי.


נושאי הלימוד

 

 • קהלי מתאמנים שונים
 • פוקוס מחשבתי בתרגול
 • טכניקות הדרכה ורבליות
 • פעולת שרירים בתרגילים
 • ניתוח התאמות בתרגילים
 • מתודיקה בשיעורי פילאטיס   
 • סוגיות ביציבה
 • הוראת טכניקה
 • תולדות הפילאטיס
 • רצף בשיעורי מזרן
 • בניית מערכי שיעור   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט, הממוקמת סמוך לנתניה, מתמקדת במקצועות הספורט והחינוך הגופני. ניתן ללמוד בה בתכניות לימודים אקדמיות לתואר ראשון ושני, במסלולי הסבה להוראת חינוך גופני או בתכניות ללימודי תעודה להכשרת מדריכים ומאמנים בשלל ענפי ספורט. נוסף על כך, המכללה מציעה מבחר תכניות ללימודי תעודה, שיכולים להתאים לעוסקים בענפי הספורט שמעוניינים למנף את העיסוק הספורטיבי לקריירה. הקורסים יכולים להתאים גם למאמנים שברצונם להרחיב את תחומי ההתמחות שלהם. בין הקורסים שנערכים במכללה אפשר למצוא קורס להכשרת מדריכי יוגה, קורס מדריכי התעמלות לנשים הרות, קורס מלווי התפתחות, קורס מדריכי פעילות לגיל השלישי, קורס מפעילי בריכות שחיה ועוד מגוון של הכשרות.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לבעלי רקע בשיטת פילאטיס ולבעלי ניסיון במחול, בתנועה ובספורט. מי שאין ברשותם רקע קודם בחינוך גופני או בהדרכת ספורט ומחול צריכים לעבור קורסי השלמה בתחום האנטומיה והפיזיולוגיה וכן לעבור קורס עזרה ראשונה.


החלק השני של ההכשרה מיועד לבעלי תעודת הסמכה בפילאטיס מזרן. המעוניינים להתקבל רק לחלקו השני של הקורס, צריכים להיות בעלי ניסיון קודם בפילאטיס כמתאמנים וכן עליהם לעבור מבחן כניסה שבודק מיומנויות תנועה. מי שאין ברשותם תעודת מדריכי פילאטיס מזרן צריכים להשתתף בתכנית השלמה ולאחריה להגיש בקשת הרשמה לקורס מכשירים.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת מדריכי פילאטיס מזרן ותעודת מדריכי פילאטיס מכשירים מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. כדי לקבל את הדיפלומות, יש צורך לעבור את כל מרכיבי הקורס בציון של לפחות 70.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט