קורס עיסוי רפואי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס עיסוי רפואי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס עיסוי רפואי בכיר במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


קיימות שלל טכניקות בתחום העיסוי, שכל אחת מהן מיועדת להתמודדות עם קושי או בעיה מסוימים. שיטת העיסוי הרפואי מתמקדת בטיפול בשרירים, גידים ורקמות כדי להקל על קשיים בתנועה וכאבים. המטפלים משתמשים בסוג עיסוי זה עבור שלל סוגי כאבים ויכולים גם לשלבו גם טכניקות נוספות מתרפיות המגע, כגון עיסוי רקמות עמוק או עיסוי הוליסטי.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס עיסוי רפואי בכיר במסגרת בית הספר לרפואה משלימה. בקורס זה יכולים מטפלים בתרפיות המגע לקבל כלים לטיפול בשלל מצבים בריאותיים במערכת התנועה בגוף באמצעות עיסוי ממוקד. הקורס כולל מגוון של תכנים מעשיים והוא שם דגש על פיתוח מיומנויות יישומיות בעיסוי. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בשלל מסגרות ברפואה האלטרנטיבית כגון מרכזים טיפוליים, מרכזי ספא, מרכזי ספורט ואף בקופות החולים שבהן מעניקים טיפולים משלימים.


תכנית הלימודים


משתתפי קורס זה לומדים בהרחבה על טכניקות מגוונות בעיסוי הרפואי ומכירים שיטות להקלה על כאבים במגוון איברים בגוף. הם מתמקדים במספר שיטות עיסוי, בהן שיטת FNP ששמה דגש על הגמשתם של שרירים.


בתחילתה של ההכשרה נלמדים תהליכי הבדיקה למטופלים המגיעים לקליניקה כדי לאבחן את הבעיות עמן הם מתמודדים ולהתאים את תכנית הטיפול לצורכים של המטופלים. בין היתר, מכירים המשתתפים טכניקות שעשויות לסייע לכאבי גב, לכאבי צוואר, לכאבי כתפיים, לנוקשות ברגליים ובידיים ולפגיעות בגידים ורצועות. הם סוקרים את דרכי הטיפול בכל אחד מן המקרים הללו ולומדים כיצד להתאים את מהלך התרפיה לצורכים ולהתקדמות של המטופלים השונים.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא כ - 230 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים בתכנית זו נערכים אחת לשבוע בשעות הצהריים. הם משלבים הרצאות פרונטליות עיוניות יחד עם תרגילים מעשיים שבמהלכם ניתן להתנסות בפועל בכלים הנלמדים בעיסוי רפואי ולצבור ניסיון לקראת ההשתלבות בתעסוקה כמעסים.

 

נושאי הלימוד


במהלך הכשרה זו המשתתפים לומדים על שלל נושאים בעיסוי הרפואי, כגון:

 

  • הנעת מפרקים
  • עיסוי לבעיות גב
  • כאבי צוואר כרוניים
  • עיסוי רוחבי לדלקות
  • בניית תכניות טיפול
  • שיטת סיריאקס בעיסוי
  • סוגי בדיקות למטופלים
  • קרעים חלקיים ברצועות
  • הגמשת שרירים בשיטת FNP
  • ועוד


סגל הוראה


מנחת מסלול זה היא פיזיותרפיסטית מוסמכת שברשותה ניסיון של למעלה מ - 37 שנים בתחום העיסוי הרפואי ובתחום עיסוי הרקמות העמוק. כמו כן, היא משמשת מורה למקצועות העיסוי במסגרות שונות.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה ניתן ללמוד בקורסים רבים נוספים בענפים כגון אבחון הוליסטי, טיפול בתנועה, תזונה הוליסטית, רפואת צמחים וענפים נוספים. בתחום תרפיית המגע, נערכות הכשרות כגון קורס עיסוי שוודי, קורס עיסוי ספורטאים, קורס רפלקסולוגיה, קורס רפואה קוריאנית וכן קורס להכשרת מטפלים רב תחומיים בעיסוי שבו ניתן להתמחות בכמה תחומי עיסוי בהכשרה אחת.


במוסד הלימוד פועל מרכז טיפול הוליסטי שבו המשתתפים בקורסים השונים יכולים לתרגל את הכלים הנלמדים בעבודה עם מטופלים. כמו כן, חלק מן התרגולים המעשיים בקורסים נערכים במרכז זה, כדי לסייע למשתתפים בפיתוח מיומנויות מקצועיות.

 

תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת למטפלים מנוסים במקצועות תרפיית המגע, יכולים להתקבל בעלי תעודת מטפלים במקצוע מגע אחד לפחות. כמו כן, מתקבלים בוגרי קורס מדריכי כושר גופני ובוגרי קורס הידרותרפיה. גם מורים לחינוך גופני יכולים ללמוד במסלול זה. על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, הם נדרשים להשלים קורסים שונים במסגרת לימודיהם הקודמים, בהם קורס מבנה גוף האדם בהיקף 90 שעות לימוד וקורס פתולוגיית מערכת התנועה בהיקף 30 שעות לימוד. ישנה אפשרות להשלים קורס זה במקביל ללימוד בקורס העיסוי הרפואי. כדי לבחון את התאמת המועמדים למסלול נערך ראיון קבלה שבו נבדק הרקע המקצועי והלימודי הקודם.


תעודה


בסיומו של הקורס מקבלים משתתפים שעומדים בכל חובות הלימוד תעודת מטפלים בעיסוי רפואי בכיר שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט