קורס עיסוי שוודי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס עיסוי שוודי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס עיסוי שוודי בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט


המעוניינים להתמקצע בתרפיית המגע יכולים ללמוד בקורס עיסוי שוודי המתקיים במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה. זהו קורס פרקטי באופיו שבמהלכו ניתן להיחשף לטכניקות מעשיות בעיסוי לשלל מטרות.


עיסוי שוודי הוא כיום בין סוגי העיסוי המבוקשים בתחום, ידע בטכניקת עיסוי זו יכול לסייע אם כן למעסים להרחיב את קהל הלקוחות שלהם ולהעניק טיפול מקיף יותר למטופלים. בוגרי קורס זה יכולים להמשיך גם לקורסים נוספים בתחום העיסוי ותרפיית המגע הנערכים בבית הספר לרפואה משלימה וכך להמשיך להתמקצע כמטפלים אלטרנטיביים.

 

תכנית הלימודים


בקורס זה יכולים המשתתפים להכיר לעומק את שיטת העיסוי השוודי ולרכוש כלים פרקטיים החשובים למטפלים בעת עבודתם עם מטופלים משלל אוכלוסיות. בתכנית גם מכירים עקרונות שיכולים לסייע ללימוד של טכניקות עיסוי נוספות, שכן המשתתפים יכולים לפנות ללימודי המשך בתחומי העיסוי השונים עם השלמת הכשרה זו. המשתתפים סוקרים את תחומי האחריות של המטפלים ודנים גם בדילמות אתיות ומקצועיות שבהן ניתן להיתקל בקליניקה.


בתחילת הקורס מתוודעים לטכניקות הטיפול הנכללות בעיסוי השוודי, לרבות טכניקות מתקדמות לטיפול באיברים שונים ובמפרקים. לאחר מכן, נלמדת ההשפעה שיש לעיסוי על מערכות הגוף השונות וכן השפעותיו של המגע על האדם. בהמשך התכנית לומדים גם כיצד לתכנן טיפולים באופן יעיל על שלביהם השונים, החל מקבלת המטופלים בקליניקה וביצוע תשאול מוקדם ועד למהלך הטיפול עצמו.


מתכונת הלימוד


זהו קורס דו שנתי שבו כ - 133 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים.
במהלך הקורס משלבים לימוד עיוני של עקרונות העיסוי השוודי עם תרגולים פרקטיים של הטכניקות הנלמדות בסיוע של צוות המרצים. תרגולים אלה יכולים לאפשר למשתתפים לצבור ניסיון מעשי כבר במהלך הקורס ולהכיר מקרוב את התהליכים הנלמדים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים מגוון רחב של נושאים בתחום העיסוי השוודי, הנה כמה מהם:

 

 

  • חשיבותו של המגע
  • תהליכי תשאול רפואי
  • טכניקות טיפול בעיסוי
  • בניית טיפולים מוצלחים
  • אתיקה מקצועי למעסים
  • טיפול בשכמות ומפרקי אגן
  • השפעת העיסוי על מערכות הגוף
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנחת הקורס היא בעלת ניסיון של מעל 16 שנים בתחום העיסוי וכן כמרצה בכירה למקצועות העיסוי הרפואי והעיסוי השוודי. בין היתר, היא מומחית לעיסוי ולטיפול משלים בנשים הרות ולאחר לידה.

 

על מוסד הלימוד

 

בבית הספר לרפואה משלימה מתקיימים קורסים נוספים בתחום רפואת המגע, ביניהם קורס עיסוי רפואי, קורס מטפל רב תחומי במגע, קורס רפלקסולוגיה, קורס אוסטאופתיה ועוד. נוסף על כך, נערכות הכשרות בענפים כגון אבחון הוליסטי, טיפול בתנועה, רפואת צמחים, תזונה טבעית, נטורופתיה ומסלולים נוספים.


קורסים אלה יכולים להתאים לקהל רחב של אוכלוסיות, הן מטפלים מנוסים שמעוניינים להכיר גישות חדשות להרחבת סל הכלים המקצועי, והן עובדים מענפים אחרים שמעוניינים לערוך הסבה לתחום הרפואה האלטרנטיבית ומחפשים את הכלים הנדרשים לשם כך. בקורסים משולבת התנסות מעשית ולעיתים גם סטאז' מעשי במטרה להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות בשוק העבודה כמטפלים ברפואה המשלימה. במכללה פועלת גם קליניקת טיפולים שבה יכולים המשתתפים להתנסות בעבודה בפועל עם מטופלים אמיתיים בליווי ופיקוח של הצוות וכך לתרגל מיומנויות חשובות למטפלים.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, בוגרי קורס "מבנה גוף האדם" שהיקפו לפחות 90 שעות לימוד. מועמדים שאינם בוגרי קורס זה יכולים ללמוד בו במקביל לתכנית בעיסוי שוודי. התכנית מתאימה במיוחד למטפלים בגישות אחרות בתרפיית המגע שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולהכיר שיטות עיסוי נוספות. כל המועמדים לתכנית נדרשים לעבור ראיון אישי שבו נבדקת התאמתם לתכנית ולעולם הטיפול ונבחן הרקע המקצועי הקודם שברשותם.


תעודה


עם תום הקורס מקבלים משתתפים שמשלימים את כל הדרישות הלימודיות תעודת מטפלים בעיסוי שוודי שניתנת על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט