תואר שני בקידום אורח חיים פעיל ובריא במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בקידום אורח חיים פעיל ובריא במכללה האקדמית בוינגייט

תואר שני בקידום אורח חיים פעיל ובריא - המכללה האקדמית בוינגייט


המודעות לסגולות הרבות שעולות מקיום אורח חיים פעיל ובריא רק עולה עם השנים. כתוצאה מכך רבים הם האנשים אשר מבקשים לעצמם לחיות נכון יותר. משמע הדבר, לחיות בצורה אקטיבית ובריאה. אורח חיים בריא כולל בתוכו תזונה נכונה ובריאה לצד פעילות גופנית והימנעות מהרגלים שעלולים להזיק לגוף שלנו כמו עישון או צריכת אלכוהול. כולם רוצים לחיות בריא יותר, כולם גם רוצים להיות פעילים ככל האפשר ולעסוק בדברים אשר יטיבו עם הגוף והנפש. אורח חיים בריא הוא דבר אלמנטרי עבור כל אחד, אך לא כל אחד יודע ליישם זאת. פעמים רבות אנשים מוצאים עצמם פועלים באופן אוטומטי בחיי היומיום מבלי לשים את הדגש על הבריאות שלהם. אורח החיים נפגע מכך והבריאות הפיזית כמו גם הנפשית הן בגדר בכי רע. מדובר בתבנית של הרגלים שהתפתחה עם הזמן בשל העובדה שאותם אנשים לא קיבלו את ההדרכה הראויה שתאפשר להם לקיים אורח חיים בריא ופעיל יותר. כדי לשנות את הדבר, יש לשנות את ההרגלים הללו ובעבור כך נולד התפקיד של המחנך לאורח חיים פעיל ובריא שיעזור לאוכלוסייה להשתחרר מההרגלים המזיקים.


מורים המתמחים בלימודי אורח חיים פעיל ובריא מעבירים את הידע שלהם לציבור הרחב על מנת שזה יוכל ליישם אותו באורח חייו, ויוכל ליהנות מהיתרונות הרבים שעולים מיישום אורח חיים פעיל ובריא. חינוך וקידום אורח חיים פעיל ובריא נועד לקדם את הידע של הציבור בנושא הבריאות ולהגשים את האסטרטגיות היעילות ביותר בעבורו. מטרת העל של החינוך לאורח חיים פעיל ובריא היא לחזק את התשתית הבריאותית של הציבור ושל המערכות השונות האחראיות לכך. הרעיון מבוסס על ההנחה כי חינוך הציבור הרחב הוא היסוד כדי להבטיח שכולם יקיימו אורח חיים בריא ופעיל, דבר אשר ישפר את איכות חייהם.

 

תוכנית הלימודים


תוכנית הלימוד לתואר שני בקידום אורח חיים פעיל ובריא מתמקדת בהרחבת ידע האפידמולוגיה ושיטות מחקר הנגזרות מתחומי פעילות גופנית ותזונה. התוכנית מקנה גם הכשרה לבניית תוכניות חינוך לבריאות בעזרת לימוד חסמים וגישות מדעיות שונות בעבור הנגשת שינוי התנהגותי. מטרת התוכנית היא להעניק לסטודנטים ידע מעמיק בתחום ולאפשר להם להבין מחקרים רבים. בתוכנית ירחיבו הסטודנטים את הידע שלהם במגוון נושאים הכוללים: פעילות גופנית לאוכלוסיות בכל שכבת גיל, תזונה נכונה ובריאה, עישון והתמכרות, היבטים חינוכיים מחקריים, כיצד מקדמים בריאות נכונה, הכשרה לפיתוח אורח חיים בריא בחינוך הבלתי פורמלי ועוד. הסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן בהצלחה תוכניות המחנכות לאורח חיים בריא יותר ולהפחתת התנהגות פאסיבית בקרב האוכלוסייה הישראלית.


מתכונת לימודים


תכנית התואר השני מתקיימת פעמיים בשבוע במפגשי ערב המתפרשים לאורך שנתיים. עם סיום התכנית הסטודנטים מגישים שתי עבודות סמינריוניות כמו גם פרויקט גמר ייעודי.

 

 

נושאי לימוד

 

 • פעילות גופנית ובריאות בקרב הציבור
 • פיתוח מוטיבציה לאורח החיים הבריא
 • שיטות מחקר במדעי התנועה והספורט
 • סוגיות בתכנון, סביבה ואורח חיים בריא
 • חינוך לאורח חיים בריא ופעיל בבתי הספר
 • אפידמולוגיה ושיטות מחקר בבריאות ובפעילות גופנית   
 • תזונה בטווח החיים
 • שיטות מחקר בתזונה
 • ביו - סטטיסטיקה 1 + 2
 • ארגונומיה והיבטים תנועתיים
 • התערבויות בקהילה הציבורית   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט ממוקמת בלב השרון. זהו מוסד אקדמאי עצמאי אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה והוא מציעה מגוון מסלולים בכל הנוגע לתחום הבריאות, הספורט וההוראה. הלימודים במכללה מעניקים הכשרה אקדמאית מקיפה עבור הסטודנטים באמצעות חוויה מקצועית ולימודית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה עם תום הלימודים. נוסף על התכנית לתואר שני בחינוך לאורח חיים בריא ופעיל, ניתן ללמוד במכללה האקדמית בוינגייט גם לתואר שני במדעי החינוך הגופני.

 

תנאי קבלה


התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון ( B.ED) בתחום החינוך הגופני או במקצועות אחרים עם לימודי השלמה, עם ציון משוקלל של 80 נקודות לפחות. סטודנטים אשר אינם מחזיקים בתואר ראשון בתחום החינוך הגופני יעברו לימודי השלמה בהתאם להחלטת ועדת הקבלה.

 

תעודה


מי שמסיימים בהצלחה את מסלול הלימודים של המכללה האקדמית בוינגייט יקבלו עם תום הלימודים תעודת תואר שני בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא ((M.Ed.

 

אפשרויות תעסוקה

 

תכנית התואר השני תאפשר השתלבות בתפקידים בכירים בחינוך, ריכוז, פיקוח, ניהול, והובלת פרויקטים בתחומי אורח החיים הבריא והפעיל. רוב מקומות העבודה דורשים היום תואר שני לקבלה לתפקידים אלו.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט