קורס מדריכי כדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי כדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכי כדורסל - המכללה האקדמית בוינגייט


קולעים לקריירה


כדורסל הוא אחד הענפים הפופולריים בישראל, היום פועלות בארץ מגוון של נבחרות כדורסל, מליגת העל ועד לנבחרו ילדים ונוער. ישראל גם זוכה להצלחה גדולה למדיי בעולם ושחקנים ישראלים משתלבים ביותר ויותר נבחרות גדולות מעבר לים. בארץ מתחלקות ההכשרות בתחום הספורט לדרגות מדריכים ולדרגות מאמנים. מדריכים עוסקים בדרך כלל בהדרכת ספורט ופעילות גופנית לגילים צעירים יותר מאשר מאמנים. כמו כן, מאמנים הם בעלי סמכות נרחבת ויתר בתחום האימון והספורט.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי כדורסל, שמתקיים בהתאם לחוק הספורט ומכשיר את משתתפיו להדרכתם של ילדים ובני נוער. הקורס מאפשר לבעלי ניסיון בתחום הספורט ולבעלי קשר לעולם הכדורסל להפוך את הרקע הספורטיבי הזה לקריירה ולהשתלב כמדריכים בשלל מסגרות כגון קבוצות ספורט לילדים, מתנ"סים ונבחרות נוער. בוגרי ההכשרה שמעוניינים לקדם את הסמכתם ואת תחומי העיסוק שלהם יכולים להמשיך לאחר תום הקורס גם לקורס מאמני כדורסל וכך לעסוק גם באימון מבוגרים בנבחרות עממיות ותחרותיות.


תכנית הלימודים


תכנית זו מכשירה מדריכי כדורסל ומעניקה להם כלים לשיפור מיומנויות ספורטיביות וללימוד טקטיקה משחקית אצל מתאמנים צעירים. במהלך התכנית נלמדים עקרונות לבנייה של משחקים ולהכנת ילדים ונערים לקראת פעילות ספורטיבית. כמו כן, נלמדים עקרונות בהדרכה ובמתודיקה שחיוניים להדרכה של מתאמנים. נוסף על כך, הקורס כולל לימוד של עקרונות יסוד בפיזיולוגיה ובאנטומיה של גוף האדם ובפסיכולוגיה של הספורט האימון, שנמצאים בבסיס הדרכת הספורט.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 288 שעות, מהן כ - 140 שעות מוקדשות ללימוד תורת ענף הכדורסל וכ - 60 שעות מוקדשות ללימוד עיוני של מדעי הספורט. כמו כן, התכנית כוללת קורס עזרה ראשונה שהיקפו כ - 28 שעות לימוד, שהוא חלק חיוני מן ההכשרה להדרכת כדורסל.


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים שלל נושאים בתחום הדרכת הכדורסל, כגון:

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • תורת האימון
 • אימון בגילים צעירים
 • שיפור טכניקה
 • ניהול קבוצות כדורסל
 • עזרה ראשונה
 • עבודה עם הורים
 • עקרונות משחקים קבוצתיים
 • טקטיקה בכדורסל
 • יכולת גופנית קואורדינטיבית
 • מתודיקה בכדורסל   
 • מוטיבציה של ילדים בספורט   
 • ועוד


סגל הוראה


המנהל המקצועי של הקורס הוא מאמן כדורסל מנוסה, ששימש בעבר מאמן נבחרת ישראל בכדורסל והוביל את הנבחרת למספר אליפויות. היום הוא מאמן במסגרות שונות.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים עוד שלל קורסים להכשרת מאמנים בספורט, בין היתר ניתן ללמוד בקורס מאמני כדורגל, קורס מאמני כדוריד, קורס מאמני אתלטיקה, קורס מאמני כדורעף, קורס מאמני שחייה וקורסים נוספים. נוסף על כך, נערכים קורסים להכשרת מאמני ספורט, בשלל ענפים ותחומים, שיכולים לסייע למדריכי ספורט לקדם את הסמכתם. מוסד הלימוד עורך גם תכניות ללימודים אקדמיות, מסלולי הסבת אקדמאים ותכניות לתארים מתקדמים במקצועות הספורט והפעילות הגופנית.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים מעל גיל 18, לאחר מעבר של בחינה מעשית וראיון אישי. יש צורך בניסיון ספורטיבי ותחרותי בתחום הכדורסל, לפי הנחיות מנהל הספורט. המועמדים נדרשים גם להציג אישור רפואי שמעיד על כשירות לביצוע פעילות גופנית ועל היעדר בעיות בריאותיות.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מדריך כדורסל, להסמכה להדרכת כדורסל עד גיל 16 שנים. כדי לקבל את ההסמכה יש צורך לעבור מבחני גמר מעשיים ומבחנים עיוניים. את הבחינה המעשית יש לעבור בציון של לפחות 65. כמו כן, ניתן לקבל את התעודה רק אחרי השלמת קורס עזרה ראשונה שאושר על ידי משרד הבריאות ומשרד הספורט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט